MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Žížala obecná ("Kopaná žížala") /Lumbricus terrestis/

Nástrahy > Živočišné > Hmyz, červi, žížaly

  • Úspěšné období: Jaro, podzim
  • Druhy ryb: Karasi, okoun, lín, bílé ryby, eventuelně kapr, jelci, podoustev, sumeček americký, ježdík, může ji vzít i úhoř.
  • Typy revírů: Stojaté i tekoucí
  • Finanční náročnost: Odvíjí se od ceny asi 15 minut práce s motykou :-)

Tato menší příbuzná rousnice dorůstá běžně 5 - 8 cm, max cca 11 cm. Tělo se postupně zužuje od nejširší, hlavové části do tvaru, připomínajícího úzký kužel. Masitý kroužek, široký až 8 mm, se nachází asi v 1/5 délky za hlavovou částí. "Kopaný červ", tlustý max. 8 mm, má světle růžové zbarvení, to se však může vlivem prostředí měnit až do šedavo-hnědých odstínů (např. v pískovité půdě).

Ingredience

VÝSKYT A SBĚR. Její výskyt je velmi hojný, najdeme ji prakticky ve všech zemědělských oblastech, jak na obdělaných pozemcích, tak na trávnících, v pobřežních porostech, kořenových systémech, v remízech, rumištích, pod kameny i na okrajích přírodních cest. Na rozdíl od rousnice se může vyskytovat i v půdách s vyšším obsahem štěrku a kamení. Rovněž obvykle nebývá tak hluboko, k jejímu získání stačí použít zahradnický rýček nebo motyku, případně klacek. I pro ni však platí, že miluje vláhu - čím vlhčí půda, tím blíže pod povrchem na ni narazíme. V noci vylézá ven jen velmi zřídka.

Postup přípravy

POUŽITÍ. Tento druh není tak účinný jako rousnice, zřejmě proto, že není tak mrštná a vytrvalá a na háčku se příliš nepohybuje. Nastražujeme ji klasicky "do klubíčka" nebo podélně na háček s delším ramínkem, případně její část.
Oceníme ji zvláště tehdy, kdy rostlinné a kuchyňské nástrahy selhávají a jiné živočišné nástrahy nejsou zrovna dostupné.

Fotografie:

 

Petrson - ®, 14.1.2006
Průměrná známka: 1,93

Diskuse k nástraze/návnadě

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE sady JRC přijímač + vysílače JRC Radar Transmitter

Díky těmto sadám zmodernizujete své signalizátory bez vestavěného vysílače. Sady obsahují přijímač JRC Radar DSr + jeden až čtyři vysílače JRC Radar Transmitter

akce, rybareni2+1 zdarma! JRC Cocoon 2G

Za 2.398
Mimořádná akce - při koupi dvou kusů dostanete třetí prut zcela zdarma. Doprava ZDARMA!!!


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tomas-carpio.cz Tomas-carpio.cz

nejvyšší kvalita za nejnižší ceny pro naše kapraře. výběr toho nejlepšího od fox, rod hutchinson, shimano, carp spirit, dynamite baits, ace,...