Plavaná

NMISO* - Profil | Út 9.2.2010 16:08:52

kolko ten prut vazil?

    NSlaughter Maniak | Út 9.2.2010 15:18:07

    hraji >> ten prut zase neni taková kláda špička byla jemná jako 2-3oz feedrová špička....ale zřejmě páteř byla tužší (i tak to byl krasavec, víc mě lákal už snad jenom emozione)....... neměj strach stejnak kdykoliv jsem si k braunstarovi pro něco jel s jasnou představou o tom co chci, odjel jsem s něčim úplně jinym, ale k moji maximální spokojenosti....u tědlech teleskopů od colmicu mě fascinujou očka který maj jakýsi plastový zarážky aby se neníčily když je klacek složenej....

      Nhraji - Profil | Út 9.2.2010 15:08:40

      Slaughter Maniak >> hele nechci ti do toho kecat, ale ani nejolšovější ruce nepotřebují na chytání na odhoz takovou kládu. Podíval bych se po něčem rozumějším, maximálně do 35 gramů, to je prut se silovou rezervou i na velké kapry a amury.

        NSlaughter Maniak | Út 9.2.2010 15:06:12

        hraji >> sákryš měl tam zrovínka jenom ten 40-100 , v popisu stojí :Tento prut vzhledem k materiálu a konstrukci pomocí které je vyroben se stává zcela nezničitelným. Tudíž zcela ideální pro mé volšové ruce......ale i tak děkuji za fundovanou odpověď

          Nhraji - Profil | Út 9.2.2010 11:16:07

          Slaughter Maniak >> pravda je, že tímto prutem asi nepůjde nahazovat sestava se splávkem 1gram nijak elegantně a účinně. Určitě to bude chtít sestavu s větším splávkem, pro lov štik na plavanou se stejně použije sestava těžší, nějakou hmotnost dodá i nastražená rybička, takže se to tak hezky poskládá, nemusíš mít obavy.
          Dokážu si představit použití toho prutu s rozsahem hmotností od 20 do 80 gramů, ten druhý mi již připadá opravdu hodně silově předimenzovaný i na štiky.

            NSlaughter Maniak | Út 9.2.2010 11:12:16

            hraji >> prosimtě jestli tě mužu eště otravovat..... jaký typy splávků nebo montáží se používaj u prutů s akcí 40-100 to snad aby ta sestava vážila aspoň 30g nepletu-l ise........ 20ti a více gramový splávek (to už je asi spíš plovák) zdá se být dobrým pomocníkem pro mě jakožto slabomyslného, krátkozrakého břídila.............

              Nk-70 - Profil | Út 9.2.2010 11:03:07

              ještě mi padl do oka tento proutek http://www.milobrno.cz/rybarske-pruty/shimano-veng​eance-match

              Plavačce se moc nevěnuji, spíš okrajově...a když už lovím na plavačku, tak šoulačkou poblíž břehu a nejtěžší splávek jsem použil 8g wagler. Ale jak řikám, většinou lovím poblíž břehu s pevnými splávky do 2g, nebo mlaskačkou z hladiny. Vlasce používám od 16-18mm.Jako kaprař mám jen jeden cíl a to kapři...velikost se pohybuje nejčastěji od 30-60cm...výjimkou nejsou ani větší kapři např. můj osobáček 86cm, kterej mi dal s proutkem do 20g pořádně zabrat. Proto sháním něco s větší silovou rezervou...taky si nejsem moc jistej s délkou prutu...dosud jsem používal 4,20m

                NSlaughter Maniak | Út 9.2.2010 10:34:06

                Maty >> při troše kreativní představivosti by jsi to určitě pochopil...... no myslel sem že stim budu zkoušet jak vysoký napětí je ve rozvodech vysokýho napětí....prot jsem chtěl vědět jestli když dostanu pecku tak jestli ten klacek něco vydrží....aby zůstalo něco pozůstalým
                ps: když se mi něco líbí uchvátí mě to aniž bych tušil k čemu to je....

                  NMaty - Profil | Út 9.2.2010 10:22:11

                  Slaughter Maniak >> Nechápu jak Tě může něco uchvátit, když netušíš k čemu to je ...

                    Nhraji - Profil | Út 9.2.2010 10:20:46

                    Slaughter Maniak >> no to jsou pruty právě na lov velkých ryb. Třeba štik a kaprů. I když rozpětí od 40 do 100 gramů je úctyhodné.

                      NSlaughter Maniak | Út 9.2.2010 10:17:29

                      hraji >> včéra jsem navštívtíl braunstar a uchvátil mě matchovej prut Colmic Konnan 4,5m.... akorát nechápu proč má akci 20-80 a 40-100 můžeš mi prosimtě objasnit kčemu je takovej tvrďák dobrej???? já bych to vzal asi na štiku .....

                        Nhraji - Profil | Út 9.2.2010 9:52:08

                        k-70 >> klasický odhozový prut nižší třídy, určitě se bude dát použít, ale nelze od něj očekávat žádné zázraky, vzhledem k horní hranici nahazovací zátěže to bude tvrdý prut. Určený spíš na větší ryby a těžší splávky.

                          Nk-70 - Profil | Út 9.2.2010 9:48:17

                          Zdravím...chtěl bych slyšet váš názor na tenhle proutek a lov kaprů... http://www.milobrno.cz/rybarske-pruty/daiwa-aquali​te-sensor-float Díky

                            Nsomozo - Profil | Út 9.2.2010 9:29:59

                            jo na to jak me nutnost nosit bryle uplne odrovnala pulku zavodu na Musove (protivitr a dest spojeny s vodou zespodu od vln takze jsem mel bryle neustale nepruhledne) nezapomenu. Je to strasnej pocit vedet ze tam ryba jen nevidite zaber. Takze sem zkousel sekat jen tak co 2 minuty. Myslim ze me to tenkrat i parkrat vyslo:-)

                              NPavouk28 - Profil | Út 9.2.2010 9:20:34

                              hraji >> jeste ze mam pul rodiny doktoru sezenu si papir na bryle teda... Nejaky priposlech nebo pripohled by to ale vyresit mohl..

                                NSlaughter Maniak | Út 9.2.2010 9:20:18

                                hraji >> rychle odstraní zrakovou výhodu......

                                  Nhraji - Profil | Út 9.2.2010 9:17:03

                                  Slaughter Maniak >> denaturák je svinstvo, to by nebylo fér

                                    Nhraji - Profil | Út 9.2.2010 9:16:33

                                    Pavouk‌ >> Pavouk28 >> to je unfair, co chceš chytit asi tak 70 cm od sedačky? Možná lučního koníka do podběráku.

                                      NSlaughter Maniak | Út 9.2.2010 9:15:35

                                      hraji >> nebo povině zpolykat půl litru denaturáku -lov na bílou hůl, to je vlastně taky taková dělička.......

                                        NPavouk28 - Profil | Út 9.2.2010 9:15:07

                                        hraji >> a ja jsem proti, kazdej prece muze chytat tak daleko kam oko dohledne :)

                                          Červené karty: Fish man, dukadam, khykhgca14687s4f654a, tree34455t, 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile