MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Prut Zfish Black Stalker 10ft/3lb

Zařazení: Pruty, Zfish
Určeno pro: kaprařina, všeobecná rybařina


Společnost Zfishing Sport uvedla v posledním roce na trh tři modely nových stalkrových kaprových prutů. Takzvané stalkrové pruty jsou stejné jako ty klasické, jen místo délky 12, či 13 stop mají jen 6 -10 stop. Nejčastěji jsou to 9 a 10 stopé pruty, tedy s délkou 270 a 300 cm. Tyto pruty byly vytvořeny pro lov z lodi, v blízkosti břehů, či lov ryb s prutem v ruce, neboli šoulačku, ale samozřejmě je lze použít i při běžném lovu a těší se stále většímu zájmu rybářů. Výhodou je také menší transportní délka. Desetistopý, nebo chcete-li třímetrový je i prut Zfish Black Stalker, který má testovací křivku 3 libry.


Základem prutu je dvoudílný desetistopý blank z 30T carbonu. Blank je tenký (průměr 12 mm před rukojetí), ale velmi houževnatý a pevný, jak je vidět i ve videu níže. Blank byl zatížen vahou osmi kilogramů a přesto nepraskl. I když k takovému zatížení prutu těžko dojde při zdolávání kapra, je na prutě krásně vidět jak postupně pracuje. Díly prutu se spojují pomocí převlečné spojky, která do sebe na obou dílech přesně pasuje a drží. Spojka je na obou dílech zpevněná přelakovaným černým vyvázáním.
Prut je osazen velmi pěknými očky ze silného materiálu, která jsou neobvykle tvarovaná. Očka nemají výplň kolmo k ose prutu, ale jsou mírně nakloněna dopředu. Díky síle materiálu a tvaru se jeví jako velmi odolné proti poškození, nebo ohnutí, což se u klasických oček občas stane při neopatrném transportu, či manipulaci. Všech pět oček je dvoupatkových, plus jedno špičkové. Průměr oček je 12 mm u špičkového a 40 mm u náběhového očka. Náběhové očko má dost dlouhé nožičky, očko je tak více posunuto do osy cívky navijáku. Při nahazování se vlasec lépe “skládá” do oček, ale při výběru “single” pouzdra je třeba dávat pozor, aby se kvůli velkému náběhovému očku prut do pouzdra vešel. Očka jsou vyvázaná černou nití a vyvázání je přelakováno silnou vrstvou bezbarvého laku.


Rukojeť prutu je velmi jednoduchá a před sedlem navijáku je malý kousek černého duplonu. Za sedlem až na konec rukojeti je tenká vrstva duplonu. Rukojeť za sedlem je tenká, jen o něco málo silnější než blank (14 mm) a jen posledních cca 6 cm se rozšiřuje až na 21 mm. Díky tomu se prut při nahazování dobře drží. Sedlo navijáku je osvědčené značky Fuji. Sedlo je v šedé barvě s matnými stříbrnými kroužky. Sedlo navijáku a rukojeť vpředu je zakončeno šedým kovovým kroužkem. Koncovka na rukojeti je šedá kovová se světlým logem výrobce. Řekl bych, že koncovka je z nějaké slitiny hliníku, proto pokud dbáte na estetiku i u často používaných věcí, vyvarujte se odkládání prutů koncovkou na kamení. Před rukojetí je klip na vlasec, který je upevněn pod vyvázání.Design prutu je velmi elegantní a decentní, kombinuje černou a kouřově šedou barvu. Vše, kromě přelakovaného vyvázání a malého kousku blanku před rukojetí, je matné. Značení a logo výrobce na prutu je světle šedé na malém kousku blanku, který je přelakován lesklým bezbarvým lakem pod kterým je design uhlíkových vláken.


I přesto, že je prut kratší oproti klasickým kaprovým prutům, hází se s ním velmi dobře i do dálky. Při zdolávání, hlavně u vázek, oceníte sílu blanku do kterého se můžete opřít. Blank má parabolickou akci. S váhou 260 gramů se prut hodí i pro šoulačku.

Celkově musím hodnotit prut velmi pozitivně, jak po stránce designu, který je elegantní, tak po stránce použitých kvalitních materiálů a komponentů. Osobně se mi hodně líbí neobvyklá očka i když kvůli náběhovému očku bych musel při výběru pouzdra zkoušet jestli se do něj vejde. Asi největším plusem je cena, která je přes kvalitní komponenty, materiály a zpracování velmi nízká. Prut stojí jen necelých devatenáct set korun.
Video - Prut Zfish Black Stalker 10ft/3lb

Technická data
Délka10ft (3,00m)
Testovací křivka 3,00 lb
Počet dílů 2
Počet oček 5+1
Velikost špičkového očka 12 mm
Velikost naváděcího očka 40 mm
Transportní délka 157 cm
Průměr blanku nad sedlem navijáků 11 mm
Hmotnost 260 g

 

Klady a zápory

elegantní design

poměr kvalita/cena

očka prutu

Odkazy
http://www.zfishingsport.cz/pruty-a-prislusenstvi/zfish-prut-black-stalker-10ft-3lb/
Ceny produktu Prut Zfish Black Stalker 10ft/3lb srovnáte na Zboží.cz

O značce
Výrobce: Zfish, Čína
Dodavatel: Zfishing Sport Wholesale s.r.o., Za Mototechnou 1375/7, Praha 5

O autorovi recenze: Jiří Jakeš, rybaří od roku 1992, vystudoval obor rybář na Střední rybářské škole v Třeboni a nástavbové studium podnikání v oboru na téže škole. Poté pracoval dva roky na rybí líhni a od roku 2007 pracoval jako redaktor magazínu Kapr, který později (2009-2012) vedl jako šéfredaktor. Od jara 2012 je redaktorem rybářského serveru MRK.cz. Od roku 2014 je členem výboru a hospodářem MO Most.

 

Autor: Jiří Jakeš dne 15.6.2018

Hodnocení uživatelů

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniVlasec Carp Spirit CELT-2X Green

Za 505
PO DELŠÍ DOBĚ Svítivě zelená OPĚT NA SKLADĚ Unikátní trojvrstevná technologie a mimořádně atraktivní barva činí z tohoto produktu jeden z nejpopulárnějších vlasců kaprových specialistů v celé Evropě

akce, rybareniChub Cyfish 2 Man + přehoz ZDARMA

Nový model bivaku Cyfish 2 Man Vás dostane svou velikostí, konstrukcí a kvalitou použitých materiálů. Populární Cyfish bivak je vybaven velkým předsunutým kšiltem, má unikátní systém ventilace a mnoho dalších vylepšení.


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA HITRA CA HITRA

Naše cestovní kancelář nabízí autobusové a individuální zájezdy na rybaření ve středním Norsku, v rybářsky vyhlášené oblasti na ostrově...