Method feeder na řece - ano nebo ne?

První z dotazů diváků formou videa a brzy budou následovat další.

Martin M. - Profil, 28.5.

Uživatel je autorem nebo spoluautorem tohoto videa.

Diskuse k tomuto rybářskému videu

Nfheavy - Profil | Po 30.5.2022 13:19:12

Fousáč >> anebo takhle🤔
První je řeka druhá stojak
Obojí je 14mm lehce seřízla dumbless s kouskem wafters.

NFousáč - Profil | Po 30.5.2022 12:37:22

fheavy >> Na videích, kde Gábor chytá na Dunaji v průběhu celého roku, snad skoro vždy používal ten jeho žlutý ananasový pop-up. I když to byla spíš taková kaprařská montáž na heavy feederu než method. Budu tedy víc zkoušet ty těžké nástrahy. Dělají se potápivé i různé barevné kuličky? Mě přijde, že ty atraktivní barvy (růžové, žluté) jsou buď wafters nebo pop-up. Klasické sinking snad jen od Sonubaits?

Nfheavy - Profil | Po 30.5.2022 9:58:18

Fousáč >> řeka 99% potapivé,Maďaři pokud jsem se dobře díval tak ty waftersky chytají převážně na stojáku.
Někdy dávám kousek waftersky k potapivemu miniboilie nebo dumbllesce,

NMartin M. - Profil | Po 30.5.2022 9:31:42

Fousáč >> myslim, ze waftersky preferuje i "anglicka skola", ale zkousi se kde co a method vzdy jen stojate vody. Je nekdy slozitejsi se orientovat, co je standard a co jen okrajova vec. Videl jsem treba video, kde tusim ze dokonce S.Ringer ukazoval, ze dava na method delsi navazce, protoze to zkuseni kapri nasavaji schvalne z vetsi dalky a kratke navazce jim nevlitnou do huby... W.Rison zase ukazoval brocek na kombinovanem method navazci s plovkou. Podle mne pokud se tyhle rady neukazuji jedna za druhou porad dokola, tak to jsou vsechno zatim jen pokusy, a ty bud muzes experimentovat s nimi, nebo si pockat, jestli to neni slepa ulicka nebo treba jen extrem pro velmi specialni situace.
Na rece bych dal miniboilies, mam na nej s methodem nachytano asi nejvice ryb i na stojatych vodach. Az posledni roky pouzivam panacky (pulku + pulku) nebo waftersky. Po tom zminenem videu, kde mi wafterska na rece pod hackem kmitala jak vlajka ve vetru, uz mam co delat ji tam dat znovu.

NNavrc - Profil | Po 30.5.2022 9:07:00

Fousáč >> V jednom videu Martin ukazoval na podvodní kameře, jak se ta wafterska v proudu třepe nad háčkem. Těžko říct, jestli to rybu láká k záběru nebo spíš odradí... osobně na kapry, parmy na řece věřím spíš těžkým nástrahám.

NFousáč - Profil | Ne 29.5.2022 23:59:30

A co nástrahy - wafters vs potápivé? Na některých anglických videích jsem zaznamenal doporučování těžkých potápivých nástrah (tam většinou klasické pelety) oproti balancovaným. Teď nevím jestli to bylo pro to, že lépe drží na místě nebo to se ryba po nasátí takové nástrahy s větší pravděpodobností píchne o háček = úspěšnější záběr. Maďarské pojetí methodu zase preferuje waftersky, nebo i pop-upky...Co vy?

NFeederman@ - Profil | So 28.5.2022 20:12:32

hank >> Já nevím jestli jsi už na řece na method chytal (zkoušel), ale tam kde jsou na řece kapři a moc to neteče je na ně tenhle způsob dost účinný. Tak proč zbytečný? Když funguje nějaká technika která alespoň mě mnohokrát na řece kapra chytala spolehlivěji něž klasika s košíkem, tak si myslím, že ji použit i na řece je rozumné a dává mi to smysl...

NMKulicka - Profil | So 28.5.2022 20:06:51

Pindˇa >> jj, přesně tak, jsou bez formičky

Nfheavy - Profil | So 28.5.2022 17:13:02

hank >> pro někoho zbytečný pro jinyho zase ne,tady chytame u nás a ne v zahraničí a za druhý to není žadnej muster,pro koho je to zbytečný tak se tím tady nemusí vůbec zabývat,není to povinný😁😁

Nkubah - Profil | So 28.5.2022 16:25:10

hank >> zrovna na method na řece.... V klidnější části i pěkné původní říční ryby

NMartin M. - Profil | So 28.5.2022 15:58:38

hank >> a to jest?

Nhank - Profil | So 28.5.2022 14:05:08

method feeder krmitko na reku je zbytecna vec. proc vymejslet uz vymysleny ? ! proc nejsou videa ze zahranici protoze uz se to zkusilo a nic z toho nebylo a tak se zbytecne netoci videa method feeder na rece. rekl bych ze v zahranici se taky nenasazuje kapr do kazdy vody jako u nas.