Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

NUrbo - Profil | St 20.8.2025 19:16:58

Pánové využiji toho že jste tu znalci. Víte někdo co jsem to chytnul? AI mluví o pražmě. Ale podle mě to není. Pražma má v puse stoličky tato ryba měla drozné zoubky na způsob candáta. Docela mě to chytání na moři začalo bavit, jen o rodinné dovolené na to prostě není prostor.

    NPredy - Profil | Út 19.8.2025 9:41:13

    Eman. >> mám casting max shore master ve 3 a 0.6, nemůžu říct nic zlého. jen mě chybí značení po 10m. Ale 0.6 mám k nám, tak tam je to jedno.

      NEman. - Profil | Po 18.8.2025 7:50:45

      Páni, nejaká skúsenosť s touto šnúrou v tenších priemeroch (PE 0,8-1,2)?
      Varivas Avani Casting PE Max Power X8 Shoremaster 200m

        NSethy - Profil | Čt 14.8.2025 16:07:35

        Řízek 5,125 >> kluky znám, party ani tato konkrétní výprava moc nebyla. Ale sestříháno to tak je 😂

          NŘízek 5,125 - Profil | Čt 14.8.2025 11:13:26

          doktor multiplikator >> nenapsal sem ,že by něco dělali špatně.
          V 1:40 se objeví první láhev, ve 4:40 první gáblik....:-))
          Zatímco níže zmíněné zahraniční příklady s mořem a podmínkami bojují, zde je to taková párty:-)

            Ndoktor multiplikator - Profil | Čt 14.8.2025 10:55:37

            Řízek 5,125 >> nieco ako co do prdele rezen robi spatne ?

              Nvicx - Profil | Čt 14.8.2025 7:24:57

              maximotak >> cca 15cm HW nad navijakom, dlhá rúčka na zaprenie. Myslím, že rúčka bola OK, aj keď ten vrch aby si mohol byť hrubší.

                NPařezz - Profil | St 13.8.2025 21:12:03

                Sethy >> a já dodám jasný důkaz 👍

                  Nmaximotak - Profil | St 13.8.2025 20:33:24

                  vicx >> a mel ten prut poradnou rucku? prave pred chvilkou jsem sel kolem kouta se starym USA made 40g vlacakem, s poradnou dlouhou celokorkovou rukojeti pod sedlem + jeste korkem na celou sirku dlane nad nim.
                  zatimco ty vlacaky podle posledni mody... skoda mluvit ;)

                    NSethy - Profil | St 13.8.2025 19:41:49

                    Pařezz >> přesně nic tam není a neloví. Ztráta času 😉

                      NPařezz - Profil | St 13.8.2025 19:10:29

                      Rastislaf >> seabass a sežrat ho, to je i můj cíl 😀

                        NPařezz - Profil | St 13.8.2025 18:50:06

                        Řízek 5,125 >> třeba letos budu mít štěstí, že něco potkám. Vyjíždím z Biogradu po 20.9. Budu řídit loď, takže na ryby nebude moc prostor. Pokud nebude foukat, tak zkusím při motorování trolling s jedním prutem a malým wobem. Beru si jako obvykle výbavu na minigame při kotvení.

                          NPařezz - Profil | St 13.8.2025 18:43:17

                          vicx >> na fotce je štíhlý chlap 55+ 😀

                            Nvicx - Profil | St 13.8.2025 16:03:35

                            Pařezz >> by ma zaujímalo ako tí chlapi vyzerali. Myslím kondične. Po pol hodine silového zdolávania lenivého sumca mám už pomaly kŕče v dlani. Neviem si celkom predstaviť 4 hodiny s prestávkami silovo zdolávať. Po každej pauze myslím, že vydržíš menej a menej, určite by som to nedal po 8x30min a medzi tým 30min prestávka.

                              NŘízek 5,125 - Profil | St 13.8.2025 12:32:09

                              btw- najdi deset orzdílem mezi videama markose vidalise, dona pufy, rybaka markuse vs níže,
                              kdepak..:-)
                              https://www.youtube.com/watch?v=K3zTsGpGKNI&t=243s

                                NŘízek 5,125 - Profil | St 13.8.2025 9:48:41

                                Pařezz >> a to to byl ještě poměrně malý tunák:-)
                                existuje video, se záběrem a pokusem o zdolání tunáka cca 3 metry-
                                krásný záběr na popa, ryba se ukázala v celé svojí kráse, resp délce, a lovec se po záběru něco jako rozplakal....:-)

                                btw- a co v hravtsku s takovouhle rybou? když jí stejně musíš pustit? -tedy upřímně- nevím přesně, jak funguje systém kvot na odlov tunáka i pro turistické big game povolenky. třeba to někdo doplní.

                                  NŘízek 5,125 - Profil | St 13.8.2025 9:45:19

                                  čolkař,zloch >> jj, neříkám nic:-)

                                    NPařezz - Profil | St 13.8.2025 9:42:39

                                    Řízek 5,125 >> mam spolehlivý zdroj informací. Minulý týden tuňák 90 kg ze břehu, 2 chlapi se střídali po dobu 8 hodin. Fotku tu dávat nebudu. To se nedá zvládnout fyzicky, i kdyby výbava vydržela. Řekl bych, že bez lodě bude jakýkoliv tuňák nad metr skoro mission. impossible.

                                      Nčolkař,zloch - Profil | St 13.8.2025 9:20:35

                                      Řízek 5,125 >> dělal jsem si legraci, já měl na prutě jen 3 velké při lovu GT ,lovili společně a jsou záludnější jak bolen- jeden ohnul 3 hák, druhý kompletně odstrojil popa a třetí po vymotání celého návinu rozlámal prut na kousky🥵

                                        NŘízek 5,125 - Profil | St 13.8.2025 8:41:33

                                        čolkař,zloch >> myslím, že by toho bezejmeného polského woblera velmi rychle rozebral:-)
                                        btw-tehdá sem o tom věděl kulový, ne že by ted tedy bylo o něco lepší:-)

                                          Červené karty: 46547513248512348941