Mivardi Vision Feeder
Zařazení: Pruty, Mivardi
Určeno pro: feeder
Čím dál více rybářů požaduje feederové pruty s velmi rychlou akcí, ale přitom chtějí, aby byla zachována příjemná zdolávací křivka prutu. Takové pruty mají své nesporné výhody – velmi přesně a pohodlně se s nimi hází a současně s nimi můžete velmi rychle a také bezpečně zdolávat i větší ryby na poměrně tenkých návazcích. Ovšem skloubit tyto vlastnosti do jednoho výrobku není zrovna snadné a vyžaduje to skutečnou práci a testování zkušenými rybáři, neboť hranice mezi tím, co chceme, a tím, co už je nereálné, je opravdu velmi tenká.



Firma MIVARDI představila v roce 2013 lehký feederový prut VISION se středně tuhou, avšak neuvěřitelně rychlou akcí, které bylo dosaženo použitím špičkového grafitového materiálu SHMC80/65R. Prut je vybavený třemi grafitovými špičkami různé tuhosti a vyrábí se ve třech délkách: 330 cm, 360 cm a 390 cm s odhozovou hmotností 30+70 g.Zvláštností tohoto prutu je velmi krátký spodní díl. V případě modelu dlouhého 330 cm se prakticky jedná jen o rukojeť, na kterou se nasazuje jeden dlouhý díl a pak následuje už jen díl krátký, do kterého se vsazují špičky. Tohle není všední řešení, ale ukázalo se, že právě díky dlouhému střednímu dílu je docíleno vynikajících vlastností prutu a současně může být prut velmi štíhlý. Koncový krátký díl má po nasazení špičky stejnou délku jako díl druhý, takže když prut rozděláte, máte dva stejně dlouhé díly plus rukojeť. Je to zvláštní řešení. Nebude asi úplně vyhovovat těm, kdo po lovu prut nerozebírají a jsou zvyklí ponechávat na něm naviják, ale vlastnosti tohoto prutu více než dobře vyváží tento – zdůrazňuji uvozovky – „nedostatek“. Navíc si tento prut opravdu zaslouží, abyste ho po lovu vždy rozebrali a bezpečně uložili, aby se jeho díly neodíraly o sebe a o naviják.
Na rukojeti je použit korek a též koncovka rukojeti je vyrobená z drceného korku. Naviják drží spolehlivé sedlo typu Fuji s krytým šroubením shora. Očka na prutu jsou až na největší očko dolního dílu jednopatková z materiálu SIC. Proto je možné používat podle potřeby místo monofilů i tenké splétané šňůry bez obav, že by mohlo dojít k poškození oček.
Celkový dojem
Tento prut svou délkou a odhozovou hmotností odpovídá kategorii light, ale je třeba říct, že jeho skutečné možnosti jsou zcela jednoznačně vyšší. Rychlost blanku a silový potenciál jsou na vysoké úrovni, a proto může tento prut směle konkurovat i prutům ve vyšší cenové kategorii, než do jaké spadá, což mluví zcela jednoznačně v jeho prospěch. Proutek je velmi štíhlý a na první pohled by v něm takovou sílu nikdo nehledal. Příjemně překvapí především jeho tuhý blank, který umožňuje házet naprosto přesně a díky němuž máte odhazovaná krmítka a zátěže plně pod kontrolou. Od takového prutu se dá očekávat, že se bude při zdolávání ohýbat spíše jeho vrcholová část, ale není to tak. Pod zátěží jde prut do plné paraboly a to pro mě bylo celkem příjemným překvapením, protože prut se tak velmi aktivně podílí na zdolávání větších ryb.



Je ideální na lov na stojatých vodách i vodách tekoucích, kde proud jeho tuhý blank nedokáže zbytečně neohýbat. Má tedy velmi univerzální využití a je možné s ním lovit i ve větších vzdálenostech, než jaké jsou pro pruty této kategorie a délky běžné.Nezvyklé je na něm jeho dělení, ale právě díky němu bylo dosaženo jeho mimořádných vlastností. Dlouhý střední díl bez dělení dělá prut tím, čím je. Nevýhodou se někomu může zdát jeho větší transportní délka – je o něco delší, než je pro třídílné pruty této délky obvyklé. Nicméně 137 cm není nic výjimečného ani strašného a vlastnosti prutu za to skutečně stojí. Zklamaný bude samozřejmě ten, kdo není zvyklý po lovu prut rozebírat a sundávat naviják. Spodní díl, respektive rukojeť s krátkým kouskem blanku, nemá očko. Ideální proto je, a nejen pro tento prut, naviják vždycky po lovu sejmout a prut vložit do obalu. Tak je nejlépe chráněný.
