Bivak Giants Fishing Luxury

Zařazení: Outdoorové vybavení, Giants Fishing
Určeno pro: kaprařina, všeobecná rybařina


Rybaření znamená pro mnohé rybáře také dlouhodobý pobyt v přírodě, někdy dny, někdy i týdny. Kvůli tomu nabízí výrobci nepřeberné množství bivaků, aby nám pobyt u vody co nejvíce zpříjemnili. Už nejde jen o pouhé přenocování a ochranu před deštěm, ale mnozí rybáři chtějí pobyt u vody prožít v pohodlí, a tak i rozměry bivaků se tomuto trendu přizpůsobují. Bivak Giants Fishing Luxury patří do kategorie těch větších. Výrobce ho označuje jako určený pro 2–3 rybáře.


Bivak GF Luxury je široký 310 cm, dlouhý 320 cm a vysoký až 170 cm. Díky těmto rozměrům se do něj vejdou dvě lehátka a mezi nimi i za nimi zůstane velký prostor na věci a pohyb. Do bivaku se vejdou dokonce tři velká lehátka, ale zbylá ulička už pak bude sotva pro nohy. Každopádně si umím představit být v bivaku ve dvou s dítětem, kdy stačí menší lehátka. Výška bivaku je pro mě osobně skvělá, mohu se v něm postavit bez hrbení.


Tento bivak je z materiálu HH (Hydrostatic Head) s odolností 10 000 mm, což je velmi dobrá hodnota. Také na pohled a na omak se jedná o silný materiál. Má velkou odolnost proti protečení a všechny švy jsou podlepené. Bivak se kotví kolíky přes oka po obvodu bivaku. Pro lepší vypnutí pláště je nad každým okem gumový napínák, který vypíná plachtu bivaku a tlumí nárazy větru. Plášť na střeše je vybavený provlékacím okem, kterým vede rozpěrná tyč. Střecha tak drží správný tvar a neprověšuje se.


Konstrukce bivaku je klasická garážová se třemi žebry. Na žebra navazuje kšilt nad vchodem, který chrání zkosený přední panel a hlavně vchod před deštěm. Na přední hraně kšiltu jsou čtyři úchyty na pruty se suchým zipem. Mezi žebry jsou rozpěrné tyče, které drží bivak postavený i bez přikolíkování.


Bivak je velmi vzdušný, má celkem čtyři okna. Tři okna jsou v předním panelu a jedno v zadní části bivaku. Všechna okna jsou vybavena moskytiérou a krytem z materiálu stejného, jako je zbytek bivaku. Kryt okna se zavírá pomocí klasického a suchého zipu a lze ho srolovat nad okno a uchytit gumičkami s knoflíkem. Jen u zadního okna se kryt roluje trochu hůře, protože přes střed okna vede zadní rozpínací tyč. Okno na vchodu bivaku lze také opatřit průhlednou slídou, která se k bivaku dodává. Upíná se suchým zipem.


Podlaha bivaku je ze silné pogumované tkaniny. Do bivaku se upíná dvěma zipy po obvodu bivaku. Upínací zipy jsou umístěny zhruba 10 cm nad zemí, což chrání před vodou, která by mohla zatéct pod bivak. Krom vody udrží zip s pevnou podlahou mimo bivak také nezvané návštěvníky jako hmyz a hlodavce, což ocení zejména naše partnerky, ale i mnozí z rybářů. Jak zipy kolem podlahy, tak také zipy na vchodě a kolem oken jsou velmi masivní, což lze říct asi o všech bivacích tohoto výrobce.Jak už jsem uvedl, k bivaku se dodává pevná podlaha, slídové okno na vchod, rozpěrné tyče, ale také zavrtávací kolíky, které mají kovovou část procházející také plastovým madlem, takže je lze přímo zatloukat kladivem. Vše se dodává v prostorném pouzdře, dost velkém na uložení všech částí. Navíc je možné k bivaku pořídit i druhý plášť.


Bivak se i přes svou velikost staví snadno a bez problémů ho zvládne postavit jedna osoba. Je velmi prostorný, se dvěma lehátky zbyde mnoho místa na věci a případný pohyb v bivaku. Na úkor volného prostoru lze dát do bivaku i tři velká lehátka, i když takové použití se hodí spíš v případě rodinné rybařiny nebo nouzového přespání s kamarády. Bivak má velká okna, takže je vzdušný a dokonce i v parném létě se v něm dá udržet přijatelné klima. Co se mi hodně líbí, je pevná podlaha, upevněná zipem po obvodu bivaku. Díky ní nehrozí zatečení vody do bivaku nebo vnikání hmyzu a hlodavců. Zpracování bivaku a materiály jsou celkem zdařilé. Cena necelých devět a půl tisíce je vzhledem k velikosti bivaku, použitým materiálům a zpracování slušná.


Technická data
Délka:
320cm
Šířka:
310cm
Výška:
170cm
Hmotnost:
16kg
Transportní rozměr:
135x25x25cm

 
Klady a zápory
Velká okna
Velmi prostorný
Dobrý poměr ceny a kvality
Silná podlaha uchycená zipem po celém obvodu
Masivní zipy
Odkazy
O značce

Výrobce: Giants fishing

Dodavatel: Hobby-G s.r.o., Krkonošská 181, 543 01, Vrchlabí 1

O autorovi recenze: Jiří Jakeš, rybaří od roku 1992, vystudoval obor rybář na Střední rybářské škole v Třeboni a nástavbové studium podnikání v oboru na téže škole. Poté pracoval dva roky na rybí líhni a od roku 2007 pracoval jako redaktor magazínu Kapr, který později (2009-2012) vedl jako šéfredaktor. Od jara 2012 je redaktorem rybářského serveru MRK.cz. Od roku 2014 je členem výboru a hospodářem MO Most.

 
Autor: Jiří Jakeš, 20.2.2020

Hodnocení uživatelů

NForestt - Profil | So 23.5.2020 22:48:42

Prostorný

Po 5 vycházkach rozpěrné týče nedrží, v přístřešku nejsou žádná poutka, Už bych si ho nekoupil.

Za ty peníze je to předražené. Budu reklamovat. Po 5 vycházkach poškozené úchyty, a rozpěrné týče nedrží.

Npalovák62 - Profil | St 1.4.2020 19:34:16

Plusů by bylo více, souhlasím s tím co je uvedeno

Výrobce by měl zvážit dovybavení slídových okem na zbylá 2 okna vpředu a zadní okna a ne jen vchod. Jsou bivaky v nižších cenových relacích a mají všechna okna slídu .

Za peníze, které bivak stojí na trhu bych předpokládal, že je to samozřejmost a prodejci by to měli požadovat automaticky !!!!!!

Nfilip1992 - Profil | Čt 5.3.2020 19:09:26

Moje hodnocení:

prostorný

velký

rychle postavený

velká okna v létě velké plus

podlaha je na zip tudíž se do bivaku nedostane žádný hlodavec

Velká přepravní taška na bivak

jediná nevýhoda bivaku jsou asi gumová poutka po obvodu bivaku při větru pár poutek prasklo.

Pokud tento bivak seženete když je v akci tak to je dobrá volba...
Do bivaku se vejde dost věcí. Rád ho používám když jezdím na týdenní, dvoutýdenní výpravy.
K bivaku je i velká přepravní taška(nikdy se mi nestalo, že by zip nešel zapnout zbývá dost místa v tašce), někteří prodejci dávají k bivaku tašku natěsno ( z výroby je bivak složen jinak než když se skládá na rybách).