- Úvod
- Pokec
Můj lov
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
Petrson - Profil | Pá 20.6.2008 21:18:03
Výsledky "zahajovacího" maratonku přesáhly očekávání. Vyzkoušel jsem několik říčních úseků i stojatých vod, kterými ochotně provázel bard z Vysočiny Miraryb. Překvapilo mě nejen množství revírů v oblasti, hlavně pořádek v okolí, jaký se hned tak nevidí. Nevybavuji si břeh bez pytlů na odpadky, jsou zde běžným standardem div ne u každého stromu.
Hned během první návštěvy cejnového pásma reagovaly ryby do 20 minut na hod. Položená mě obdařila šesti kapříky, 5 z nich "jedlé" velikosti (nej 2 x 49), brali bez ptaní přes brzdu. Splávek rozjelo několik plotic, perlínů a okounů. Večer na nedaleké přehradě jsme pár z nich políčili na vousatého. Dravci ale měli šábes, tak jsme každý ještě čapli po slušném šupináči. Parťákovi bohužel uvízla bojka a nezbylo, než ji utrhnout, což mi přineslo bonus nečekaně ostré půlnoční koupele. Věru to nebyl žádný čajíček:))
Druhý den jsem na předchozím úseku vyndal vláčku, protože mi předtím za "red červem+kuku" zubatka vyskočila skoro na břeh. Nasadil jsem tedy žlutého rippera a rudými červy přizdobil háček, ani ti však dravce nezlákali ke kontaktu. Opět jsem tedy začal vytahovat "bílou" na plavku a hned jednu hodil pod káču. Asi za půl hoďky se roztočila a po záseku se jí několika axely snažila zbavit štika pod 60. Boj ovšem prohrála a stala se zlatým hřebem večera, výtečně upravená podle Mírova receptu, s anglickou a citrony na smetaně. Za ní přišla ještě kudlička pod pade, vzala udici přes cívku, ale hned při záseku spadla. Jen jsem dopevnil rybičku a hodil zpět, hladina začala vařit. Zubatá nedala pokoje, dokud znovu "nevlezla na železo". Zásek tentokrát seděl, kromě dravců jsem udolal ještě řádku plotic, perlínů, okounů, kapříky a hrouzka :)
Včera jsme výpravu skvěle završili mrskutem kaprů na "Piláku". Návětrný úsek Mira vybral dobře - hned po náhozu mi "zazpíval" a do saku se podíval krásný šupináč 52. Ihned po jeho zapsání stála "v zádech" RS - měl jsem docela štěstí, tak tak jsem evidenci stihl :) Kontrola byla důkladná (podobně ostatně probíhají často i v noci), rozteč prutů jsem upravil do 3 m, kteréžto pravidlo jsem v řádu MRS přehlédl, a mohli jsme nerušeně pokračovat. Další kapři se nenechali dlouho očekávat a byť větší už nezavítal, Míra jedinečně pokřtil nový feeder 27 kousky a ukázkově mě přechytal. Mé pruty navštívilo už "jen" devět bojovníků, většinou o řád urostlejších.
Nevšední lovy, za které Mirarybovi patří velký dík, stylově zakončila pěkná plotice, jaká vzala i zpočátku výpravy (na snímku premiérový úlovek, záběry kaprů a štiky se bohužel "nevešly").
zdenos - Profil | Pá 20.6.2008 20:44:11
Dneska vláčka s výsledkem 4ks dámských vložek, 2ks chlapských trenek, x kusů pidijelečků, 1ks štika 55cm. A jedna hooodně velká štička mi ukousla třpytku dvojnulku.
kubas2 - Profil | Pá 20.6.2008 20:28:53
Dnešní vláčka pod splavem. Jedna 58 cm , druhá neměřena.Jinak pár záběru neproměněno.
splavek - Profil | Pá 20.6.2008 19:52:00
Včera po robotě, jsem navštívil jeden místní revir.Vzal mě tam kolega Karel.Ihned po příjezdu mě pobavila ftipná příhoda, o tom jak jsem si zlomil v autě matchku.Tak jsem rozbalil osmičku bič.Pokud šli cejni a malí kapři, tak to byla pohůdka, ale jakmile to drapl místní velikán.Tak to bylo v pr.........i.Karel, jako tradičně lovil na mlaskačku a byl úspěšný, hlavně co do velikosti.Už mám matchku v pořádku, tak příště, jim natrhnu ploutvičky.Těch cejnů jsem vylovil neskutečné množství, šli prakticky na hod.
standas - Profil | Pá 20.6.2008 19:09:35
Včera sem tahal rybku za rybkou, Podoustve, plotice, skaláci. Dnes po jedné rybce+ AMUR 61cm, potrápil mně na bolonˇku a 15ku vlasec to byl 1/2 hod. souboj až mně bolela ručička. Fotku nepřidám nějak mi to blbne.
