Seriál z Nového Zélandu díl třetí
Diskuse k rybářskému videu Seriál z Nového Zélandu díl třetí
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
19 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NPippo9 - Profil | Út 26.5.2020 23:40:50
Jarin >> No tak este raz 😊, pamatuj ze chytam na NZ kde kazda reka vede do more, a tady obecne plati, cim bliz k mori chytas (bliz ke konci reky) tim mensi a vic ryb tam zije,ja ze specializuji na chytani presne druhe strany takzvane chytani pramenu rek (headwater fishing) - kde rybareni prestava byt rybareni a je spis (trout hunting - lov pstruha).
V techto usecych opravdu zije treba 1 pstruh na 1km ktery je casto teritorialni a nenecha vedle sebe zit jinou ryby, zalezi na konretni rece a mnostvi tuni atd.
Velky pstruzi se jezdi casto vytrit prave k pramenum rek, nicmene nekteri tam zustavaji cely rok a ty predevsim jsou muj cil a ano opravdu vedle nich neziji 30cm pstruzi ty jsou z pravidla o par desitek km niz rekou.
V techto usecych opravdu zije treba 1 pstruh na 1km ktery je casto teritorialni a nenecha vedle sebe zit jinou ryby, zalezi na konretni rece a mnostvi tuni atd.
Velky pstruzi se jezdi casto vytrit prave k pramenum rek, nicmene nekteri tam zustavaji cely rok a ty predevsim jsou muj cil a ano opravdu vedle nich neziji 30cm pstruzi ty jsou z pravidla o par desitek km niz rekou.
NJarin - Profil | So 23.5.2020 13:45:15
Pippo9 >> Jako dobry - budem rad , len som chcel napisať ,že aj ten veľky = musel byť raz maly - 10- 20 -30 .... atd dufam,že sa rozumieme - ved nie je možne aby za rok narastol na 50+ cm či?
PS A čim sa tie velikany "hlavne " živia čo prevažuje - teda ich jedalny listok to by bolo tiež zaujimavé ... nech sa darí priroda je užasna a dobre sa nato diva.
PS A čim sa tie velikany "hlavne " živia čo prevažuje - teda ich jedalny listok to by bolo tiež zaujimavé ... nech sa darí priroda je užasna a dobre sa nato diva.
NPippo9 - Profil | Čt 21.5.2020 9:41:11
Jarin >> Ahoj Jarinmůj oblíbenec :) konkrétně v tomto videu chytám ne vůbec daleko od pramenů řeky,docela daleko v divoké přirodě.Obecně tu platí že čím dál dojdeš tím nádhernější místa objevíš a větší ryby chytneš,proč? Protože tydle pstruzi dokážou být hodne teritorialní,žijí klidně celý život v jedné tůni o 3m,cokoliv menšího tam nepřežije a je to potrava pstruha rezidenta :) v příštím videu se toto budu snažit vysvětlit čistě pro tebe :)
NJarin - Profil | Po 18.5.2020 2:10:20
Pippo9 >> Ahoj Pipo - no dlho som uvažoval čo napisať natočene fajn, ale stale neviem čo je ciel a čo je cesta a sorry myslim si ,že ukažeš len to čo chceš... je to Tvoja volba a tiež suhlasim čo pisal "rybobuch" kde su 30 -40 Pp to sa akože narodia a za rok maju 50-65 cm je to "ponekud divny spusob leta" (Hrušinsky st. copy...)
NPippo9 - Profil | Ne 5.4.2020 0:07:26
32felix >> Cau Felixi,diky moc ano použivám pletenku na 8LB (3.6kg) a flurocarbon 1-3m na 6LB (2.7kg) ve vetšine připadů.
N32felix - Profil | Pá 3.4.2020 9:30:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ahoj,sledoval jsem všechny dily a moc pěkná videa. Vím, že k prutu již jsi se vyjadřoval v diskusi. Mě by spíše zajímalo, co jsi měl namotáno na navijáku. Použil jsi např. FC na konci sestavy? Díky za odpověď a ať se daří v chytání takhle krásných ryb.
Nrybobuch - Profil | Út 24.3.2020 13:26:11
Pippo9 >> No ale mě tam chybí ryby třeba 30-45 cm, kterých by tam mělo bý více než těch 55cm. A to nemluvím o menších. Tanástraha není až tak velká, aby je vyřadila.
NPippo9 - Profil | Po 23.3.2020 21:27:16
rybobuch >> cim vys k pramenum reky dojdes tim mene ryb uvidis, ale o to vetsi budou.
Je tam x dalsich faktoru jako rocni obdobi atd.
Ve vetsine videi co mam na yt chytam prave tyto useky, proto je to casto o jedne rybe, tenhle dil byl ale uplne specificky... Nicmene kdybych chytal tu samou reku o 10km niz, tak chytnu 5+ ryb ale zadna nebude pravdepodobne 3kg jako tento.
Je tam x dalsich faktoru jako rocni obdobi atd.
Ve vetsine videi co mam na yt chytam prave tyto useky, proto je to casto o jedne rybe, tenhle dil byl ale uplne specificky... Nicmene kdybych chytal tu samou reku o 10km niz, tak chytnu 5+ ryb ale zadna nebude pravdepodobne 3kg jako tento.
Nrybobuch - Profil | Ne 22.3.2020 15:18:13
No nevím, dle mne je tam v biotopu něco divného. Přeci ti velci pstruzi by meli být na vrcholu populační pyramidy. Tak bych čekal, že aspoň občas chytneš nějaké menší. Aspoň u nás na potoku to tak bylo ( tedy do nasazení vyder, teď tam není nic).
Nnpaul - Profil | Út 10.3.2020 18:00:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nádherná příroda a pěkná ryba! Tvrdě vybojovaná:)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
5:10NPrivlac s multiplikatorom 31597
NeNDivoký potočák nebo granulák? 37
NeNSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 5
NeNÚhoří sezona 2012 10499
NeNBurza na přívlačové nástrahy 33366
PáNVýroba woblerů 31004
PáNLov na vyvěšenou - nové téma 4045
ČtNGalerie okounů ... 1092
ČtNFotky ryb pouze na přívlač 107172
StNKayakfishing a kajakorybaření 20671
StNNa hladině Evropy - Itálie (Video) 1
ÚtNVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah 1608
ÚtNPruty Hearty Rise 514
PoNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159943
. . . NJak na sumce ? 128
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
StNBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
. . . NBleskovka: Dodatek BP MRS od 1.června
. . . NBleskovka: Soudy daly za pravdu rybářskému svazu. Rybář po čtyřech prohřešcích nesmí 18 měsíců k vodě
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











