421200 - VLTAVA 30 - 32, ÚDOLNÍ NÁDRŽ LIPNO
Mimopstruhové revíry - Jihočeský
Jihočeský ÚS, 34 km, 4870 ha
Popis revíru
Od hráze ÚN Lipno až k silničnímu mostu v Nové Peci. Všechny přítoky jsou chovné - lov ryb zakázán. Lov z plavidel, zavážení nástrah i návnad a hlubinná přívlač se povoluje. Z nástrah živočišného původu je povoleno lovit pouze na žížaly, moučné a kostní červy, patentky a celé nástražní rybičky, jejichž délka je minimálně 20 cm. Zákaz čeřínkování. Minimální délka všech druhů ryb kromě těch, které mají podle vyhlášky č. 197/2004 Sb. určenou vyšší délku se stanovuje na 20 cm. Toto ustanovení platí i pro přechovávané ryby a pro nástražní ryby. U vláčecích gumových nástrah o délce těla menší než 14 cm (včetně jig hlavičky) je povoleno použít pouze jeden jednoduchý háček. Nejmenší lovná míra candáta obecného zvýšena na 50 cm. Jelec jesen a mník jednovousý jsou celoročně hájeni. Používání rybářských deštníků a deštníků typu brolly se povoluje pouze za účelem ochrany před nepřízní počasí během lovu. Zákaz lovu z lodí v průplavu Malé Lipno - Velké Lipno v Černé v Pošumaví v okruhu 20 m od průplavu (GPS 48°44,23.595,,N, 14°6,3.985,,E), úsek označen cedulemi.
Nacházíte se v Chráněné krajinné oblasti Šumava. Podle § 26 odst. 1 písm. b) zákona ČNR č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů (dále jen ,,ZOPK") je zakázáno tábořit a rozdělávat ohně mimo místa vyhrazená se souhlasem orgánu ochrany přírody. Tábořením se rozumí setrvání osob na jednom místě mimo budovy s pomocí přístřešků, např. stanů; tábořením je tedy zejména přebývání ve stanu na jednom místě přes noc. Za táboření se nepovažuje pouhé přespání bez přístřešku. Pouhé přenocování bez přístřešku tedy nepodléhá zákazu táboření podle 26 odst. 1 písm. b) ZOPK. Za rozdělávání ohně se považuje jakýkoliv způsob zapálení hořlavých látek. Za oheň se považuje jak otevřený oheň (kde není zabráněno styku plamenů s okolním prostředím), tak oheň rozdělaný v různých zařízeních (nadzemní grily, plynové vařiče). Rozděláním ohně ve smyslu § 26 odst. 1 písm. b) ZOPK se rozumí jeho založení i udržování. Vjezd a setrvání vozidel a obytných přívěsů: na celém území chráněných krajinných oblastí je podle § 26 odst. 1 písm. c) ZOPK zakázáno rovněž vjíždět a setrvávat s motorovými vozidly a obytnými přívěsy mimo silnice a místní komunikace a místa vyhrazená se souhlasem orgánu ochrany přírody.
Zacházení s odpady: Na celém území chráněných krajinných oblastí je podle § 26 odst. 1 písm. a) ZOPK zakázáno zneškodňovat odpady mimo místa vyhrazená se souhlasem orgánu ochrany přírody. Pokud se vjíždí do lesa, táboří a rozdělává oheň v lese či znečišťuje se les, jde o přestupky také dle lesního zákona (§ 53 lesního zákona). Zákon č. 99/2004 Sb. o rybářství umožňuje v rámci výkonu rybářského práva pouze užívání pobřežních pozemků v nezbytném rozsahu, nikoli však táboření či rozdělávání ohňů. Základní ochranné podmínky chráněných krajinných oblastí jsou stanoveny v § 26 ZOPK.
Lov ryb zakázán:
-
do vzdálenosti 100 m od hráze nádrže po obou březích.
-
z pevných i plovoucích přístavišť a 30 m od zařízení veřejné lodní dopravy.
-
v úseku nad betonovými rourami po hráz rybníka Olšina je celoroční zákaz lovu ryb.
-
v Kyselovské zátoce naproti Dolní Vltavici a v zátoce Hadí luka naproti Jenišovu včetně lovu z plavidel - chráněné rybí oblasti. Oblasti jsou vymezeny na břehu cedulemi a na vodě v období duben - listopad bójemi bílé barvy.
-
ze všech ostrovů (s výjimkou ostrova v Horní Plané poblíž přívozu GPS: 48°45'43.614"N, 14°1'16.419"E). Je zakázáno v období od 1. 4. do 30. 7. při lovu kotvit ve vzdálenosti menší než 50 m od ostrovů na Malém Lipně (označeno bójemi), nahazovat ve směru k těmto ostrovům je povoleno.
K označení krmných míst je povoleno pouze použití tyčových bójí o minimální délce plováku/tyče 150 cm. Konec bóje musí být obarven reflexní barvou. Je přísně zakázáno přechovávání úlovků v přítocích do Lipna. Zákaz rybolovu z obytných lodí a plachetnic. Na revíru jsou vhodná místa pro handicapované rybáře (GPS: 48°38'7.431"N, 14°13'
Officiální popis revíru: rybsvaz.cz
Alternativní názvy revíru na MRKu: VLTAVA 30 - 32 - ÚN Lipno, 421 200, 421200, Vltava 30-32 Lipno, ÚN Lipno, Vltava 30 - 32, Lipno, VLTAVA 30 - 32 - ÚN LIPNO - Jihočeský územní svaz, VLTAVA 30 - 32, ÚDOLNÍ NÁDRŽ LIPNO
Interaktivní mapa revíru VLTAVA 30 - 32, ÚDOLNÍ NÁDRŽ LIPNO
Pokud je podle vás revír na mapě označen nesprávně, prosím, oznamte nám to, děkujeme.
Rekreace v okolí
0,2 km - Pod Smrčinou
0,3 km - Restaurace a penzion Plánička
0,4 km - Penzion Rak
0,4 km - Penzion Slunce
0,4 km - Penzion Slunce
0,4 km - Restaurant Penzion Sen
0,4 km - Autokemp Na Terasách
Rybářské revíry do 20 km
0,0 km - 421081 - VLTAVA 33 - MP
2,5 km - 423059 - VLTAVA 29 P - P
2,9 km - 421080 - VLTAVA 29 - MP
7,3 km - 423041 - VLTAVA 28 - P
11,0 km - 423019 - KÁJOVSKÝ POTOK 1 - P
11,7 km - 423042 - VLTAVA 33 P - P
11,8 km - 423040 - VLTAVA 27 - P
13,7 km - 421079 - VLTAVA 26 - MP
13,8 km - 423017 - CHVALŠINSKÝ POTOK 1 - P
15,1 km - 423006 - BLANICE VODŇANSKÁ 7 - P
Rybářské prodejny v okolí
0,4 km - Rybářské potřeby FOP
1,4 km - Irena Pešková-Kompletní servis pro rybáře
1,7 km - RYBÁŘSKÉ POTŘEBY - M & M, AQUAZONA
8,0 km - Průmyslové zboží Petr Nohel
16,5 km - Rybářský sport "U pstruha"
17,0 km - Rybářský sport
17,2 km - Oldřich Kohout-Prodej rybářských potřeb
Soukromé revíry v okolí
0,5 km - Rybníky Černá v Pošumaví
Poslední aktualizace: 24.1.2025
[ Úvod ]
Diskuse k revíru
NJáchym Lis - Profil | So 3.8.2013 17:54:31
Díky
Npytrrys; - Profil | So 4.5.2013 18:10:49
Nkantori2 - Profil | Čt 3.11.2011 22:06:11
email -- kantori222@seznam.cz
Nmay - Profil | St 28.4.2010 22:55:09
Ndair - Profil | St 28.4.2010 22:28:37
Nmay - Profil | St 28.4.2010 22:24:47
[ Vstoupit do diskuse - 9 reakcí ]
Kde to žije - všechna témata
10:49NJaké boty k broďákům 0
9:45NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 56
8:11NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 152
7:46NNepromokavá bunda na boat a brození 60
0:31NLongCast vs. Parabola 26
NeNPruty a závaží na feeder 0
NeNRybáři a vinařství 913
NeNMuška splávek - Dry dropper rig 16
NeNStaré Česke rybářské vybavení 384
NeNAnaconda Bent Hopper Pod stojan 29
NeNPrut na pstruhy 1-5g kolem 2m akce fast, super fast 26
NeNSyr do boilies? 1
NeNNázor na Vzory zápisu kárné komise MO ČRS a možnosti ktitiky hospodaření MO členy MO 8
NeNVDE - Robinson , vše kolem . 84
NeNRybáři, plaťte alimenty, nebo přijdete o lístek! (Bleskovka) 17
Co je nového - všeobecné
NeNBleskovka: Přes milion překážek na evropských řekách: EU chce osvobodit 25tis. km toků
StNBleskovka: Vypuštěná Labská přehrada - takový pohled se naskytne jen výjimečně
. . . NBleskovka: Drsný sever Čech: candát schovaný v tašce a lov v zákazu
. . . NBleskovka: Rybáři, plaťte alimenty, nebo přijdete o lístek!
. . . NBleskovka: Zákaz olova se blíží: V obchodech už ho nekoupíme, u vody ale (zatím) zůstává
. . . NBleskovka: Dva Češi zahynuli na rybářském zájezdu v Norsku
Akční nabídky
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
29.5.Malé Sedlo Petřvald Čvachta Carp...
30.5.Celosvazová povolenka na háčku v...
30.5.Noční rybářské závody Kácov
30.5.Rodinné rybářské závody...
6.6.Závody dospělých o 100kg prase -...
6.6.Dětské rybářské závody -...
6.6.Rybářské závody v Přehýšově
7.6.Benátský dětský den 2026
10.6.Malé Sedlo Petřvald extra 2x48...
12.6.CT ŠPÓÓNA Brčekoly 48hod - 4...
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











