Mořský rybolov

Moderuje: Lauri Profil

Jakou techniku lovu upřednostňujete na moři?

A) plavaná8%

B) položená5%

C) přívlač51%

D) pilkrování17%

E) feeder6%

F) muškaření10%

G) jinou4%

Od 28.2.2012 hlasovalo 937 čtenářů.

Řízek 5,125 - Profil | Čt 17.7.2025 22:03:59

doktor multiplikator >> to je karabinka na 20 kg:-)

    doktor multiplikator - Profil | Čt 17.7.2025 22:00:03

    Eman. >> a potom pride den D a 70 cm ihlica mu otvori tu karabinku, deti hladne rybar nasrany, proste den na hnedaka :)

      1Mara - Profil | Čt 17.7.2025 20:44:02

      Jinak info od kamaráda, moře ve středním Norsku na Maríně měřeno 16st. a 32 vzduch .-)

        Eman. - Profil | Čt 17.7.2025 20:19:38

        Řízek 5,125 >> Pekne ides. Ako si spokojny s novou vybavou?

          Řízek 5,125 - Profil | Čt 17.7.2025 16:40:27

          kralicek >> jedlé ryby opět nefoceny, za chvilku už nebudu mít motivaci vyrazit na vodu:-)
          Kranasove obecní i mořčaci evropští se docela daří, na jídlo ok, na fotku by to vypadalo pořád stejně:-)

            kralicek - Profil | Čt 17.7.2025 16:15:30

            Řízek 5,125 >> jedeš bomby! :-D

              Řízek 5,125 - Profil | Čt 17.7.2025 16:10:24

              Další kuriózní úlovek

                1Mara - Profil | Čt 17.7.2025 7:33:51

                aleš vavřina >> Jo i s tímhle bych souhlasil .-)

                  aleš vavřina - Profil | Čt 17.7.2025 6:35:48

                  1Mara >> ano, u nás to máš takto s candáty - díky masivnímu rozmachu používání echolotů v kombinaci s lovem z plavidel došlo k likvidaci hlavní základny generačních ryb a od té doby lovci dravců jen paběrkují, současně ale odmítají přijmout opatření, jež by tento žalostný stav během několika let zvrátilo/narovnalo ... :-)))

                    Pařezz - Profil | Čt 17.7.2025 6:31:06

                    1Mara >> jednoho sirotka jsem adoptoval, našel mu využití a mám ho doma :-)

                      1Mara - Profil | Čt 17.7.2025 3:31:22

                      Řízek 5,125 >> a kde je to dítě z toho plameňáku ? :-))))))

                        doktor multiplikator - Profil | Čt 17.7.2025 0:38:54

                        osprey >> jo tiez netram.sice vidno howno ale hlava jasa

                          Řízek 5,125 - Profil | St 16.7.2025 22:27:18

                          Zajímavý úlovek, jedlé ryby nefoceny, nic zásadního. Jigging funguje.

                            Řízek 5,125 - Profil | St 16.7.2025 22:26:11

                            1Mara >> beru ti ho do jezírka.

                              Pařezz - Profil | St 16.7.2025 21:04:37

                              osprey >> v pohodě. Rodinou dovolenou chápu tak, že si přibereš k prutu manželku a děti, jedeš někam poprvé a jsi vděčný, že si najdeš malou chvilku na ryby.

                                osprey - Profil | St 16.7.2025 20:52:02

                                doktor multiplikator >> Polak není žádný ajnštajn, v tom máš naprostou pravdu. Ale musí tam být.
                                Když jsi v rybářském kempu, většinou je to lokalita, kde nějaké ryby jsou a tak dáš něco i ze břehu (nebo z mola apod.).
                                Ale taky se dá pronajmout chatka u zastrčeného fjordíku někde hluboko mezi horami, kde ve vrcholném létě pomalu není ryba.

                                I já jsem občas musel jezdit za lepším břeholovem 40 - 50 km (když bylo čím), protože se to opravdu vyplatilo.
                                Anebo jsem běhal kolem vody po nocích. Fantastická atmosféra a někdy fo fakt pomůže.

                                  osprey - Profil | St 16.7.2025 20:43:34

                                  Pařezz >> Ahoj. Tvůj komentář byl velmi ultimátní a neřešil o jakou dovolenou jde. Proto jsem reagoval.

                                  Lov ze břehu je v Norsku super a nabízí velmi široké možnosti. Já takhle chytám, když nejde vyjet na moře a je to možná jediná disciplína, ve které jsem v Norsku nadprůměrný. Hlavně proto, že nejsem líný hýbat se a myslet.
                                  Ono je to jako s dravci u nás - stoupnout si odpoledne jen tak někam na první skálu, co ti padne do oka a házet kolem sebe jako vocas, to je přesně to, co dělá spousta nováčků, kteří ve finále nechytí nic.

                                  Pepu shodou náhod znám asi 30 let, rybář je velmi dobrý a v hlavě to má srovnané. Může si zachytat dobře, když bude na nějakém rozumném místě. Anebo taky ne. Pokud bude někde hluboko v přehřátém fjordu, možná bude mít problém udělat byť i jediný záběr.

                                  A pokud jde o moje zkušenosti - může je mít, pokud si o ně řekne.

                                    1Mara - Profil | St 16.7.2025 15:38:09

                                    aleš vavřina >> jj i o tom to je a to že se tam plundruje generační ryba není pochyb :-(

                                      aleš vavřina - Profil | St 16.7.2025 13:10:53

                                      1Mara >> nemusíš vychytat, stačí nabourat stavy generacnich ryb za rychlé změny podmínek prostředí (oteplení more) a je hotovo

                                        Červené karty: 46547513248512348941