Plavaná

Fanu - Profil | Út 12.3.2013 10:42:40

jo je to cvok předevčírem tady byl o půl čtvrté kouká na radary kdy bude konečně teplo aby sme jeli a tak

    Petr Havlíček - Profil | Út 12.3.2013 10:29:26

    Fanu >> v šest ráno na mrku :-)), ten tvůj kluk se mě moc líbí, nebojí se zeptat, do ryb je asi hodně zapálenej, správnej kluk ...

      Fanu - Profil | Út 12.3.2013 10:02:52

      MrKos >> Ahoj tady je Fanuv táta teď je ve škole .Chodíme pod splav v pisárkách na hranici 3 a 4.Pořád chce chytat na brko i když je velkej proud a nenechá si vysvětlit že to nemá smysl.Já to neumím sem víkendovej rybář radím mu feeder ale má furt svou hlavu.Má furt otázky a já na ně nechci odpovídat,abych mu nedával špatný rady.Nechceš nás vzít někdy sebou na zaučenou.Dík za odpověď Fanův tata

        lobotomie (fanik) - Profil | Út 12.3.2013 9:44:26

        Matrix >> ty taky? jsem myslel že jsi odcestoval s mladou do jiné země =)

          MrKos - Profil | Út 12.3.2013 9:37:59

          Fanu >> už včera jsem se ptal "na Svratce 3 kde přesně myslíš?" ... zrovna na Svratce 3 se střídá hned několik pásem a dá se tam chytat na panáka, na těžko, na fíídr i na lízátko

          nicméně fíídr je celkem univerzál na všechno

            Fanu - Profil | Út 12.3.2013 5:54:16

            Dobrý den kcisenaněco zeptat je todobrý na svratse, 3 fýdr

              Matrix - Profil | Po 11.3.2013 23:11:58

              lobotomie (fanik) >> Ty žiješ? ;-)

                lobotomie (fanik) - Profil | Po 11.3.2013 21:38:43

                já ty 4,5m v hard case normálně mám... žádnej problém

                  gigs - Profil | Po 11.3.2013 18:06:35

                  toho jsem se bál. mám 390ku, kde je to 136. tajně jsem doufal, že se vejdu do 155. dík za info
                  ..........nechce někdo 2komorový sensas hard case 155? :D

                    h.ron - Profil | Po 11.3.2013 17:52:25

                    gigs >> Jen potvrdim slova marmyse. Přesně je to 157 cm.

                      marmyš - Profil | Po 11.3.2013 17:40:29

                      gigs >> Třídílný prut,tak si přidej několik centimetrů navíc(10 stačí) a máš to. Asi 160 cm.

                        gigs - Profil | Po 11.3.2013 17:34:15

                        zdar, mohl by mi někdo z vlastníků napsat transportní rozměry prutu sensas power match 450? dík

                          Fanu - Profil | Po 11.3.2013 15:23:12

                          MrKos >> děkuju

                            MrKos - Profil | Po 11.3.2013 11:17:34

                            Fanu >> na Svratce 3 kde přesně myslíš? bere to tam normálně a nejlepší je jeden červ bílej, druhej červenej a až se oteplí, tak klidně dva a dva

                            je tam mrak plotic, sem tam nějakej cejn, tloušť, jesen a ták

                              splávkař - Profil | Po 11.3.2013 9:06:35

                              Hiram >> Vesměs souhlasím s tím , co bylo napsáno níže a jen přidám jeden poznatek který mě u děliček Daiwa překvapil, byly to spoje které ač nebyly nijak výrazně zesílené tak měly oproti tomu nač jsem zvyklý velmi malé přesahy.

                                Fanu - Profil | Po 11.3.2013 3:35:32

                                Dobrý den kcisenaněco zeptat bereto svratce3 na
                                bílí červi a na žížali acoje tam nejlepší na svratce3 nachytáni jestli naplavanou
                                a nebo na fídr děkuju

                                  Hiram - Profil | Ne 10.3.2013 23:26:18

                                  Děkuju Vám za názory.
                                  Já jsem byl rád, že jsem si ten prut mohl na chvilku vzít do ruky a podržet. Je samozřejmě možné vyrazit na nějaký zahraniční veletrh a vyzkoušet pruty na které všichni koukáme na videu nebo v katalogu tam, ale takhle v Brně je to přece jen maximálně dostupné.
                                  Díky ochotným kamarádům (díky Mirku) jsem měl možnost si před nějakou dobou vyzkoušet v té době nejlepší Garbolino G1096 pak i G10 a taky třeba ten super Colmic co ho u nás pár lidí mělo a některé další pruty.
                                  Byl jsem na tu Daiwu samozřejmě zvědavý. Nicméně v zásadě mě překvapila v tom, že jsem čekal trochu větší rozdíl oproti jiným prutům a on se nedostavil. Ano, možná u vody, jak píše Hraji bude rozdíl markantnější díky tomu, že snese silnější gumy.
                                  Nemám sice vůbec žádné zkušenosti s konstrukcí prutů a dost mě mrzí, že k tomu není dostupných moc informací, ale myslím si že je to asi takhle... Bohužel, kvůli tomu jak si to na nás příroda vymyslela jsou u děliček z konstrukčního hlediska možné jen dvě cesty. Souvisí to s rozložením napětí v blanku prutu a pevností použitého kompozitu.

