Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

NSethy - Profil | Pá 9.1.2026 12:53:46

Urbo >> asi to půjde použít. Dobrá otázka. Nikdy jsem nevypozoroval co je lepší. Třeba nám k tomu někdo poví víc.

    NEman. - Profil | Pá 9.1.2026 11:49:15

    Urbo >> Tazko sa hodnoti 3/0, ked kazdy vyrobca to cisluje inak. Ja mam kupovane asistencie a aj si ich sam vyrabam. Hlavnym dovodom je ze pouzivam extremne roznorode jigy od 30g do 500g. Dalej je tu tvar jigu. Kratky potrebuje sirsi hacik na kratkej snurke, dlhy prave naopak. A je toho vela...
    Takze uz kupujem len par overenych velkosti od Ownera a SFC na jigy 250g+. Vsetky ostatne si vyrabam sam.
    Foto je len ilustracne. V skutocnosti je toho ovela viac. :)

      NUrbo - Profil | Pá 9.1.2026 11:02:05

      Sethy >> Bude 3/0 dobra i na 60g? Ještě jedna věc. Je nějaký důvod použít na nástraze pouze jeden hák místo dvou zaráz?

        NSethy - Profil | Pá 9.1.2026 10:40:40

        Urbo >> Na 80ky dávám 3/0, na 100ky 4/0 atd. Ale je to dost individuální. Jen u širších jigu (sardine slider) si vyzkoušej, ať se ti háček svou šíří nezasekavá do šíře těla háčku.
        Ja nosím k vodě 1/0-11/0 a dávám na jigy dle situace.

          NPredy - Profil | Pá 9.1.2026 10:35:48

          Urbo >> Ta 3/0 mě přijde už skoro dost velká. Needle Jig i Sardine Slider mám, ale ani nevím, jestli jsem někdy použil, kupoval bych na to 1/0, 2/0. Ale nenakupuju asist hooky na konkrétní jig, prostě mám od 1/0 do 4/0 a něco použiju.
          Edit: a trochu mě nahlodal Eman, zda si je nevázat sám

            Ndoktor multiplikator - Profil | Pá 9.1.2026 10:18:24

            Urbo >>

              NUrbo - Profil | Pá 9.1.2026 10:01:08

              Mohl by prosím někdo poradit jakou velikost assist hooků pro nástrahy Needle Jig a Sardinie Slider ve velikostech 60, 80, 100g? Přes eshop se to blbě odhaduje. Odhaduji správně, že 2/0 bude OK pro všechny velikosti needle Jig a 3/0 pro Sardinie Slider 80g+?

                Nmdx - Profil | Čt 8.1.2026 22:42:05

                hechtmrk >> chápu :-)))

                  NPařezz - Profil | Čt 8.1.2026 22:09:50

                  Sethy >> měl jsem pocit, že jig 100 byl na velikost vel 4500 na hraně. Ale jig 100 g needle by měl být OK.Takže si nejsem jist, ale připadalo mi, že je to také hmotnosti nástrahy a jejímu odporu vůči navijáku. Je jasné, že to souvisí i s prutem.

                    NSethy - Profil | Čt 8.1.2026 21:02:20

                    Pařezz >> mam 5500hs. Na silnější prut akorát. Tam bych už 4500 nechtěl

                      NŘízek 5,125 - Profil | Čt 8.1.2026 20:54:21

                      Pařezz >> je to možný.
                      Asi tam málo fouká vítr:-)

                        NPařezz - Profil | Čt 8.1.2026 20:50:11

                        Řízek 5,125 >> díval jsem se na ty japonské stránky a všechny pruty, na které jsem tam narazil, měly 8 oček. Prostě bych řekl, že je to japonský standard.

                          NŘízek 5,125 - Profil | Čt 8.1.2026 20:44:11

                          Pařezz >> ta moje Okuma má taky dost oček.
                          Btw- Těžko říct, jestli je to jako významný plus, ale já tomu věřím:-), a třeba Major craft se mi kvůli standardnímu počtu oček vůbec nelíbí:-)

                            NPařezz - Profil | Čt 8.1.2026 20:38:14

                            Sethy >> 😂, a co říkáš na penn authority vel 5500? Je to velký hmotnostní skok oproti 4500. Vím, že s jedním navijákem jezdit nemůžu.

                              NSethy - Profil | Čt 8.1.2026 20:08:28

                              Pařezz >> ještě Zenaq. Čím víc oček, tím víc Shorejigging 😂

                                NPařezz - Profil | Čt 8.1.2026 19:26:59

                                Sethy >> předpokládám, že na Chorvatsko to bude obvykle také záloha. Ale důkladně otestuji. Věřím, že s tím jedním prutem SG si vystačím. Je zajímavé, že jedině pruty od SG mají tak vysoký počet oček.

                                  Nhechtmrk - Profil | Čt 8.1.2026 19:17:24

                                  mdx >> slintám jako bernardýn😃

                                    Ndoktor multiplikator - Profil | Čt 8.1.2026 19:01:11

                                    rybazla >> nielen v cine ale maju to rozlezene po celej azii, podobne ako auto komponenti v mini meradle a top firmy niesu vynimkou

                                      Nrybazla - Profil | Čt 8.1.2026 17:27:10

                                      vicx >> Nevím jistě, zda je to tento případ, ale takováto podobnost často vzniká proto, že produkty "lezou" ze stejné linky v Číně..

                                        NSethy - Profil | Čt 8.1.2026 15:56:00

                                        vicx >> vidíš, toho jsem si nikdy nevšiml. Takže netuším. Neřeším. Ale zajímavý postřeh 😉

                                          Červené karty: 46547513248512348941