Prut je vybavený třemi grafitovými špičkami o průměru 2,8 mm. Mají dlouhou parabolickou akci, což je dobré, ale jsou rozlišeny pouze barevně a jsou poměrně tuhé. Očekával jsem alespoň jednu skutečně měkkou špičku na lov na stojaté vodě v krátké vzdálenosti.
Práce s prutem je velmi příjemná a prut si jak při nahazování, tak při zdolávání ryb vede skutečně skvěle. Doporučit ho mohu jak na běžnou rybařinu, tak na závodní lov, kde se od náčiní vyžadují skutečně vynikající výkony ve všech směrech. Je ideální na rychlé chytání drobných ryb, ale nemusíte mít obavy ani z ryb skutečně velkých, protože tento prut si s nimi poradí zcela bez problémů. Je poměrně naddimenzovaný, ale při jeho nízké hmotnosti a tenkém blanku se z něj stává skutečně příjemný nástroj k lovu ryb, který zaujme už ve chvíli, kdy jej jen vezmete do rukou.
Velmi rychlý blank
Příjemná zdolávací akce
Výrobce: Mivardi, Česká Republika
Dodavatel: Fish - Pro s.r.o.
O autorovi recenze: Milan Tychler, rybaří od roku 1971, dlouholetý tester rybářského náčiní a jeden z prvních propagátorů feederového rybolovu u nás. Pravidelný dopisovatel českých a slovenských rybářských periodik. Autor sedmi rybářských publikací. Úspěchy v LRU Feeder: mistr ČR družstva 2012, vícemistr ČR družstva 2005 a 2008, vícemistr ČR jednotlivci 2005, 2. místo ČS pohár 2007, mistr 1. ligy družstva 2011, vícemistr 1. ligy družstva 2009, držitel rekordu ČR za 3 hod. - 40.580 g z roku 2007. Zabývá se velmi intenzivně i ostatními rybářskými disciplínami a jak sám tvrdí: feederem si rybařinu pouze zpestřuje.
Hodnocení uživatelů
Kde to žije - všechna témata
PáNVýběr prutu sportex. 187
PáNVelké zlepšení čistoty vody má háček - řekami tečou tuny neviditelné špíny (Bleskovka) 38
PáNEnergetika vs. divoká voda: Kdo má větší nárok na naše řeky? (Bleskovka) 15
PáNZákaz vstupu a rybolovu v revíru Dyje 13/1 - ohrožený orel (Bleskovka) 37
PáNHlídač slev eshopů 732
PáNRybáři porušují pravidla. Porybní na Plzeňsku hlídají i z lodě. (Bleskovka) 3
PáNBrzda na navijáku Shimano Ultegra xr 14000 xtd 7
ČtNRybáři a Hi-fi, High end elekronika 823
ČtNRealita po zimním náletu kormoránů. 48
ČtNŠVÉDSKO Sundholmen 2026 0
ČtNHlásiče MAD HI-T Bite alarm 3+1 27
ČtNRybáři a vinařství 888
ČtNLabe z přelomu března a dubna nám dalo zabrat (Video) 37
ČtNPoradna: Redakce MRK.cz 1751
ČtNGalerie muškařských navijáků 594
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Rybáři porušují pravidla. Porybní na Plzeňsku hlídají i z lodě.
StNBleskovka: Energetika vs. divoká voda: Kdo má větší nárok na naše řeky?
ÚtNBleskovka: V Nizozemsku pomáhají lidé rybám překonat vodohospodářské stavby pomocí "rybího zvonku"
PoNBleskovka: Velké zlepšení čistoty vody má háček - řekami tečou tuny neviditelné špíny
SoNBleskovka: Zákaz vstupu a rybolovu v revíru Dyje 13/1 - ohrožený orel
. . . NBleskovka: Úhyn pstruhů v Litavce: Rybáři viní otevřené stavidlo a nedostatek vody v korytě
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
25.4.Jarní rybářské závody na...
25.4.Lanškroun - tradiční rybářké...
25.4.Rybářské závody Domažlice 2026
25.4.Pohár Poseidona
25.4.rybářské závody Trojice Jaroměř
25.4.Tradiční rybářské závody v...
25.4.Rybářské závody v Myslíně
25.4.Přísnotické rybářské závody
25.4.Rybářské závody na rybních pod...
25.4.Rybářské závody Dolní Metelsko
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...