                                  Buď navrhnu a vyrobím maximálně tuhý (rychlý) prut, který tím pádem bude zákonitě křehký...
                                  Nebo ustoupím částečně od tuhosti a optimalizuju blank k ideální (maximální) únosnosti.

                                  V prvním případě to bude proutek do jedné ruky, který se nezachvěje, ale budu s sebou muset nosit otep náhradních dílů, v druhém to bude relativně žvýkačka, ale s tím, že bude otep nutných náhradních dílů podstatně menší. Čím dál víc si myslím, že jsme už za hranicí kdy poskytuje většina nových prutů v běžných pořizovacích cenách dostatečný komfort a kvalitu aby se s nima dalo dostatečně efektivně chytat.
                                  Jo je to prostě nakonec stejně o tom, že budu používat vybavení ve své cenové relaci. Kdo si umí vydělat, ať si koupí i dražší věci, to je v pořádku. Z ekonomického hlediska je vysoká cena prostě dáná součtem malé série výrobků, náročné technologie, drahých surovin a "prestiže top výrobku". Zajímalo mě prostě jen to jestli jsou ty top pruty opravdu i o tolik lepší. No jsou lepší, ale ne tak markantně. Zlepšení parametrů už prostě není o tolik větší.

                                  Jestli to někoho, kdo třeba začíná s chytáním na děličku zajímalo, tady má v několika příspěvcích odpovědi. Volně by se to dalo přirovnat k vozovému parku. Většina lidí jezdí ve fabii a oktávce, jsou to současná, moderní a cenově dostupná auta, která splňují veškeré současné požadavky na ně. Kdo to využije a má k tomu prostředky, koupí passata. Pak je pár lidí, kteří si to můžou dovolit, tak ti si koupí jaguára... Kdo si kupuje v 18cti svoje první auto skočí do bazaru pro ojetého golfa nebo podědí doma favorita.
                                  Zcela jednoduše přeloženo podle toho co mě první napadlo...
                                  ojetý golf = dělička z bazaru cca za 15 000Kč
                                  favorit nová low end dělička cca 10 000Kč
                                  Fabia dělička nová cca za 20 000Kč
                                  Oktávka nová dělička cca za 30-40 000Kč
                                  Passat nová dělička cca za 80 000Kč
                                  Jaguár = state-of-the art...

                                    kaprrr - Profil | Ne 10.3.2013 21:35:10

                                    Přesně o tom jsme se tam bavili s Honzou Heidenraichem a on povídal, že Milo to má to samé. Taky děličku za 150000. A každý rok prý prodají firma Milo asi 20 těchto děliček. Ne on, milo v Itálii. Prý na ní není nic tak drahého, je skoro stejná, jako dělička za 60000, jen je tam jiný potisk. Prý každý rok volají ti samí lidé, a chtějí to nejlepší a nejdražší. Jsou to nějací boháči a nezáleží jim na tom, jestli stojí sto tisíc, nebo půl milionu. Klidně by zaplatili i víc. Nevědí co s penězma. Prostě chtějí to nedražší. jen z principu, aby se mohli chlubit. Tak proč to neudělat, když to funguje.

                                      hraji - Profil | Ne 10.3.2013 14:56:31

                                      Outer >> Airity není žádný matchový super rychlý speciál. Na videích od Willa Raisona je vidět, že na 13 metrech je to krásný oblouk, ale zase s ní neohroženě maže kapři z vody.
                                      Na jednom videu ji má dokonce kompletně 16 metrovou a tam už je to naprosto zřetelné, že se ohýbá vlastní hmotností. Na druhou stranu, nebojí se do ní dát černý hydrolastik a pořádně ho utáhnout.

                                        Outer - Profil | Ne 10.3.2013 9:33:13

                                        Hiram >>
                                        Tu hůlku jsem měl v ruce, moc mě zajímalo jaká to bude raketa, pár dobrých kousků jsem v ruce měl. Design náderný moc se mi líbí design celé airity.
                                        Ovšem:

                                        Už bez topsetu se prohnula.
                                        Díly se mi zdají jak z papíru, takže asi lámáníčko a promáčknuté díly, bude částý problém.

                                          Červené karty: Fish man, dukadam, khykhgca14687s4f654a, tree34455t, 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile