Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

NPiškotus - Profil | Pá 10.4.2009 11:48:10

gama >> Jedeš autem nebo busem? Každopádně ať se daří :-)

    Ngama - Profil | Pá 10.4.2009 9:29:52

    v pondeli odjezd uz at tam jsem

      NPiškotus - Profil | Pá 10.4.2009 9:22:56

      Lauri >> Co se týká rybařiny tak mi napsal někdo opravdu zkušený na -rybolovnorsko-,že mám nástrah pro 4 rybáře. Je fakt ,že mám od ul. přívlače po těžké pilkery a Giantjig heady vč mag. hlav do 700g. Gumy od 5 cm po 25 cm. Všeho neskutečné množství. Vláčák ,střední a těžkej k tomu surfák stavěnej i na troling či těžší chytání ze břehu až po pilkrák s multíkem. Jsem hlavně pro vláčku,ale byl jsem varován,že tam takhle brzo nemusej polaci bejt a třeba skončíme na hloubkách na dorškách :-) Tak výbava snad bude stačit,spíš řeším to ostatní. Jak vám dotankovával majitel lodě,myslim jestli na zavolání,nebo automaticky? Víš na zálohu jsem se ptal,bo je to pravděpodobně 150EUR na hlavu tak abych je s sebou měl i s rezervou,byť jsem pojištěnej i na pád družice na loď a její následné odření laku :-).

        NLauri - Profil | Pá 10.4.2009 6:28:01

        Piškotus >> nevím jestli jsme platili zálohu na loď, o to se staral kolega. Mě zajímala jen cílová částka za pobyt. Zásoby jídla jsme měli s sebou a jako pečivo jsme měli takové bagetky na dopečení,takže jsme do krámu ani nemuseli. Ale krám tam je. Hlavně si nezamomeňte vzít všechnu rybařinu,protože v krámě toho moc nekoupíte. Mají tam jen ubohý výběr z mořské rybařiny a za trochu (pro nás) předimenzované ceny.

          NPiškotus - Profil | Čt 9.4.2009 19:14:02

          Lauri >> Moc dík za info.Budem v domku Skjelvag. To je snad bejvala škola či co. No hned u silnice. Je tam 5 ložnic a nakonec jedemjen 3 :-). Takže to bude docela bludiště :-) Ten průplav vypadá hustě,ale rozhodně to lousknem :-). Platili jste zálohu na loď? Jeden nám odpadl,chytil zakázku která se neodmítá. Takže jsme i chvilku hledali náhradníka,ale nenašli. V pohodě by se tam vešli další 3 rybáři.Takže jestli má někdo minibus berem ho za odvoz :-). Už jen 3 dny to je mazec... Jezdili jste nakupovat do Skjelvag osady? Prej je někde do 3 km,menší krám k nákupům.Chleba atd...

            NFisherman95 - Profil | Čt 9.4.2009 16:53:21

            Lauri >> kdyby jste náhodou zase někdy jeli a vypadlo by ti místo dva členy by si tady měl. P.S.: Už jen 3 hodiny a budu posedávat v autobuse !!!

              NFisherman95 - Profil | Čt 9.4.2009 16:51:03

              JAF >> To nebyla provokace, ale projevení nepopsatelné radosti.

                Nkonasek14 - Profil | Čt 9.4.2009 15:09:50

                Lauri:Vyhrál jsem to od Českého rybáře

                  NLauri - Profil | Čt 9.4.2009 14:41:16

                  kamrec >> to doufám :))

                    Nkamrec - Profil | Čt 9.4.2009 14:30:54

                    Lauri
                    Doufám, že ti ty odkazy k něčemu budou. Mně se to líbí moc, Už mám vytisklý příliv na dobu, kdy tam budeme. Odjíždím 23., místo Einvika (asi 200 km severně od Trondheimu). Ještě jsme tam nebyli, je to zatím naše nejsevernější destinace.
                    Až se vrátím, určitě sem přibudou nějaké fotky.

                      NJAF - Profil | Čt 9.4.2009 14:16:40

                      Fisherman95 >> provokatére. Ať se daří.

                        NFisherman95 - Profil | Čt 9.4.2009 13:36:24

                        už dneska v 20:00 odjezd !

                          NLauri - Profil | Čt 9.4.2009 12:07:52

                          a tady je již zmiňovaná Myší díra, je dlouhá asi 70 metrů,ale kdyby jí nebylo tak by se to muselo obeplouvat několika kilometrovou oklikou.

                            NLauri - Profil | Čt 9.4.2009 12:02:04

                            Piškotus >> tohle je jeho molo je kousek od domku,lodě jsou stabilní a výkonné. Molo je v uzavřeném fjordu takže vám rybolov nezkazí ani silný vítr, na otevřené moře se dá jet dvěma způsoby buď takovým bludištěm a nebo tzv ,,Myší dírou"- je to uměle vybudovaný průplav, při silném odlivu nebo přílivu je proplutí docela o hubu.
                            Ve vašem termínu by tam mohlo být dost obecňaček tak hodně foť ať se můžeš něco poslat.
                            Petrův zdar

                              NLauri - Profil | Čt 9.4.2009 11:54:42

                              Piškotus >> Einset je velká lokalita a já nevím kam přesně jedeš. My jsme byli v tom baráčku co je na fotce. Byli jsme tam ve čtyřech,ale barák je pro více lidí. Ubytování perfektní a komfortní pro mě až zbytečné, jel jsem tam na ryby a ne do hotelu. Majitel se jmenuje OLA a je to starý potetovaný námořník. A je v pohodě.

                                NPiškotus - Profil | Čt 9.4.2009 10:44:05

                                Lauri >> Ahoj,z neděle na pondělí odjíždím na Einset. Mám už cestovní horečku :-). Koukal jsem zejména na tvoje fotky a jsou super,ale přeci jen jedem v jiném období,tak jsme vybavení i na těžkou přívlač a pilkrovačku. O rybách a možnostech tedy nemá cenu dumat,neb bude vše jinak. Ale,pár otázeček mám spíše k zázemí. Jak jsi byl celkově spokojen,co majitel a kolik jste platili kauci na lodě?

                                  NLauri - Profil | Čt 9.4.2009 9:45:10

                                  konasek14 >> ale neboj že si tam perfektně nezachytáš, je tam spousta druhů ryb a nikde není psáno že nemůžeš chytit nic většího. S jakým časopisem si vyhrál?

                                    Nkonasek14 - Profil | Čt 9.4.2009 6:26:23

                                    Lauri:Já jsem ten pobyt tam vyhrál v časopisu,tak jak se říká,darovanému koni na zuby nekoukej.Navíc v Norsku jsem ještě nebyl tak i když vím,že na tom jihu to není o trofejních rybách se tam těšim.

                                      NLauri - Profil | St 8.4.2009 21:17:25

                                      konasek14 >> nevím, na jihu Norska jsem nechytal,ale bude to tam s vláčkou podobné jako severněji. Jen jsem slyšel,že tam není moc trofejních tresek. Ale takové ty klasiclé ryby se tam chytají běžně i ze břehu.

                                        Nkonasek14 - Profil | St 8.4.2009 17:12:00

                                        28.května odjíždim na týden do Norska.Je to jih Norska okolí Mandalu.Jedeme tam hlavně vláčet a měla by tam do moře vytékat i řeka s obsádkou lososů.Nemáte někdo odtamtud nějaké poznatky i ohledně chytání na moři?

                                          Červené karty: 46547513248512348941