Přívlač a dravci

yarda_1 - Profil | Út 20.1.2026 20:17:51

Bekoza >> Přidám se, ten prut jsem měl i ruce a nebýt prutově zahlcený, tak ho beru. K tomu se dá nakombinovat i naviják Soare...

    aleš vavřina - Profil | Út 20.1.2026 19:32:48

    GTdpcfix >> přesně proto ho mám....exkluzivní prut a hodila by se i kousek tužší verze, no a samozřejmě korek v rukojeti ...

      GTdpcfix - Profil | Út 20.1.2026 19:24:41

      aleš vavřina >> je extrémně zábavný…

        aleš vavřina - Profil | Út 20.1.2026 19:00:54

        rybomil >> beru horní hmotnost u handmade věcí s tungstenovymi korálky v telicku ...menší hmotnost je samozřejmě ještě nevýhodnější z pohledu Davidova dotazu

          aleš vavřina - Profil | Út 20.1.2026 18:57:57

          Bekoza >> mám ho, tak vím o čem mluvím- bez větších problemu dal i kapra 2kg+ za hřbet - na řece a současně skvělé odhazuje i cítí plandy kolem 1g

            rybomil - Profil | Út 20.1.2026 18:44:50

            aleš vavřina >> to máš nějaký jiný, rotačka mepps aglia 00 má 1,5 g, rotačky do obtížných podmínek od jigovky.cz vel. 000 by měly mít 0,8g. mám rotačky od dávných malovýrobců vel. 0000 co mají i pod 0,5 g. 0000 mají vytažený i nadpůměrný pstruhy a lipany ( kdysi dávno tomu , když ještě byli v obstojných počtech ).

            https://www.jigovky.cz/classic-barbless-000/

            avida na tlouště, ty voogo ? za klacík na tlouště bych dal tak pětikilčo max. a něco z 2. ruky mi úplně stačí.

              Bekoza - Profil | Út 20.1.2026 18:34:42

              aleš vavřina >> Aleši, děkuji za reakci, jdu na ten prut mrknout. O Soare jsem již slyšel a samé pozitiva.

                aleš vavřina - Profil | Út 20.1.2026 17:55:42

                Bekoza >> Davide, malé rotacky na tloušte vel 00 a 000 lépe obslouží prut do 5g a kratší. Ta rotacka má tak 1,5-2 g a na tom prutu je nebudeš při nahozu ani citit, stejně tak při vedení nástrahy. Pokud chceš peckový UL na tloušte, tak se podívej na Shimano Soare 7'6" tubular (s dutou spickou) - neskutečně citlivý a výkonný prut.

                  u x a - Profil | Út 20.1.2026 11:45:56

                  Bekoza >> na malé smáčky nebo gumové žížalky

                    Bekoza - Profil | Út 20.1.2026 11:43:48

                    u x a >> Zdar, starý model se dělá v 244, pak je otázkou na co se prut s takovou akci hodí? Woblery a gumy určitě ne.

                      u x a - Profil | Út 20.1.2026 11:36:42

                      Bekoza >> Avid se ale už nedělá v 2,44m

                        u x a - Profil | Út 20.1.2026 11:10:22

                        Bekoza >> to bude strašná žvejkacka za mě ne

                          Maty96 - Profil | Út 20.1.2026 10:29:45

                          BigFlies >> toho jsem si právě vědom no, ale když už kupuju prut tak právě nechci prut na který si budu kvůli akci muset zvykat. Myslím že štiky na gumy i s fastem odchytám. Ten exfast je podle mého mínění vhodný třebas na candatovy propad, ale právě zkušenosti nemám, většinu prutu mám fast/moderate fast a candáty propadem zatím moc nezkouším chytat.

                            Maty96 - Profil | Út 20.1.2026 10:26:43

                            yarda_1 >> jasny, prutem si stopro půjdu nejdřív zašvinat a uvidím, jinak sladěni s navijákem je pro mě (někdy bohužel) taky dost důležité. Kdyz neberou (velmi často :D) tak aspoň at mi nekrvácí oči

                              yarda_1 - Profil | Út 20.1.2026 9:50:10

                              Maty96 >> Jo, rss :-) Asi bych prut nejdřív vyzkoušel, ta gramáž by u nás měla pokrýt většinu normálních woblerů. Jak už záleží na osobních preferencích, co se výrobce a barevného sladění s navijákem týče ;-)

                                BigFlies - Profil | Út 20.1.2026 9:25:51

                                Maty96 >> šťuky na prívlač nechytám, ale chytám ich. Dnes sa všetko snaží byť extra fast. Lebo čo je extra, čo je power, čo je mega je najlepšie :-) Len nie vždy. Na štuky extra fast nie je najvhodnejší, ale tak hovorí sa, že chytať sa dá so všetkým a zvyknúť sa dá na všetko.

                                  Maty96 - Profil | Út 20.1.2026 9:04:14

                                  yarda_1 >> moc díky za postřeh, asi mi dává taky větší smysl ten fast místo extra/fast

                                    Bekoza - Profil | Út 20.1.2026 8:59:54

                                    Jestli mohu, taky bych se Vás rád zeptal na Vaše zkušenosti. Přemýšlím o prutu 244cm s power medium - light a akcí medium s gramáží 2-9g. Zvažuji ten prut používat výhradně na malé rotačky na tlouště. Malé rotačky myslím 000. Je to dobrá volba, myslím tím akci prutu a páteř medium - light? Konkrétně se jedná o prut ST. Croix Avid. Díky

                                      yarda_1 - Profil | Út 20.1.2026 8:46:46

                                      Maty96 >> Pardon, že vám vstupuju do dialogu, tohle jsem celkem řešil u štik a pstruhů, protože v poslední době chytám hlavně hardbaity. U pstruhů, zvlášť větších je ten x-fast průšvih, protože dělají vylomeniny a měkčí prut je lépe snáší. U štik celkem záleží na situaci a revíru, štika není při vhodně zvoleném náčiní velký bojovník, ale občasné vypružení prvního výpadu, zvlášť když to vezme nakrátko se hodí taky. Samozřejmě hodně řeší brzda navijáku, případně prst na cívce. Nejvíc chytám na předchozí generaci Sustainu do 84 g, protože ten splňuje právě to vypružení na začátku, nebo u větších kusů občas i v průběhu zdolávání. Navíc oproti gumám má ryba si šanci wobler líp vypáčit, zvlášť když se chytá s trojháky.

                                        siluri - Profil | Út 20.1.2026 7:56:31

                                        Maty96 >> fast

                                          Červené karty: Fish man, raušík, Heineken*, carpskills, Netipa - Posledni hl, Blbka Netipa, Wans, Heineken***, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Lojzakk, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-m, nornik-n, nornik-o, stara-voda