MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Wychwood Dual Screen T-Bar Scales

Zařazení: Elektronika, Wychwood
Určeno pro: kaprařina, všeobecná rybařina

Váhy na ryby jsou nedílnou součástí výbavy mnoha rybářů, zejména těch, kteří si chtějí svůj úlovek zvážit, aby věděli, jak velkou rybu vlastně ulovili.


Váha Wychwood T-bar MK11 je, jak název napovídá, ve tvaru písmene T. Díky tomu se dá velmi pohodlně uchopit do obou rukou a držet i při vážení nelehké ryby nebo jiného těžkého břemene. Tento tvar je atypický, ale velmi užitečný. Testovaná verze je do 60 lb / 27,2 kg.


Na vrchu váhy je silný ocelový kroužek o průměru téměř čtyř centimetrů, za který se dá váha zavěsit například na trojnožku. Kroužek je upevněný na kolíku, který se točí kolem své osy zcela bez omezení, takže váhu lze beze strachu z poškození otáčet dokola, kolikrát chcete. Vespod váhy je menší očko na uchycení karabiny, která je součástí balení. Uzavřená karabina není zrovna dobré řešení, mnohem lepší by byl otevřený hák, kam se poutko vážicího saku nebo jiný vážený předmět zavěsí.Váha váží s přesností na desítky gramů, tedy na dvě desetinná místa, což je rozhodně více než dostačující k vážení ryb. Přesnost váhy jsem zkoušel pomocí cejchovaných závaží, která používáme na sádkách při vánočním prodeji. Předpokládám, že hmotnost těchto závaží je relativně přesná, protože se pravidelně posílají na kontrolu a cejchování. Jimi jsem zjistil, že váha váží velmi přesně. Do 19 kg cejchovaných závaží, které jsem měl k dispozici, se odchylka pohybovala do 30 g, tedy méně než čtvrt procenta. Musím přiznat, že stejná závaží vykazovala při opakovaných pokusech různé hodnoty, ale vždy v rozmezí 30 g. Maximální zátěž 19 kg jsem vážil pětkrát s výsledkem 19,00-19,03 kg. To jsou velmi zanedbatelné odchylky jak pro sportovní rybáře, tak pro chov ryb, kde jsem tuto váhu také používal při rozvažování násad z jedné dodávky do více rybníků.


Krátkým stiskem tlačítka ON/OFF se váha vytáruje na zavěšený sak, podložku nebo podobně. Maximální zatížení této váhy je 27 kg. To se může někomu zdát málo, ale pokud se nevěnujete lovu sumců, nebo opravdu velkých kaprů je to více než dost. Také se vyrábí i ve verzi 120 lb, tedy 54,5 kg, která už zváží i ty největší kapry na světě:-)


Zajímavostí, kterou jsem prozatím jinde neviděl, je dvojí displej - váha má stejný displej na obou stranách. To má nespornou výhodu například při vážení na závodech, kdy naváženou hodnotu vidí všichni kolem a není třeba se tlačit z jedné strany, když je u vážení více lidí.

Váha se dá přepínat mezi kilogramy a librami. Dále umožňuje uložit až deset navážených hodnot do paměti. S použitím paměti jsem zprvu trochu bojoval, protože u váhy nebyl přiložený český návod a angličtinu příliš neovládám, ale po nějaké době zkoušení jsem princip pochopil. Když něco zvážím a chci hodnotu uložit do paměti, stisknu krátce tlačítko M (memory) a poté dalšími krátkými stisknutími přepínám mezi deseti pozicemi paměti. Pokud chci do dané pozice uložit právě naměřenou hodnotu, stisknu tlačítko M na čtyři vteřiny. Nuly či předchozí uložená hodnota se pak změní na aktuální naváženou hodnotu. Pokud chci později v paměti listovat, stačí jen krátkým stisknutím tlačítka M procházet postupně všechny pozice.


