MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Little CM Praha - 2. kvalifikační kolo

Kategorie: Všeobecné

Oborský rybník

Od prvního kvalifikačního kola již uběhlo více jak půl roku, a tak jsme se děti i my těšili na Oborský rybník u Brna, kde se v sobotu 19. 4. 2014 konalo kolo druhé. Záštitu nad tímto závodem převzal Dalibor Hašpica, který dětem věnoval krásné ceny. Bohužel se však pro nemoc nemohl samotného závodu zúčastnit, ale přislíbil, že na finále určitě přijede.


Registrace závodníků měla probíhat až od devíti hodin, ale již po osmé hodině se začali trousit první malí nedočkavci, kteří se dle rodičů tolik těšili, že nemohli ani dospat. Samotné losování startovních míst proběhlo v půl desáté a pak se patnáct účastníků závodu přesunulo na vylosovaná místa.


V deset hodin zazněl signál a rozjel se samotný pětihodinový závod. Do vody ihned letěly první dávky krmení a hned po nich samotné nástrahy. Každý ze závodníků zvolil jinou taktiku, někdo chytal na červy, žížaly či housku, ti starší již zkoušeli boilies nebo pelety. Neoblíbenějším způsobem rybolovu byla samozřejmě položená, ale byly tam i závodníci, kteří chytali pouze na feeder. Bodovanými rybami byly v tomto kole kapr a amur od 50 cm a lín od 30 cm.


Z počátku se rybám nechtělo vůbec spolupracovat, i když závodníci zkoušeli všechno možné. Asi po hodině závodu se to zlomilo a pak už se záběry začaly dostavovat. Prvním úspěšným lovcem se stal Vlastimil Koláček, který zdolal kapra o délce 67 cm na startovním místě č. 1, které bylo přímo u hráze. Postupem času se ryby začali přesouvat do mělčejších částí rybníka a začal chytat spíše prostředek startovního pole.


O čtyři postupová místa byl od začátku velký boj. Nejdříve šel do vedení sedmiletý Ondřej Budík se svým kaprem o délce 71 cm, ale bohužel další úlovek již nepřidal. I přesto mu to však stačilo na postupové čtvrté místo! Kdo chtěl být na „bedně“ musel přidat další bodované úlovky. Na třetím místě se umístil čtrnáctiletý Filip Karban, který zdolal dva kapry o celkové délce 118 cm. Samotný boj o první místo byl však napínavý až do konce závodu. Své nejlepší rybářské umění museli ukázat třináctiletý Pavel Horčička a čtrnáctiletý Boris Hasil. Ještě deset minut před koncem závodu měl Boris náskok jedné bodované ryby, ale s tím se Pavel nehodlal smířit a v čase 14:57 si připsal svého třetího bodovaného kapra o délce 73 cm, který ho posunul na první místo a byl zároveň nejdelším kaprem závodu. Aby to však bylo ještě větší drama, tak se Borisovi povedl parádní zvrat. V čase 14:59 zdolal svého čtvrtého bodovaného kapra o délce 74 cm a tím si zajistil, jak vítězství v závodě, tak i cenu za nejdelší bodovanou rybu. Větší drama to snad ani být nemohlo! Všem čtyřem postupujícím ještě jednou gratulujeme a těšíme se na ně ve dvacetičlenném finále, které se bude konat na jezeru Kopa 27. 7. 2014.


Celkem se během závodu podařilo závodníků chytit 14 bodovaných kaprů od 56 -74 cm. A i když se to podařilo pouze osmi dětem, tak i ty co nic nechytli, odcházeli plni dojmů z krásného dne stráveného na rybách a s přáním, že se to podaří třeba příště.


Na závěr bychom chtěli poděkovat všem rodičům a doprovodným osobám, které se do závodu nijak nemíchali, a skoro vše nechávaly na svých ratolestech. Dále pak panu Pavlovi Vágnerovi za umožnění konání závodu na tomto krásném rybníku a za pizzu, kterou věnoval k obědu každému malému závodníkovi. A samozřejmě i našim sponzorům, kteří dětem věnovaly mnoho krásných cen a tak žádný malý závodník neodcházel ze závodu s prázdnou.

 

Kaprařský spolek Praha - ®, 12.6.2014

Diskuse k miničlánku

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSportex pouzdra na pruty

Za 619
AKCE Sportex pouzdra na pruty, širový výběr, doprava při nákupu nad 1499Kč zdarma

akce, rybareniDoprodej Okuma Longbow LB

Za 1.379
Doprodej legendárních navijáků Okuma Longbow LB za super ceny. Skladem velikosti LB40, LB50, LB60, LB65, LB90. Akce platí do vyprodání skladových zásob.Doprava při nákupu nad 1499Kč zdarma.


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...