Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

Nvicx - Profil | St 1.10.2025 19:30:24

jurasoft >> chcel by si držať tuniaky na krátko ako kapra pred prekážkou? :)

    Njaka - Profil | Út 30.9.2025 21:59:37

    Řízek 5,125 >> Ja v to úplně nemám důvěru.

      NŘízek 5,125 - Profil | Po 29.9.2025 22:38:28

      P!F >> jses v obraze:-)
      Na 4.0 PE je to v pohodě a silnější nemám.

        NP!F - Profil | Po 29.9.2025 21:55:01

        Řízek 5,125 >> neviem ako sa to pozná, ale tú bobinu mám, použiteľná na tenké priemery. Ešte mám červenú, tá už je tak od 0,60 FC hore a aj teda modrú, tú mám na 1.2mm, potenciál až do 4mm teoreticky, ale nič hrubšie než 1,2mm nemám 😁

          NŘízek 5,125 - Profil | Po 29.9.2025 21:23:47

          A schválně - kdo patří mezi tzv. Modré?:-)

            Nvaga - Profil | Po 29.9.2025 20:59:55

            doktor multiplikator >> dam im este cas.. ale nie vela

              Naccess - Profil | Po 29.9.2025 1:17:32

              Eman. >> skus druhu hrazku z tych troch. Rano pri prilive. Nejaky maly pilk maly wob.

                Ndoktor multiplikator - Profil | Ne 28.9.2025 23:41:53

                vaga >> a pstruha si zas nevidel

                  NMartin - Profil | Ne 28.9.2025 21:38:48

                  Pařezz >> Díky za recept, tak já také přidám jeden oblíbený: rozmraženou chobotnici nakrájíme na kousky (zmrazení rozvolní kolagen, bude pak krásně měkká i po krátké přípravě), orestujeme na oleji a dáme bokem. Orestujeme cibulku a krátce i česnek, přidáme půlená rajčata (ideálně sladká cherry), rajčatovou omáčku a sladké bílé vino, sůl a pepř dle chuti, vrátíme chobotnici a vaříme cca 25 min. Posypeme sekanou petrželovou natí (originál), nebo bazalkou.

                  A jeden na olihně: očistit olihně, oddělit zvlášť chapadla a zvlášť tuby. Tuby nakrájet na kousky. V horkém olivovém oleji krátce orestovat celý strouček česneku na ovonění oleje, česnek odstranit. Přidat kousky tub olihní a krátce orestovat (2-3 min, jinak ztvrdnou). Podllít bílým vínem . Na druhé pánvi krátce orestovat na poloviny pokrájená cherry rajčata. Syrová chapadla pokrájet nadrobno nebo rozmixovat. Do pánve s orestovanými tubami přidat orestovaná rajčata a rozsekaná chapadla. Krátce osmahnout. Podávat posypané petrželovou natí.

                    Nvaga - Profil | Ne 28.9.2025 17:09:26

                    Kratky report zo stredneho norska... @Eman. radsej zdrhol za hranice. Znova nova lokalita, 5 z 8 dni suboj s vetrom 5-6 m/s, kedze velky fjord, pomerne otvorena voda, skryt sa velmi nedalo.. ryb dostatok, tmavky okolo 80, polaky aj okolo 90, jedna slusnejsia obecka 90+, makrely ani kus. Prva fotka z akcie "Zachrante Williho", predposledne pivo mi drblo z mola.. fotky ryb nedavam, kazdy to pozna. Pojdeme zase.

                      NŘízek 5,125 - Profil | Ne 28.9.2025 14:13:41

                      pier >> třeba ne, rybáři tam všude běžné chytají, a na trzich sou k dostání i čerstvé ulovený živočichové. A třeba sépie budou zcela jistě místní.
                      Ale stejně tak je tam i rozvinutá akvakultura, a pražmy a menší mořští okouni jsou z ní. A k tomu i ta globální produkce.

                        Npier - Profil | Ne 28.9.2025 14:02:25

                        Řízek 5,125 >> kruci, minule mě týpek ukazoval loď na které to dojelo, vypadala jako rybářská a ne nákladní...
                        No nic,zase jsem naletěl 😁

                          NŘízek 5,125 - Profil | Ne 28.9.2025 13:54:44

                          pier >> bezne sem to viděl v hr v supermarketech, včetně kamalamaru z Kalifornie, a nebylo to nijak drahy, kupoval sem si to jako nástrahu na ryby...
                          Stejně tak je většina ryb v restauracich z akvakultury.
                          Ale nechci jako nikoho obviňovat bez důkazů, někde je v restauraci na lístku uvedeno přímo - jako že domácí lignje, domácí chobotnice apod.
                          Btw-tchán dělá v ČR z těch chapadel peruánských kalamárů chobotnicovy salát, a je to výborný.

                            Npier - Profil | Ne 28.9.2025 13:35:20

                            Řízek 5,125 >> myslíš že Řekové i třeba ostatní středomořské státy mají potřebu to dovážet??
                            Asi by nebylo nic divného kdyby ve středozemním moři docházely zdrije,ale docela mne to překvapilo

                              Ndrvoštěp - Profil | Ne 28.9.2025 12:18:20

                              Pařezz >> 😀👍

                                NPařezz - Profil | Ne 28.9.2025 9:52:22

                                1 chobotnice, 1 x červená cibule, 3 stroužky česneku, ½ l červeného vína, vývar, olivový olej, citrónová šťáva, sůl, pepř, koření na ryby s citrónem. Na olivovém oleji zpěnit cibuli, přidat plátky česneku, orestovat nakrájenou chobotnici, osolit, opepřit, okořenit, vařit cca 0,5 h – 1 h dle velikosti a podlívat vínem. Na konci vytáhnout chobotnici a rozmixovat omáčku do hladka, pokud je řidší, lze na závěr zahustit kukuřičným škrobem.
                                Chutná to skvěle, nekoukat, jak to vypadá :-). Našel jsem i nějaké foto a nedůvěřivý pohled máti jsem raději ořezal :-). Přílohu třeba opečenou housku. Já jako nekuchař jsem se zeptal, že by to chtělo upřesnit časy, množství, že nejlepší francouzský kuchař měří čas na sekundy a odvažuje ingredience na gramy. Se zlou jsem se potázal a prý příště dělám já. Tož jsem si naběhl :-(.

                                  Ndrvoštěp - Profil | So 27.9.2025 19:05:22

                                  Pařezz >> Recept😀Díky 👍

                                    NPařezz - Profil | So 27.9.2025 18:32:46

                                    Včerejší večeře v Biogradu.

                                      NPařezz - Profil | So 27.9.2025 18:05:54

                                      Řízek 5,125 >> tomu bych i věřil. Za mě, nejlepší je koupit celé chlazené chobotničky v Makru. Manželka má super recept na chobotničky na červeném vínu.

                                        NŘízek 5,125 - Profil | So 27.9.2025 17:02:22

                                        pier >> jestli to není tím, že to je z chapadel peruánských kalamárů, který se běžně prodávají mražený..., a stojí pár korun.

                                          Červené karty: 46547513248512348941