Zfish Podběrák Synapse CLN 36

Zařazení: Drobnosti, Zfish
Určeno pro: kaprařina, feeder, sumcařina, všeobecná rybařina

Letos z jara jsem měl možnost vyzkoušet nový podběrák značky Zfish, který by měl být vlajkovou lodí mezi podběráky této značky. Podběrák Synapse CLN se vyrábí ve dvou variantách, a to 36 nebo 42, což je označení délky ramen v palcích. Převodem na metrickou soustavu se dostaneme na délky ramen 90 a 102 cm. Protože už se tolik nehoním za velikostí ryb, vyzkoušel jsem podběrák menší.


Základem podběráku je kovový kříž, který je pevně spojený s prvním dílem tyče, což zaručuje pevnost, na druhou stranu je však třeba brát podběrák jako celek a nelze použít jinou hlavu či tyč. Kovový střed podběráku je vyrobený z jednoho kusu materiálu pomocí CNC nebo soustruhu. Materiál je černěný a je na něm vybroušeno logo výrobce.


Tyč podběráku má délku 180 cm a je dvoudílná. Díky tomu je podběrák kompaktní a jeho délka ve složeném stavu je 95 cm. Tyč je tenká, má průměr jen 12-16 mm, je celá vyrobená z uhlíkových vláken a na první pohled připomíná svou čtvercově tkanou strukturou vláken blank prutu. Tyč podběráku je spojená trnovou spojkou stejně jako blanky prutů. Spojka je na obou částech podběráku vyvázána černou nití se silným přelakováním. Spoj drží pevně, snadno se rozebírá a skládá. Podběráková tyč má na konci rukojeť potaženou slabou vrstvou pěny, jaká se používá na rukojeti prutů. Před rukojetí je opět vyvázání černou nití se zalakováním jako u spojky. Podběráková tyč je zakončena černěnou kovovou koncovkou s vybroušeným logem výrobce.Ramena podběráku jsou stejně jako tyč vyrobená z uhlíkových vláken, mají délku 90 m. Na konci ramen jsou plastové obloučky, které chrání síť proti prodření v tomto namáhaném bodě. Na druhém konci ramen jsou kovové trny, které se zasouvají do kříže. Zpočátku šlo skládání trochu hůře, byl to nezvyk, ale když člověk podběrák několikrát složí a rozebere, dostane to do ruky a jde to stejně dobře jako starší řešení těchto spojů, kdy se vsouvala ramena do trubiček.


Síťka podběráku je z polyesterových vláken s velikostí oček 5 mm a celkem dobře propouští vodu při zvedání z vody. Po obvodu podběráku je našitá hustší síťovina ze stejného materiálu, která je odolnější proti prodření. Síť je hluboká 95 cm, a aby při podebírání nevlála volně pod podběrákem, má na jednom dolním rohu kovové očko, která se zachytí za kovový klip na podběráku. Když se při podebírání podběrák zvedá, očko se z klipu samo uvolní. Jen je třeba dávat pozor při sestavování podběráku, protože očko je jen na jedné straně síťky. Síťka schne velmi rychle, na lehkém větru byla suchá za pár desítek minut.K podběráku se dodává i plovák, který je velmi úzký, a zprvu jsem si o něm myslel, že nemůže tak velký podběrák udržet na hladině. Ale mýlil jsem se - plovák je dostat
ující, protože celková váha podběráku je velmi malá. Plovák se ke kříži podběráku přichytává řemínkem se suchým zipem.


Dále se k podběráku dodává nepromokavé pouzdro, u kterého mě jen překvapilo, že je o něco delší než samotný podběrák. Možná je to tím, že pouzdro je stejné pro obě délky podběráků, ale neměl jsem možnost to porovnat.


Celkem musím hodnotit podběrák pozitivně. Zpracování je kvalitní, design velmi pěkný, síťka prostorná a rychle schne. Podběrák je také kompaktní a lehký. Dodává se spolu s plovákem a přepravním pouzdrem z nepromokavého materiálu. Jako jedinou drobnou vadu, nebo spíše slabinu konstrukčního řešení, vidím pevné spojení hlavy podběráku s tyčí. Ztrácí se tím variabilita a možnost dát si na tyč jinou hlavu a naopak. Cena podběráku je sice vyšší, ale vzhledem k použitým materiálům, zpracování a designu je příznivá v porovnání s obdobnými produkty na trhu. Testovaný podběrák stojí necelých osmnáct stovek a větší varianta o stokorunu více.Technická data
Synapse CLN 36
Délka podběráku:
260 cm
Délka ramen:
90 cm
Délka tyče:
180 cm
Transportní délka:
95 cm
Oka síťky:
5 mm
Hloubka síťky:
95 cm
Hmotnost:
600 g
Součástí balení:
kompaktní přepravní obal a plovák
Synapse CLN 42
Délka podběráku:
270 cm
Délka ramen:
102 cm
Délka tyče:
180 cm
Přepravní délka:
105 cm
Oka síťky:
5 mm
Hloubka síťky:
100 cm
Hmotnost:
650g
Součástí balení:
kompaktní přepravní obal a plovák

 
Klady a zápory
design
kvalitní zpracování
plovák a obal součástí podběráku
rychleschnoucí síťka
poměr ceny a kvality
nemožnost rozebrat tyč a kříž
Odkazy
O značce

Výrobce: Zfish, Čína

Dodavatel: Zfishing Sport Wholesale s.r.o., Za Mototechnou 1375/7, Praha 5

O autorovi recenze: Jiří Jakeš, rybaří od roku 1992, vystudoval obor rybář na Střední rybářské škole v Třeboni a nástavbové studium podnikání v oboru na téže škole. Poté pracoval dva roky na rybí líhni a od roku 2007 pracoval jako redaktor magazínu Kapr, který později (2009-2012) vedl jako šéfredaktor. Od jara 2012 je redaktorem rybářského serveru MRK.cz. Od roku 2014 je členem výboru a hospodářem MO Most.

 
Autor: Jiří Jakeš, 3.4.2019

Hodnocení uživatelů

Žádné zápisy.