- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Přívlač před zámrzem, listopad, prosinec?
Ahoj, jaké máte úspěchy s vláčkou v závěru sezóny? Osvědčené nástrahy, technika lovu, místa lovu. Cíl štika.
Autor diskuse: fík - , 11.11.2005 dravci - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
10 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nfík | Pá 25.11.2005 9:05:33
carrot : techniku používám zhruba stejnou, problém vidím v tom, že hluboká nadjezí zamrznou mezi prvními úseky. jinak když nejdeš tak nechytíš určitě, když jdeš tak tak...
Nxycht | Pá 25.11.2005 8:53:34
Nevím čím to je, ale když jdu vláčet na štiky v době kdy sněží nebo před sněžením, tak pokaždý štiku chytim :-) Asi štěstí, ale spíš si myslim,že v týhle době fakt jdou, jen u tý vody moc příjemně neni. Jinak chytam obvykle na rotačky nebo twistry, místa lovu obvykle okolo 2m.
Nkarelc - Profil | Čt 24.11.2005 18:13:52
Ještě bych doplnil předchozí - dej si pozor při vyklesávání nástrahy - trvá to celkem dlouho, pokud máš lehčí hlavičku, ale vyplatí se čekat, až nástraha dopadne na dno, a nejen čekat, ale držet kontakt s nástrahou. Pokud házíš do top místa, tak ti nástrahu hodně často vezmou právě při proklesávání.
Ncarrot | Čt 24.11.2005 18:05:55
Zkousej hluboka nadjezi, ale jen opravdu hluboka mista, stahuji se tam stiky ze siroka daleka, ja pouzivam po zamrzu gumy bile barvy, nebo stribrne plandy....
dulezite je tahat okolo 0,5m nade dnem a to prerusovane, obcas nechat dopadnout na dno a VELMI POMALU (dulezita je hmotnost hlavicky vs. velikost telicka aby se dalo tahat dostatecne hluboko a pritom pomalu, pouzivam ty nejlehci hlavy a taham opravdu pomalu, u plandavek nebyva problem)
zabery byvaji velice nečitelne, zdrzenlive, pomale... dulezity je okamzity a tvrdsi zasek
jeste dodam, ze listopad a prosinec, zvlaste pak prelom mesicu, kdy se teploty i ve dne pohybuji pod bodem mrazu, jsou pro lov stik a candatu nejlepsi v roce
s pozdravem carrot
dulezite je tahat okolo 0,5m nade dnem a to prerusovane, obcas nechat dopadnout na dno a VELMI POMALU (dulezita je hmotnost hlavicky vs. velikost telicka aby se dalo tahat dostatecne hluboko a pritom pomalu, pouzivam ty nejlehci hlavy a taham opravdu pomalu, u plandavek nebyva problem)
zabery byvaji velice nečitelne, zdrzenlive, pomale... dulezity je okamzity a tvrdsi zasek
jeste dodam, ze listopad a prosinec, zvlaste pak prelom mesicu, kdy se teploty i ve dne pohybuji pod bodem mrazu, jsou pro lov stik a candatu nejlepsi v roce
s pozdravem carrot
Nosprey - Profil | St 16.11.2005 14:52:40
Záběry jsou skutečně jemné, mě během posledních vycházek spadlo víc než polovina ryb. Kromě voblerů používám gumy - hlavně rippery. Záběry jsou někdy tak vlažné, že často ani nemám představu, jak velká ryba mi právě bere. V sobotu (12. 11.) se z nenápadného ztěžknutí gumy vyklubala odhadem asi pětašedesátka, která mi spadla přesně ve chvíli, kdy už jsem měl v souboji výrazně navrch a začínal se cítit vítězem.
NHamon - Profil | Po 14.11.2005 18:03:14
Podla mojho nazoru to chce velkeho woblera, tak okolo 13 cm a viac a pomaly prevlacit dost velky usek,hlavne hlboke miesta hned z kraja, samozrejme s hlboko potapavim woblerom,nech nechodi vysoko.Ja som mal asi dva roky do zadu 29.12 na prute dve zubate,jedna asi tak 70 druha tak asi 90 sm,mozno menej,obidve mi padly blizko pri kraji,zabery boli velmi jemne a nemali to hlboko,len za krajik.Pri brehu prisiel prudky trh a padli mi obidve :(
Nrybomil | Po 14.11.2005 15:51:12
Málo záběrů, ale větší kusy.Kdysi 31.12. kolem 16. hod. zubatka 101 na Floating 18cm. Dlouhá tůň 300m, hloubka max.1m.
NZdenek | Po 14.11.2005 10:31:37
Mam zkusenosti jen z prehrady. Maly sticky do 50 zustavaji dost dlouho pod koreny u brehu a velky jsou v hloubce. Obcas jsem chytil nejakou vetsi co evidentne jen projizdela. Chytam vetsinou na woblery z velkou lopatkou. Doufam ze napise nekdo dalsi, at se taky poucim.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
15:24NBurza na přívlačové nástrahy 33412
14:50NFotky ryb pouze na přívlač 107190
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...