Dobrým pomocníkem jsou podsvícené displeje. Podsvícení se zapíná dlouhým podržením tlačítka ON/OFF. Zapnutí je signalizováno symbolem připomínajícím sluníčko (světlo). Po aktivaci se displej modře podsvítí asi na 20 vteřin, a pokud je váha v klidu (nic na ní nevážíme), podsvícení zhasne. Samo se pak opět rozsvítí při změně zatížení váhy. Automatické zhasnutí podsvícení asi po 20 vteřinách je nejspíše nastaveno z důvodu úspory baterií.Váha pracuje na dvě mikrotužkové baterie (AAA) uložené v jedné z rukojetí. Jen mě překvapilo, že k jejich vložení nebo výměně je potřeba křížový šroubovák. Sám k vodě nosím multifunkční kleště, takže si s tím poradím, ale ve chvíli, kdy potřebuji rychle vyměnit baterie, to může být docela zádrhel. První vložené baterie zatím stále slouží, snad tedy nebude jejich výměna nutná často. Když je váha volně zavěšená za kroužek a bez zátěže, naklání se na stranu, kde jsou v rukojeti baterie. Vypadá to trochu podivně, ale na funkci to nemá vliv a i při malém zatížení, jako je vážicí sak, je váha pěkně v rovině.


Vážení s touto váhou je velmi pohodlné a přesné. Při vážení se navážená hodnota ustaluje pozvolna a na displeji nepřeskakují nepřehledná čísla. Dvojí displej a podsvícení velmi zpříjemňují použití váhy a možnost uložení až deseti navážených hodnot jistě mnoho rybářů také ocení. Drobná negativa se vzhledem k ostatním kvalitám dají přehlédnout. Na karabinu pod váhou se samozřejmě dá nacvaknout hák pro rychlejší manipulaci.

 

Klady a zápory

přesnost

pohodlný úchop

podsvícení displeje

paměť vah

k výměně baterií je potřeba šroubovák

místo karabiny bych ocenil spíše otevřený hák

Odkazy
Dual Screen T-Bar Scales 60 lb / 27,2 kg,
Dual Screen T-Bar Scales 120 lb / 54,4 kg
Ceny produktu Wychwood Dual Screen T-Bar Scales srovnáte na Zboží.cz

O značce
Výrobce: Wychwood
Dodavatel: Hobby-G s.r.o., Krkonošská 181, 543 01, Vrchlabí 1

O autorovi recenze: Jiří Jakeš, rybaří od roku 1992, vystudoval obor rybář na Střední rybářské škole v Třeboni a nástavbové studium podnikání v oboru na téže škole. Poté pracoval dva roky na rybí líhni a od roku 2007 pracoval jako redaktor magazínu Kapr, který později (2009-2012) vedl jako šéfredaktor. Od jara 2012 je redaktorem rybářského serveru MRK.cz. Od roku 2014 je členem výboru a hospodářem MO Most.

 

Autor: Jiří Jakeš dne 12.8.2017

Hodnocení uživatelů

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTaška Fox Ethos Double Carry cube

Za 990
Fox "kostka" dvě tašky v jednom, střední velikost s pevným dnem má úložné prostory pro jednoduché balení všech rybářských potřeb, nyní za mimořádnou AKČNÍ, VÝRAZNĚ NIŽŠÍ CENU jen do vyprodání Rozměry složené cca 38x40x21cm

akce, rybareniJet Fish Premium clasicc AKCE 3+3

Za 250
Skvělá akce pro ty, kteří rádí zkoušejí nové příchutě! Toto balení obsahuje 6 pytlíčků (200g) velice atraktivních kombinacích dvojpříchutí: Jahoda/ Brusinka, Biocrab/Losos, Chilli/Česnek, Squid/Krill, Cream/Scopex a Švestka/Česnek.


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Specialista pro kapraře Chyť a pusť Specialista pro kapraře Chyť a pusť

Plzeň, Rokycanská 1337/64