Bivak Gaube Bivvy 2 Man

Zařazení: Outdoorové vybavení, Giants Fishing
Určeno pro: kaprařina, všeobecná rybařina


Nocování u vody je stále oblíbenější, a tak se na trhu objevují další a další přístřešky, které jsou propracovanější a nabízí více komfortu.


Bivak Gaube Bivvy 2 Man je jednoplášťový bivak určený pro dva rybáře. Dlouhý je 248 cm, široký 308 cm a vysoký 150 cm. Pro dva rybáře je tento rozměr spíše na kratší vycházky, protože místa na další věci mezi lehátky moc není, i tak je to však poměrně prostorný bivak ve své kategorii. Pro jednoho rybáře je v bivaku místa opravdu hodně.


Plášť bivaku je z nepromokavého materiálu s odolností 5000 mm vodního sloupce, všechny švy jsou podlepené elastickou páskou, takže bivak ani v silném dešti nepromokne. Plášť se kotví kolíky po obvodu a pro lepší vypnutí má vždy nad očkem pro kolík gumové očko. Na střeše pláště je provlíkací oko, ktetým vede rozpěrná tyč. Střecha tak drží správný tvar a neprověšuje se.


Konstrukce bivaku je garážová se třemi žebry. Žebra jsou z lehké hliníkové slitiny. Dvě žebra slouží k vypnutí bivaku a třetí žebro napíná kšilt bivaku chránící okna a vchod na předním panelu bivaku proti přímému dešti. Mezi žebra bivaku se vkládají tři rozpěrné tyčky, které drží bivak vypnutý a postavený i bez přikolíkování.


Bivak Gaube má celkem čtyři velká okna, tři v přední části, jedno vzadu. Okna jsou vybavená moskytiérou a krytem ze stejného materiálu, jako je plášť. Kryty oken lze smotat a uchytit gumičkami s knoflíky. K otvoru, který tvoří vchod, se navíc dodává slídové průhledné okno, které se přichytává suchým zipem. Bivak je díky velkým oknům vzdušný i za teplého počasí, a zároveň chrání před dotěrným hmyzem. Vchod bivaku je navíc vybavený dvoucestným zipem, který umožňuje otevřít vchod v horní části, kam díky kšiltu neprší. Lze si tak udělat výhled i za deště, i když bez moskytiéry.


Přední panel bivaku lze celý odepnout a bivak pak připomíná vzhledem brolly. Zip kolem předního panelu i zipy na vchodě jsou masivní, dobře jezdí a nezadrhávají se. Na kšiltu bivaku jsou dva úchyty se suchým zipem k bezpečnému odložení prutu.


Krom slídového okna na přední okno u vchodu se k bivaku dodávají i zavrtávací kolíky, které mají kovovou hlavu nad plastovým vrškem, takže je lze zatloukat kladivem bez poškození plastové části kolíku. Kolíky jsou v malém pevném sáčku. Bivak včetně veškerého příslušenství se dodává v přepravní nylonové tašce.


Součástí bivaku je i nepromokavá podlaha, která se přichytává suchými zipy po obvodu. Pro snadnější orientaci při umisťování je podlaha u vchodu označena gumovou značkou.


Stavba bivaku je rychlá a snadná, i bez pomoci druhé osoby trvá postavení jen pár minut. Materiály i zpracování bivaku jsou velmi slušné i přesto, že tento bivak je poměrně levný. Za jeho hlavní přednost považuji množství velkých okem, které zaručují dobrou cirkulaci vzduchu bivakem, což je důležité hlavně v létě.


Technická data
Délka:
248 cm
Šířka:
308 cm
Výška:
150 cm
Hmotnost:
10 kg
Transportní rozměr:
110 x 20 x 20 cm

 
Klady a zápory
Velká okna a možnost větrání
Dobrý poměr ceny a kvality
Masivní zipy
Odkazy
O značce

Výrobce: Giants fishing

Dodavatel: Hobby-G s.r.o., Krkonošská 181, 543 01, Vrchlabí 1

O autorovi recenze: Jiří Jakeš, rybaří od roku 1992, vystudoval obor rybář na Střední rybářské škole v Třeboni a nástavbové studium podnikání v oboru na téže škole. Poté pracoval dva roky na rybí líhni a od roku 2007 pracoval jako redaktor magazínu Kapr, který později (2009-2012) vedl jako šéfredaktor. Od jara 2012 je redaktorem rybářského serveru MRK.cz. Od roku 2014 je členem výboru a hospodářem MO Most.

 
Autor: Jiří Jakeš, 29.10.2019

Hodnocení uživatelů

Nlukasduko - Profil | Čt 31.10.2019 17:08:40

Cena/kvalita

Stabilita

Druhý prehoz za prijateľnú cenu

Predný kšilt

Podlaha

Vynikajúci bivak.Za rok dostal dosť do tela.Jediná nevýhoda je spomínaná podlaha,určite by si bivak zaslúžil hrubú podlahu z gumy keď už ma aj druhý plášť.Písal som GF,vraj o tom budú uvažovať ale tak..Inak je to super bivak za fajn cenu