MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Rybářské nápady 4. část

Kategorie: Všeobecné

Dipujeme v sáčku

Spoustu nástrah upravujeme pomocí různých dipů a smáčedel, abychom zvýraznili jejich vůni, chuť nebo i barvu. Pokud potřebujete upravit celé balení, tak jednoduše přidáte vše potřebné do originálního balení a promícháte, nebo protřepete a je hotovo. Jestliže ale chcete upravit jen část, kterou použijete jako nástrahu, musíte si k tomu najít vhodnou menší nádobu, nejlépe dobře uzavíratelnou a to už může být potíž.Velmi jednoduchým řešením jsou malé zipové sáčky. Do sáčku vložíme potřebné množství nástrah, zalijeme troškou dipu, zavřeme, promneme a je hotovo. Upravené množství nástrah v sáčku můžeme zase uložit zpět do originálního balení. Takto lze upravit vždy trošku nástrah různými dipy a nezabere to mnoho místa. Sáčky si můžete snadno popsat pro rychlou orientaci.

Velké sousto z kukuřice

Jsou dny, kdy ryby skutečně dobře žerou a pokud máme v úmyslu ulovit nějakou větší rybu, například kapra, je vhodné nabídnout větší sousto, abychom alespoň nějak vyselektovali menší ryby.Kapří zájem o kukuřici je známý, ale tuhle nástrahu mají rádi i cejni, plotice, líni, karas a další druhy kaprovitých ryb. Na jedno jediné malé zrnko z plechovky chytíte ouklej, stejně tak, jako pořádného kapra. Ale kukuřice nabízí spoustu možností a tak se jí hned nemusíme vzdávat a nastražovat místo ní například pelety, nebo boilie. I z kukuřice lze snadno vytvořit objemnější sousto, o které nebudou jevit drobné ryby takový zájem.


Postup je jednoduchý. U háčku vytvoříme dlouhý vlasový přívěs ukončený maličkou smyčkou. Na přívěs navlečeme pomocí nastražovací jehly několik zrn kukuřice. Klidně šest i více, podle toho, jak velké sousto chcete vytvořit a pak smyčku přívěsu převlečeme přes špičku háčku. Posuneme smyčku až za oblouček a tam ji zajistíme kousíčkem gumové hadičky, aby nesklouzla. Používám kukuřici barvenou na červeno. Ta zajímá drobnější ryby mnohem méně než žlutá a naopak, kapři, zvláště ti větší jí často dávají přednost. Je to skvělé sousto i pro amury.

 

Milan Tychler - ®, 30.3.2017

Diskuse k miničlánku

N Milf64 - ® Čt 6.4.2017 18:10:57
Vyborný napad s těma pytlikama.Smykam 10 kelimku s ruznyma prichute,ted to naskladam do třech.Hlavně že ty sačky použiva na oluvka1,2,3,4,5,6gramu ale na rohliky a peletky mne to nenapadlo.Navrhnu Vás na Nobelovu cenu,pane.
N reload - ® Čt 6.4.2017 17:17:09
scrio >> Já jsem ji zase koupil nadipovanou česnekem, že bude nezajímavá pro cejny. A žerou ji jak blázni :D
N scrio - ® Ne 2.4.2017 12:36:39
Na tu červenou sem nikdy nic nechyt..:D
N Azeal - ® Pá 31.3.2017 6:18:00
Dokonaly >> su to VMC barbarian 7019B. Dodavaju sa aj 7019 s protihrotom.
N Dokonaly - ® Pá 31.3.2017 5:38:03
Co to je za hacky co pouzivate?

[ Vstoupit do diskuse - 5 reakcí ]

Začátek sezóny lovu dravců:

Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce Chub Outkast 60 Brolly

Za 3.199
Chub Outkast 60 Brolly, výrazná jarní sleva + doprava zdarma!

akce, rybareniClimax návazcová šňůrka Cult Skin Braid 20m 9,10kg - zelená

Za 227
Cult Skin Braid je návazcový materiál s jádrem ze 100% Dyneemy, zatížené wolframem a tuhým opláštěním. Na začátku a na konci ustřižené montáže odstraňte kousek opláštění, přivažte háček a karabinku a získáte montáž s háčkem, která kaprovi neklade odpor a velmi lehce ji může nasát.


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING

Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře za ostrovem Sal je...