Kublaj - Profil | Pá 20.6.2008 18:36:38
Tak konečně první úspěšná vláčka :) cekový skore 5 štik ve velikosti od 60-20cm a nespočet neproměněných záběrů...konečně sem si trošku zachytal , jen škoda že mi tu gumu nevzal hodně velkej bolen, dobu na to koukal, já na něj taky koukal jak puk, tak jsem s tim trošku cuknul a prd on v klidu odjel :´( tak snad příště :-D
Knapík - Profil | Pá 20.6.2008 15:01:30
zase se ta letošní sezona ukázala jako parádní, včera proběhlo luxusní ale nečekané zachytání candátů, a to jsme šli na štiky
Tenhle krasavec má 71cm. Dnes jsem o podobného přišel:-)
Drahoš - Profil | Pá 20.6.2008 14:54:43
Za necelých 24 hod. se nám podařilo ulovit 9kaprů přes deset kg. Super Vše na CDB plov Brusinka nej na foto 87cm a 16,10kg
Detreux - Profil | Pá 20.6.2008 14:50:52
Kazdej večer jsem si zašel na pár hodin zavláčet k vodě, za ty 4 dny jsem chyt cca 50 tlouštů, nej 49cm, 4 parmy - nej 64, pár desítek okonů menších velikostí a upad mi sumeček. Chytal jsem v centru kroměříže od lávky k podzámce, chytačka luxusní :) skoušel jsem i bahrák a šlajzu ale bez záběru. Jo a všechno plave dál... škjoda že jsem neměl foták
tench - Profil | Pá 20.6.2008 14:01:41
Zahájená na blanici se vydařila, na rybičku přišla v pondělí štika 67 a v úterý na vláčku jedna malá:-)
baitruner2 - Profil | Pá 20.6.2008 13:31:49
Tak na zahajeni i pred nim jsem byl na Orliku a ryby vubec nebraly?
Zkouseno uplne snad vsechno na hacek a podarilo se chytit 10 cejnu,1 kaprik,2sumecci 1 ploticka 3candatci nak me to tam NECHYTLO:-(((Snad nekdy priste:-)))Petruv Zdar
bigzee - Profil | Pá 20.6.2008 13:28:05
Tak dnes pokus o nějkou štiku na Křetince.Vláčeno od 4:00 do 11:30.Bohužel bezrybka.Jeden záběr na Popa od bolena kolem 7 hodiny a tím to končilo.Boleni jezdilli kolem břehů jak strážníci,ale nic se jim nelíbilo.
soulfly - Profil | Pá 20.6.2008 12:39:26
Tak zahájení nic moc, no spíš nic. Zkoušel sem všechno možný, ale sumce sem neviděl ani lovit. 3 dny na přehradě pak sem přejel na své oblíbené místo na řece. Tam mi aspon jeden stáh nástražáka. Kdyby za mnou nezajel Kuba tak sem ani neviděl slušnou rybu. Tak sem dam aspon Kubu a jeho 73 cm kapříka na boilies vlastní výroby.
vaku - Profil | Pá 20.6.2008 12:24:29
Tak to je kus.Má 5ti letá dcera se dáva na rybařinu.A bere to dost vážně.To bude nejnovější úlovek pro ČRS.
Woorreell | Pá 20.6.2008 10:44:45
Paul van Drax - Profil | Pá 20.6.2008 10:43:29
Vcera vecer, kus pod jezem, celkem pet prutu s mrtvyma rybkama. Vysledek: ja jeden minisumec, zbytek ani tuk.
Červené karty: mekvak, Dalimil, Petras, start1406, hadman1, ajsa, mazak, Saxafon, BLACKHAMER, jarysek120, t1ran, gunč, KiKSo1, smellslike, Rybovrah 1, Karlosak, bigfatcatfish, šmudla007, TomH, tupac, Gorylix, Fredex, Heineken***, Heineken*****, Hein*eken, SKFishing, masák11111, ryby-zabiju, Masařmasařů, carp1990, HameB01, Hazz, Pazz, Lojzakk, mickyracers, Malanchoe, Lostoros, kkt, RYBOVRAH FOREVER, Nornik-K, OtaLakatos, nornik-l, nornik-m, nornik-o, VlasLakatos, HugoStiglitz, Akéla, nornik-y, loupeznik007, Bugun, Had.
Kde to žije - všechna témata
21:07NElektro tříkolka na ryby 40
21:00NLov pod jezem v letních vedrech? 6
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:49NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
Co je nového - všeobecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....


















































