Sumcařina

NPiskořík - Profil | St 8.5.2013 13:30:34

mik UTD >> Hlavně je tam teď prej i pěkně bagrujou. Nebyl si se tam podívat s plackou?

    Nmik UTD - Profil | St 8.5.2013 12:34:27

    Tak u nás na Laby se třou sumci už ted, je to tedy usek kde se voda ohřívá od elektrárny a třou se zároveň i s kapry.

      NHlubočepy - Profil | St 8.5.2013 11:04:14

      c.13 >> Zdar kolego,tak to pamatuješ málo, třít sumce jsem viděl jen jednou a bylo to v srpnu tuším 85 nebo 86 na Orlické přehradě kousek od Hladné.Netvrdím,že je to běžné,ale možné ano.

        Nhupr - Profil | Út 7.5.2013 20:34:09

        cest pro par kluku co mi pisou ohledne verticalu tu davam navijaky na ktere chytam ..4000 BLADE od mitchelu a 55 raw II od okumy ..celokovy a odskousene...mam je i na vlačku

          Nfred41 - Profil | Út 7.5.2013 17:55:25

          Jeste k tomu dotazu- ano, mohl sem si to nekde ,,vygooglovat" , ale napsal sem to do sumcariny,pac si myslim ze jsou tady lidi zkusenejsi a ze se dozvim vic nazoru, a opravdu nechci souradnice GPS abych vyplenil jejich hnizda. :)

            Nc.13 - Profil | Út 7.5.2013 17:38:29

            Míra59 >> Co to plácáš, každý praktik pracující v rybářství ti řekne,že sumec se u nás vytírá když kvete akát..... to už věděli naši předci ještě v době kdy nebyly žádné denní stupně a podobně. Jestli s tím máš problém, pošlu ti podklady pro kurz hospodáře ,kde je to takto uvedeno. To co uvádíš ty je sice taky pravda,ale já osobně nepamatuju přirozený výtěr sumce u nás v srpnu.....

              NFRANK71 - Profil | Út 7.5.2013 15:22:54

              alfonz42 >> Vzdělávám, Panebože:-))) Vzdělávat se můžeš ve škole. Bud´ máš instinkt lovce, což je dar, který má málo rybářů. Pokud ne, musíš to odčumět od kolegů, ale to podle mě není vzdělávání.

                Nnovaroma01 - Profil | Út 7.5.2013 13:33:09

                alfonz42 >> Nebuď vztahovačný.Nikde jsem nepsal o tobě ale o celkové atmosféře na mrku.Je mě šumák,jakým způsobem se kdokoli dostane k informacím,někdo hledá na netu,někdo se prostě zeptá.A jestli ten ,kdo se zeptal,je tupej lenoch,to fakt nevím,možná si chtěl jen s někým pokecat.

                  Nalfonz42 - Profil | Út 7.5.2013 13:24:47

                  novaroma01 >> Já se s nikým nehádám, ani nikoho neurážím, ale pokud něco hledám, tak se snažím najít si co nejvíce informací sám - tomu se říká vzdělávání. Jen lenoši se hned tupě ptají na to, co se dá najít jedním kliknutím.

                    Nnovaroma01 - Profil | Út 7.5.2013 13:18:52

                    alfonz42 >> Ahoj,ale vždyť právě proto byl celý mrk založen,aby si mohli rybáři vyměňovat zkušenosti a ptát se ostatních,To ,že se tady dovede pohádat každý s každým kvůli jakékoliv pitomosti je věc jiná,ale apriory někoho zesměšňovat proto,že se jen zeptal?

                      Nmajor - Profil | Út 7.5.2013 12:15:30

                      Zulda >> čau,pokud ti to namotá navíječka tak 220m

                        NMíra59 - Profil | Út 7.5.2013 10:37:54

                        alfonz42 >> To máš pravdu, v sedmnácti je na to již dost starý, ale je to mladej kluk a slušně se zeptal, nemyslím,že by to byl vyčůránek co by chtěl i GPS souřadnice hnízda aby ho vyplenil, tak proč mu slušně neodpovědět.

                          Nalfonz42 - Profil | Út 7.5.2013 10:32:15

                          Míra59 >> Samozřejmě máš pravdu, ale myslím, že chlapec v 17letech by už mohl mít natolik rozumu a tyto informace si sám vyhledat. Je to otázka 20 vteřin si sám sobě odpovědět.

                            NBadimura - Profil | Út 7.5.2013 9:30:57

                            Míra59 >> Máš pravdu, převážně tu jsou mistři světa, kteří sjeli celý Pád a Ebro a obyčejnému klukovi neporadí a ještě si z něho utahují. Sleduju to tady delší dobu.

                              Nkuba141999 - Profil | Út 7.5.2013 8:56:16

                              Míra59 >> je dobré že je tu alespoň troška lidí normálních co dokáží bez arogance odpovědět

                                NMíra59 - Profil | Út 7.5.2013 8:34:46

                                fred's fishing >> fred41 - 6.5.2013 20:36:56 >> Tření probíhá podle oblasti od května do srpna ,teplota vody by měla být 18-22 °C. Po výtěru samec obvykle jikry hlídá. Vývoj oplozených jiker trvá 2-3 dny. Plůdek se zdržuje v úkrytech. Pohlavní dospělost je mezi třetím až pátým rokem.

                                  NMíra59 - Profil | Út 7.5.2013 8:31:47

                                  Hoši, hoši, sedmnáctiletej kluk se vás zeptá na dobu tření sumce a vy mu tu píšete krávoviny o přestupném roce a podobně.Buďto jste tak namistrovaný a dáváte to tu na obdiv nebo to sami nevíte a píšete hovadiny.

                                    Nsnajper1 - Profil | Po 6.5.2013 23:32:16

                                    fred's fishing >> fred41 - 6.5.2013 20:36:56 >> ve čtvrtek pokud není přestupny rok

                                      Nc.13 - Profil | Po 6.5.2013 21:29:01

                                      fred's fishing >> fred41 - 6.5.2013 20:36:56 >> Když kvete akát ....

                                        NZulda - Profil | Po 6.5.2013 21:03:30

                                        Ahoj mate někdo tuto šňůru Sufix Matrix PRO 0,58mm 78kg na tice cybernetic a kolik se jí tam vejde.Díky

                                          Červené karty: 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile