Feeder

Na jakou maximalni vzdalenost nahodite? Libovolny vas feeder prut s jakymkoliv krmitkem s navnadou a nastrahou.

A) do 60 m28%

B) cca 75 m30%

C) cca 90 m17%

D) cca 105 m10%

E) cca 120 m10%

F) pres 135m5%

Od 6.5.2025 hlasovalo 208 čtenářů.

Kejml - Profil | So 20.3.2021 22:55:15

Martin M. >> Zkaramelizovat salko.

    Martin M. - Profil | So 20.3.2021 22:37:26

    Kejml >> nepatri mezi me oblibene prisady, ale chci zkouset podobne pouzivat karamelove sirupy. Myslim jako opravdu zkaramelizovat cukr, pridat vodu, povarit...

      Kejml - Profil | So 20.3.2021 21:24:38

      Martin M. >> To by mě zajímalo jakou máš ty Martine, zkušenosti s melasou?

        Martin M. - Profil | So 20.3.2021 20:47:26

        Dědek >> super, dekuji moc za preklad :)

          pirda - Profil | So 20.3.2021 20:28:24

          Feederman@ >> Myslím,že by se tím moc slepil a nedělal by to co má.

            Feederman@ - Profil | So 20.3.2021 20:22:31

            Dědek >> Mě napadá melasu použít i na rozmixovaný tousťák, tím bys mu dal vlastně sladkou příchuť a nemusel by si tím pádem zbytečně přebíjet už ochucené krmení...

              Dědek - Profil | So 20.3.2021 20:15:50

              Martin M. >> O závodech tam říká, že jeho kolega, který chytá závody, vždy s melasou chytil cejny, i když ostatní ne. Když se vůbec nedařilo a nikdo je nechytal, tak on chytil aspoň jednoho, dva, ale chytil vždy.
              Melasa je dobrá na všechny ryby, kromě plotice a samo, dravců :-).
              Nepohrdne jí žádná ryba, žádnou rybu neodradí.

                Dědek - Profil | So 20.3.2021 20:02:42

                Martin M. >>
                V té praktické části vmíchává melasu dvěma způsoby. První přímo do futra bez vody a v druhém rozředěnou z vodou.
                První způsob je podle něj lepší, protože futro vsákne pouze melasu, která se bezezbytku vsaje do struktury futra. Je to konzervant a pokud se dá do sáčku, vydrží moc dlouho.
                Pokud se přidá do futra s vodou, dostane se do struktury futra té melasy méně, protože vsakuje i voda. Navíc, jakmile se dá voda, začne proces fermentace. Což je někdy výhoda, pokud chceme, aby bylo futro cítit kvasem. Potom je to ale určeno, k rychlé spotřebě. Výhoda fermentace je velká, tam kde je potřeba, ale jen v jejich počáteční fázi. Potom je spíše v krmení na škodu. Počáteční fermentace je dobrá, vznikají antibiotika a různé bakterie, které jsou ku prospěchu ryb. Někdy je výhodné, takové futro použít, jindy ne.
                U čisté melasy se dá lépe odhadnout, kolik je jí potřeba do futra dát. Pokud se dá voda, už to není takové lehké a většinou melasa zbude a vylévá se.

                  MiPo - Profil | So 20.3.2021 19:50:11

                  Dědek >> Jardo to co píšeš Efekt přeslazení vody v řeve naopak rybu stáhl pod cukrovar.
                  To je pravda, když v Praze v Modřanech fungoval cukrovar to byla vždy jatka. Kapři cejni atd, stačilo si vzít pár řízků z řepy nebo i obyč housku

                    Dědek - Profil | So 20.3.2021 19:33:08

                    Martin M. >>
                    Heslovitě...
                    Melasa není dobrá pro plotice. Krmení po ní ztěžkne a leží na dně.
                    Dává se ze tří důvodů. Dává se tehdy, když chceš chytat větší ryby, kvůli její sladkosti a tím i sytosti. Další je kvůli její sladkosti. A melasa je klih, tedy se dává na slepení krmení a dělá dobrou pachovou stopu na dně.
                    Výhody. Výrazný zápach po karamelu Na závodech je jí futro ovoněné a odlišuje se od ostatních. Také je to přírodní konzervant. Velká výhoda je v její dobré chuti a je důležité, jestli rybám futro chutná, k čemuž melasa dopomůže. Podle něj je důležitější dobrá chuť futra, než jeho vůně. Výhoda melasy je, že vlhčí krmení. Dává se 2-3 dny dopředu, aby se vpila do krmení, ale bez vody, aby se vpila jen melasa. Za tři dny, je krmení zase dost suché, melasa se vpila.
                    Někdo tvrdí, že se jí má do krmení dávat málo, protože přebije samotné krmení, jak vůní, tak chutí, tak cukrem. On tvrdí, že je jí potřeba dát hodně, značně hodně. Zvlášť, když se použije hlína. Neumí říct, jaký poměr melasy na krmení dát, už jen proto, že každá melasa je jiná. Řídké mívají malou sladkost. Čím je hustší, tím více lepí, protože obsahuje více cukru.
                    Je potřeba dát do krmení tolik melasy, aby bylo následně potřeba, dát už jen málo vody.
                    Oponenti tvrdí, že bude krmení přeslazené. Na jezeře připouští, že se to může stát, ale spíše ne. Na řece vůbec, tam se přesladit nedá, opačně od soli, která může rybám ve velké koncentraci vadit.
                    Vypráví, že byla havarie v cukrovaru a že vyteklo do Odry kolem 6 t. toho, co je těsně před oddělením melasy od produktu, což je násobně více sladké, než ta nejtužší melasa. Pod tím chytali rybáři ryby a vyprávěli, že pod tím byly v řece obrovské množství cejnů, které chytali. Efekt přeslazení vody v řeve naopak rybu stáhl pod cukrovar.
                    Říká, že v některém krmení, to je pro něj hlavní složka, hlavní komponent. Do některých se ale nehodí, to neupřesnil.

                    To po tu teoretickou část cca. do 30 minuty.

                      Martin M. - Profil | So 20.3.2021 15:36:53

                      Mohl bych poprosit nekoho znaleho polskeho jazyka, ze by nam vypichnul nejake zajimave rady tohoto videa o melase, prosim?
                      Pochopil jsem tam, ze si pridava melasu 2-3 dny pred lovem do krmeni, aby se vsakla do suchych zrnicek, tim krmeni bude tezsi a vice bude drzet u dna. Dale ze se neboji ji tam dat uplne mega mnozstvi, ze na rece to s ni nikdy nelze prehnat.
                      https://www.youtube.com/watch?v=JJCoBk12o5U

                        rybobuch - Profil | Pá 19.3.2021 15:02:19

                        tom@s >> Tak tam vrtni direcku (y) a natlač tam epoxyd.

                          rybomil - Profil | Pá 19.3.2021 11:58:18

                          tom@s >> pošli sem, bude to rychle, kvalitně

                          https://www.luborzeleny.cz/kontakt-str-6-1-6-2.html

                            tom@s - Profil | Pá 19.3.2021 9:28:52

                            Ahoj, nemate nekdo kontakt na sikovneho opravare prutu v Praze ? Protaci se mi sedlo navijaku. Diky

                              skroby - Profil | Pá 19.3.2021 5:33:57

                              numen >> 🤣 na cibuli používám nůž 😀

                                numen - Profil | Čt 18.3.2021 23:21:04

                                skroby >> ty se nezdáš provokatére. Sekaček je na zeleninu, na cibuli 🙈

                                  skroby - Profil | Čt 18.3.2021 20:02:20

                                  Přemet:-) >> nám s tím létal nad hlavou na lize na nových dvorech 🤦 🤣 já ho používám i na hnojky, ale většinou jen na úvodní zakrmeni

                                    Přemet:-) - Profil | Čt 18.3.2021 18:39:53

                                    skroby >> to jako jo, teda... Mám novou stavbu a investor je trochu blázen, tak nám půl dne létal nad hlavou dronem a natáčel... 🙈 Jako sekáček na žížaly je taky hustej, ač ho sám používám... I když spíše na červy a kukuřici... Hnojky furt radši stříhám nůžkama...

                                      skroby - Profil | Čt 18.3.2021 18:19:00

                                      numen >> To s tebou souhlasím, ten dron dělá hrozný rámus, zlatý sekáček na žížaly 🤣

                                        numen - Profil | Čt 18.3.2021 17:19:26

                                        U nás loni došlo u vody k hádce. Někdo nový si koupil chatu u nás u vody. Hned vytáhl bojku se svítivě oranžovou barvou a starším rybářům se to nelíbilo.
                                        Prý přeci nebudou koukat na tuhle blbost. Ať to dá pryč.
                                        Neumím si představit až někdo přijde s něčím modernějším.
                                        Já třeba nesnáším létající drony, někteří lidi to nechápou. K vodě si chodím odpočinout.. Chci mít klid.

                                          Červené karty: Fish man, 46547513248512348941