- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kam na Mníka a jak na něj
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Pyzda | Út 6.12.2005 23:50:11
čolkař - Profil | Út 6.12.2005 16:02:19
čolkař - Profil | Po 5.12.2005 18:45:07
čolkař - Profil | Po 5.12.2005 18:15:12
mirmen - Profil | Po 5.12.2005 6:31:05
Nepamatuju se, že bych při lovu na rousnici chytil mníka někdy za okraj tlamky, vždy v útrobách.
Některé záběry byly razantní, několika poškuby nebo plynulou jízdou až k prutu, některé záběry jsem ani neregistroval, resp. zaměnil za např. dotek trávy unášené proudem o kmen (jen se zachvěl policajt a pak třeba 5 minut nic, ležel u toho).
Menší mníky jsem odřezával s tím, že se s háčkem tělo vypořádá.
Uvažuju v téhle souvislosti s používáním nějakých klasických háčků "oceláčků", které na rozdíl od povrchově upravených mají šanci se rychle rozložit.
K "C&nesežer" > řešením by asi bylo lovit jen na signalizaci špičkou ( buď feeder s kmenem nad 6-7 kg nebo tvrdý prut s rolničkou na špici)
Pyzda | Po 5.12.2005 1:29:15
Mikulas - Profil | Pá 2.12.2005 16:10:07
čolkař - Profil | Pá 2.12.2005 15:39:16
čolkař - Profil | Čt 1.12.2005 17:29:25
rybomil | Čt 1.12.2005 10:45:22
čolkař - Profil | St 30.11.2005 16:19:26
Honza. | St 30.11.2005 14:36:19
Michal | St 30.11.2005 14:03:25
medvěd - Profil | St 30.11.2005 13:52:54
Danek | St 30.11.2005 13:49:00
Michal | St 30.11.2005 13:48:16
medvěd - Profil | St 30.11.2005 13:46:21
Michal | St 30.11.2005 13:43:14
G.Moolis - Profil | St 30.11.2005 11:41:34
Karel - Profil | St 30.11.2005 11:31:16
Michal | St 30.11.2005 11:04:03
rybomil | St 30.11.2005 7:55:08
Karel: Pár mníků se chytilo i na Sázavě přímo v Týnci / S. Byli tam dost vysazováni 1991 - 1993, pak už asi ne. Nej úlovků asi 5 let po tomto čase.
Petrson: Samo na drůběří střívko bere taky a docela dobře, napomáhá nechat ten obsah uvnitř, jako na tlouště. Jen je nevýhoda, že tlouště to příláká daleko dříve, bo má senzorické body po celém těle.
Chytil jsem mníka, co měl v sobě vodního hryzce, (nebo maličkou ondatru ? ) už se nedalo přesně poznat. Kolega ho chytil a měl ještě další udici s 3 hákem a 3m vlasce s kačenkou. Obojí na Lipně.
mirmen - Profil | St 30.11.2005 5:57:50
Kolega vloni při kuchání např. :
- 1 cca 45 cm měl v sobě asi 7-8 mihulí
- další cca 50 cm v sobě 2 menší mníky, 15-20 cm
- další lipana cca 20-22 cm
- další 6 plotiček 5-7 cm
- další ze dna zbaleného, utrženého žlutého twistra ( se stopami po dlouhém pobytu twistra na dně a koncem března )
aj.
Petrson - Profil | St 30.11.2005 3:19:38
Rendy - Profil | Út 29.11.2005 23:45:27
Rendy - Profil | Út 29.11.2005 23:12:48
mirmen - Profil | Út 29.11.2005 20:20:12
Zkoušel jsem to na řece s hloubkou cca 2 - 2,5 metru, na vnější zatáčce , jejíž břehy byly zpevněny kamenným zásypem.
Používá až 5 m prut 50-100 gr, kmen od 7-8 kg výš ( měl jsem 460 cm v 80 - 120 gr).
Na konci kmene je uzlík a na něm namáčknutá zátěž =kulička ze sklenářského kytu ( sklouzne z uzlíku při vázce v kamenech).
Cca 1,5 metru nad zátěží korkový špunt k nadnášení návazce. Návazec (dlouhý asi 40 cm) je uvázán zhruba 0,5 metru nad! špuntem.
Funguje to tak, že kulička kytu se dává těžší než korek, který tak stáhne pod hladinu . Korek ale nadnáší návazec s nástrahou ( který je mezi korkem a špičkou prutu).
Prutem se vede podle zásypu. Skloněním prutu se nástraha dostává na nedopnutém kmeni níž , zhruba až 0,5-0,8 metru pod korek. Přizvednutím prutu se nástraha vertikálně nadzvedává. Opakuje se několikrát. V případě vázky zátěže se kyt sesmekne z kmene. Zátěž umožňuje přidržení nástrahy poblíž kamene a poškubáváním prutu se dá nástraze dráždivý pohyb . Pokud je poblíž mník a vyprovokuje ho to, tak vyjede ze šutrů , lapne žoužalu a otočkou se vrací. Je to prý dost rychlé a je třeba hned napálit a nekompromisně držet od kamenů (proto gramáž a délka prutu a nosnost kmene). Uvádí, že funguje i na regulovaných řekách.
Prubnul jsem, neuspěl.
Pokud někdo něco podobného vyzkoušel, uvítal bych info ( klidně i na e-mail).
Rendy - Profil | Út 29.11.2005 18:44:00
Stav vody v okolí
| Praha-Libeň (Rokytka) | 19 cm | ||
| Praha - Nusle (Botič) | 20.5 °C | 46 cm | 0.12 m³/s |
| Praha - Vysočany (Rokytka) | 10 cm | 0.24 m³/s |
Kde to žije - dravci
7:37Fotky ryb pouze na přívlač 107193
ČtÚhoří sezona 2012 10516
ČtBurza na přívlačové nástrahy 33415
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










