Plavaná

Hlavní poradna pro plavanou

Moderátoři - poradci: MrKosHiramOuterMatch Anglerlobotomie (fanik).

maja1090 - Profil | St 24.3.2010 21:19:37

Zdravim a chtěl jsem se zeptat jestli nevíte o nějakém obchodě Praha a okolí ohledně červů.
Kde to prodávají na litry, už mě to nebaví kupovat po krabičkách.
Díky za radu.

Outer - Profil | Čt 25.3.2010 20:14:42

Aby to nebyla reklama, zkus se poohlédnout po Horních Počernicích. Ulice je tuším Tlustého. :-D

kakac - Profil | Pá 19.3.2010 17:40:57

nazdar mám dotaz jaká je idealní velikost navijaku k match 3.9m

Hiram - Profil | Ne 21.3.2010 23:02:19

2500-3000 a 4000 podle vzdálenosti lovu, gramáže prutu a síly vlasce.

Petr-Strnad - Profil | St 17.3.2010 12:25:42

Prosím o radu, jak mám navázat kmenový vlasec na špičku biče, kde je cca 8cm pletená šňůrka. Děkuji

MrKos - Profil | Čt 18.3.2010 19:39:29

Něco podobného jsem viděl jednou a vážený kolega to vyřešil tak že pletenou šňůrku ustřihnul a na špičku nalepil normální stonfo adaptér tak jak je běžné. Určitě by se na pletence dala udělat smyčka do ní pak soukat smyčku z kostřičky, nebo tam navázat karabinku apod. avšak je to komplikované a technicky zbytečně náročné.

mimtrio - Profil | Út 9.3.2010 22:09:53

Jsem strašně nerozhodný. Je toho na trhu tolik , že nevím co. Tak jestli moc otravuju tak se omlouvám. Já vím, že se tady o tom píše pořád dokola ale já fakt nevím. Tak ještě jednou pardon.P.

Hiram - Profil | Pá 12.3.2010 21:48:18

Tato sekce není diskuzní, nemůžeš sem psát 4 příspěvky k jednomu tématu, máš tu položit jasný dotaz s co nejvíce informacema, tak aby to bylo užitečné i pro ostatní čtenáře.

K upřesnění použij SZ.

K tvému problému, ten prut neznám ale levné kousky od Shakespearu se mi když jsme se na ně naposledy díval na výstavě v Brně nelíbily. Přidej 400 a kup si http://www.sarfix.cz/Treton-match-420-cm-,75.html. Ten prut mám je to prověřená kvalita a jistota oproti Shakespearu který tu bude znát asi jen málokdo.

Voňas - Profil | Pá 12.3.2010 17:46:33

Ahoj, chci se zeptat, když mám udělaný boilies návazec a končí samozřejmě obratlíkem, jak ho mám navázat. Nemá někdo instruktážní video jak navázat obratlík. Teprve začínám. Díky...

Hiram - Profil | Pá 12.3.2010 21:41:56

Dej si pozor kam vkládáš svůj dotaz. Jsou tu různá témata. Vázání uzlíků učíme děti v rybářském kroužku, ale chápu, že pro samouka je to obtížnější. Doporučuji se spíš zaměřit na práci s internetovými vyhledavači :-)
Abys neřekl že jsem na Tebe zlý tady máš odkaz. Obrázek 1 je v ČR nejpoužívanější uzel. Já používám jiný, obrázek nemám. Tento ti bude bohatě stačit. Pokud sis udělal dost velkou smyčku můžeš to navázat "smyčka do smyčky".Hodně zdaru.
Odkaz: http://www.fishinglakes.com/knots.htm
Zde i s videem: http://www.netknots.com/html/improved_clinch_knot.​html
Základní stránka: http://www.netknots.com/

Ještě jsem si dal tu práci (10sec.): smyčka do smyčky např.: zde
http://www.graysofkilsyth.com/fishing-knots.htm /hledej jako "loop to loop"

knedlycek - Profil | Út 9.3.2010 18:53:16

Cau chci se zeptat ma nekdo zkusenosti s timto prutem? http://www.braunstar.cz/rybar/www/index.htm myslíte že je pro začátečníka dobrý? diky moc

Outer - Profil | Út 9.3.2010 19:42:42

Na úvodní stránce braunstaru je prutů dost. Zkušenost mám s tímhle obchodem velmi dobrou.

Ted - Profil | Út 9.3.2010 17:30:26

Dobrý den,
chci si koupit match prut nebo bič ,ale nevím jaký?Jakou délku? Je mi 13 let a jsem začátečník bude to můj druhý prut .Chytám rekreačně na malém rybníku.Měl by stát kolem 1200 kč.Předem děkuji.

MrKos - Profil | Út 9.3.2010 17:38:56

za takový peníz bych volil http://www.tropicliberec.cz/pruty-feeder-match/pru​​t-shimano-hyperloop-ax-4-20m-match

V této kategorii asi není moc co pokazit avšak na druhé straně nemá význam koupit vyloženě těžkou tyč k rajčatům. Délka 4,2 je praktická a poměrně univerzální za předpokladu že nehodláš lovit také na řece hustě lemované křovím. Ostatně až si to důkladně osaháš tak můžeš po roce, dvou popřemýšlet o investici do prutu jemnějšího, kvalitnějšího.

MrKos - Profil | Út 9.3.2010 17:45:17

Ještě doplním k tomu biči: je to poměrně specifická metoda vhodná především na malé ryby a vyznačující se rychlostí a jednoduchostí montáže i lovu. Tím netvrdím že to není na kapry a parmy ( sám je na bič občas chytám ) avšak cíleně to není vhodné. Hodně záleží jaká převažuje obsádka a jaká je cílová ryba přičemž předpokládám že na rybníčku chytáš i kapry takže proto bych volil match. K tomu biči se třeba jednou dopracuješ.

knedlycek - Profil | Út 9.3.2010 16:53:34

Cus chtel bych se zeptat u bolognesovych prutu..(mozna budu za de.ila) no je tam drzak na naviak? divam se a u nekerych jako by vubec nebyl...http://www.tropicliberec.cz/bolognese/prut-sema-ba​​sic-20-3m-20g diky moc

MrKos - Profil | Út 9.3.2010 17:22:43

U všech opravdových boloněk které jsem dosud viděl držák navijáku byl ( to ovšem zdaleka neznamená že je opravdu u všech ). To co se skrývá za linkem který jsi vložil bych nenazval boloňkou avšak předpokládám že i tam nějaký jednoduchý držák navijáku je a pouze není na snímku vidět. Za tu cenu si totiž dost dobře ten prut nedokážu představit.

mimtrio - Profil | Pá 5.3.2010 12:59:52

Prut Shakespeare Mach 2 Commercial 3,9m/8lb. Chtěl by jsem se zeptat: Je to dobrý prut na plavanou? a jestli né tak prosím Vás jaký. Těch penízků není moc. Není o něm nikde napsáno jakou má vrhací zátěž anebo neumím hledat. Děkuji za odpověď a s pozdravem P. Kupčák

MrKos - Profil | Út 9.3.2010 17:19:05

platí to samé co jsem psal níže Út 9.3.2010 17:16:13

match-oun - Profil | Po 1.3.2010 19:51:51

Zdravím pánové, nemáte náhodou zkušenost s prutem Milo Ufo Professional match 450? Zkoušel jsem něco vytáhnout z netu ale je to asi poněkud starší model, a nedaří se mi nic vyzjistit... Měl jsem ho v ruce a na první omak celkem fajn. Cena 2600,- za nový prut, ale vůbec netuším, jestli se to vyplatí, proto se ptám. Díky moc za případné reference.

MrKos - Profil | Út 9.3.2010 17:16:13

už to tady padlo nekolikrát takže to jen zopakuji: pravděpodobnost že některý z poradců má konkrétní zkušenost s konkrétním značkou prutu a konkrétním modelem je poměrně malá takže odpovědi na takové dotazy padají velice zřídka. Doporučuji dotaz vznést ve vláknu " plavaná " případně trochu pohledat informace již dostupné jako např. zde http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=3430&kw=Milo%20Uf​o