MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Žížala obecná ("Kopaná žížala") /Lumbricus terrestis/

Nástrahy > Živočišné > Hmyz, červi, žížaly

  • Úspěšné období: Jaro, podzim
  • Druhy ryb: Karasi, okoun, lín, bílé ryby, eventuelně kapr, jelci, podoustev, sumeček americký, ježdík, může ji vzít i úhoř.
  • Typy revírů: Stojaté i tekoucí
  • Finanční náročnost: Odvíjí se od ceny asi 15 minut práce s motykou :-)

Tato menší příbuzná rousnice dorůstá běžně 5 - 8 cm, max cca 11 cm. Tělo se postupně zužuje od nejširší, hlavové části do tvaru, připomínajícího úzký kužel. Masitý kroužek, široký až 8 mm, se nachází asi v 1/5 délky za hlavovou částí. "Kopaný červ", tlustý max. 8 mm, má světle růžové zbarvení, to se však může vlivem prostředí měnit až do šedavo-hnědých odstínů (např. v pískovité půdě).

Ingredience

VÝSKYT A SBĚR. Její výskyt je velmi hojný, najdeme ji prakticky ve všech zemědělských oblastech, jak na obdělaných pozemcích, tak na trávnících, v pobřežních porostech, kořenových systémech, v remízech, rumištích, pod kameny i na okrajích přírodních cest. Na rozdíl od rousnice se může vyskytovat i v půdách s vyšším obsahem štěrku a kamení. Rovněž obvykle nebývá tak hluboko, k jejímu získání stačí použít zahradnický rýček nebo motyku, případně klacek. I pro ni však platí, že miluje vláhu - čím vlhčí půda, tím blíže pod povrchem na ni narazíme. V noci vylézá ven jen velmi zřídka.

Postup přípravy

POUŽITÍ. Tento druh není tak účinný jako rousnice, zřejmě proto, že není tak mrštná a vytrvalá a na háčku se příliš nepohybuje. Nastražujeme ji klasicky "do klubíčka" nebo podélně na háček s delším ramínkem, případně její část.
Oceníme ji zvláště tehdy, kdy rostlinné a kuchyňské nástrahy selhávají a jiné živočišné nástrahy nejsou zrovna dostupné.

Fotografie:

 

Petrson - ®, 14.1.2006
Průměrná známka: 1,93

Diskuse k nástraze/návnadě

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata

Začátek sezóny lovu dravců:


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniRod Hutchinson Pruty The One

Za 3190
2,75lb/12ft za neuvěřitelně nízkou cenu - skvělé pruty pod kterými je podepsán vyhlášený, světoznámý rybář PRÁVĚ TEĎ u nás exklusivně za akční, supernízké, výprodejové ceny


akce, rybareniWFT Gliss Trans 150m

Za 460
Mechanické vlastnosti jsou velmi podobné monofilnímu vlasci. Její pevnost je ale téměř 4 x vyšší než nejpevnější monofil !


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen