- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Hladinový wobler - kde a jak ho použít?
Ahoj,
chci se zeptat, jestli má cenu používat hladinového woblera na stojaté vodě (přehradě, rybníku) pri vláčení ze břehu. Pokud ano, tak mi, prosím, poraďte, kdy a jak ho strávně použít.
Předem díky za rady
chci se zeptat, jestli má cenu používat hladinového woblera na stojaté vodě (přehradě, rybníku) pri vláčení ze břehu. Pokud ano, tak mi, prosím, poraďte, kdy a jak ho strávně použít.
Předem díky za rady
Autor diskuse: MiraT - Profil , 4.11.2005 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
7 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nindy - Profil | Pá 4.11.2005 13:52:16
Co se týče prutu, používám na popy tvrdší prut (35-60g). Ryba se při útoku chytne v podstatě sama, mám teď skoro 100% účinnost při záběru. Při použití měkčího vláčáku jsem měl problémy s načasováním záseku. Na obrázku je Byron Special Spin 95, kupovaný někdy okolo 1996.
Nzubáč | Pá 4.11.2005 12:11:05
Hladinový wobler poměrně s úspěchem používám při vláčení z břehu na boleny, ale v zarostlých partiích i na štiky a okuny. Při lovu bolenu jen velmi rychle točit kličkou, při lovu štik měnit rytmus, sem tam potáhnout špičkou ... výhodný je ráno, kdy jsou dravci aktivní...ale už jsem chytil i pár kousku v létě kdy byl pařák...
NŘízek - Profil | Pá 4.11.2005 9:50:08
Vazeny rybarsky kolego,
Na tato hladinove nastrahy chytam na prevazne na prehradach po celou sezonu, hlavne tedy na jejim zaveru, kdy se mi vlacka jiz nekrizi s muskou.Loni 23.12. jsem na Slapech chytil stiku 68 cm na popa 7cm FT od rapaly, na Orliku chytam timto zpusobem okouny, tento lov je uspesny hlavne v rannich hodinach, kdy dravci aktivne lovi rybky v celem vodnim sloupci, na hloubce vody zase tak v tomto pripade nezalezi, v mych lokalitach se pohybuje tak od 2 do 7 m.
S pozdravem
Mgr. Martin Pařízek zvany take Řízek
von Zahradni Město, svobodne uzemi mesta Prahy
tel komorkowy: 777 316 783
Na tato hladinove nastrahy chytam na prevazne na prehradach po celou sezonu, hlavne tedy na jejim zaveru, kdy se mi vlacka jiz nekrizi s muskou.Loni 23.12. jsem na Slapech chytil stiku 68 cm na popa 7cm FT od rapaly, na Orliku chytam timto zpusobem okouny, tento lov je uspesny hlavne v rannich hodinach, kdy dravci aktivne lovi rybky v celem vodnim sloupci, na hloubce vody zase tak v tomto pripade nezalezi, v mych lokalitach se pohybuje tak od 2 do 7 m.
S pozdravem
Mgr. Martin Pařízek zvany take Řízek
von Zahradni Město, svobodne uzemi mesta Prahy
tel komorkowy: 777 316 783
Nindy - Profil | Pá 4.11.2005 8:26:18
Mně se Skitter Pop osvědčil v létě na tekoucí vodě i na stojáku. Ideální použití bylo v čisté vodě s hloubkou do 1m, zarostlé vodními rostlinami. Tahám ho co nejrychlejšími, ale také co nejkratšími 2 až 3 škubnutími, potom pomaleji smotám vlasec za součaného pohybu špičky prutu k nástraze - v tu chvíli pop asi 2 až 3 vteřiny stojí. Vždy používam monofil s lankem, jednoho popa bez lanka mi štika ustřihla takovým způsobem, že jsem ani necítil trhnutí v prutu a prázdný vlasec mi vlál nad hladinou. Od začátku října už na popy nechytám.
Nradas - Profil | Pá 4.11.2005 8:24:20
musí bejt aspoň solidně čistá voda , tak 1-1,5m hloubka nesměj to tam moc znát a samozřejmě tam musej bejt pak je to parádní chytání ty útoky do hladiny jsou super kolikrát ta štika při útoku vyletí celá z vody nachytal sem i nějaký okouny (dokonce i 2 najednou oba tak 25 cm každej na 1 trojhák)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
15:24NBurza na přívlačové nástrahy 33412
14:50NFotky ryb pouze na přívlač 107190
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.













