- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybičky
Dobry den
Jsem začinajici rybář a tak by mně zajimalo kde nechytám nejpohlděněji nastražni rybičky?(Plotice,Karasky)
Jsem začinajici rybář a tak by mně zajimalo kde nechytám nejpohlděněji nastražni rybičky?(Plotice,Karasky)
Autor diskuse: Pytel - , 20.10.2005 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
17 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nxxx | Pá 4.11.2005 6:21:42
Hladaj ich hlavne v ramenách a odstavených častiach riek, kde voda stojí, alebo sa len mierne hýbe.
Nvedl | Út 25.10.2005 10:49:30
Myslim, ze jste spatne pochopili preklep ve slove nejpohlděněji = podle me to znamena nejpohledneji. Zkuste znovu.
NDavid - Profil | Po 24.10.2005 22:27:52
Nejpohoděněji.stačí zajít do ryb.potřeb.mám zkušenost,když je potřebuješ nenachytáš.Víde tě to trochu dráž ,ale jistotu máš.
NHamon - Profil | So 22.10.2005 1:24:00
Zakladne pravidlo,ktore plati a ktore sa mi vela krat zopakovalo,cim vecsi problem nachytat nastrazne rybky,tym castejsie lovia dravce,resp. mam viac zaberov,pametam si rybacku,ked som chodil po celom brehu s kriziakom a s bicom a nic,chytil som jednu rybku,tak som ju nahodil,vo vode bola tak 10 minut a uz bola jasna,zubac bol na nej a dalsiu hodinu som sa snazil chytit dalsiu.Odvtedy hovorim,ze aj mrtva rybka je rybka :)
NRRR - Profil | Pá 21.10.2005 10:58:23
Je to závislé ma počasí, teplote vody, a pod. Niekedy sa ešte začiatkom novembra dajú bez väčších problémov nachytať nástrahové rybky, neplatí to však všade. Sú situácie, kedy na rieke-hlavnom toku je problém chytiť rybky a na ramene vzdialenom len napr. 30 metrov sa to dá. Určiť sa to dá dvomi spôsobmi: 1. Na hladine je pozorovateľné krúžkovanie, prípadne aj vyskakovanie beličiek, ktoré je prerušované hlučnými prejavmi loviacich dravcov.
2. Pokusným lovom či už na udicu alebo do čereňa. Do čereňa je úspešné loviť len v mierne až silnejšie zakalenej vode. V čistej vode, alebo vo vode s rastlinami a inými prekážkami je vhodnejší lov na udicu na plavák. Vhodný je bič 3 - 5 m, vlasec 0,12 - 0,15 mm, 0,5 g plaváčik, nadväzec 0,08 - 0,12 mm, háčik 20 a menší. Ako nástraha je vhodné cesto z rohlíka, chleba, ale aj kostný červ. Vnadiť odporúčam krmivom s jemnou zrnitosťou.
V chladnejšom počasí vydrží pár dní zopár rybyčiek aj v kýbli na balkóne.
2. Pokusným lovom či už na udicu alebo do čereňa. Do čereňa je úspešné loviť len v mierne až silnejšie zakalenej vode. V čistej vode, alebo vo vode s rastlinami a inými prekážkami je vhodnejší lov na udicu na plavák. Vhodný je bič 3 - 5 m, vlasec 0,12 - 0,15 mm, 0,5 g plaváčik, nadväzec 0,08 - 0,12 mm, háčik 20 a menší. Ako nástraha je vhodné cesto z rohlíka, chleba, ale aj kostný červ. Vnadiť odporúčam krmivom s jemnou zrnitosťou.
V chladnejšom počasí vydrží pár dní zopár rybyčiek aj v kýbli na balkóne.
NJaro - Profil | Pá 21.10.2005 8:54:29
Pytel - ak chceš plotice musíš si zakrmiť na dno a nástrahu s háčikom a kostňakom daj tesne nad dno. Musíš počítať s tým, že teraz je to už problém.
NDe Profundis - Profil | Pá 21.10.2005 8:46:02
Ale jinak nejjistější místa jsou různý kanály co vtejkaj do řeky, čím větší svinstvo tam teče, tím víc drobotiny se tam zdržuje, tím svinstvem nemyslim chemikálie, pokud se ti teda jedná o živý rybky:-)))
NDe Profundis - Profil | Pá 21.10.2005 8:42:49
Pokud jsi zaínající rybář, tak je nejpohodlněji nachytáš v akvárku v nějaký prodejně. Jen pak musíš šáhnout do peněženky, mnohdy je to ale menší újma, než poskakovat hodiny bezvýsledně kolem vody. Když už jdu náhodou na nástražní rybičky, což se už dlouho nestalo, tak je to někdy jedna za druhou a někdy jsem rád, když se vůbec pohne splávek a to na tom samém místě - rybníček na návsi. Pak je fakt jednodušší zajet si do nějakýho krámku.
Nzubáč | Pá 21.10.2005 7:21:24
pepi: mám teleskopickou 4 m tyč, transport. 1,2 m takže nemám problém....
NSalzman - Profil | Čt 20.10.2005 8:54:58
Lov nástr. rybek je pro mě obřad. Beru to jako pěknou předehru před lovem dravců.Chytám je zásadně na bič-čeřen je pro mě moc neskladný.Mám už svoje jistá místa, ale na neznáme vodě bych hledal různé vodní přepady,kanálky, výtoky z čistíren apod. Touhle dobou už to začíná byt problém nachytat rybky, ale prakticky to jde během celé sezóny.Dokud je teplo tak fungujou skvěle bílí červi.Během chladnějšího období jsou už červy pro ně dost tuhý, tak používám rohlík.Před lovem malinko prokrmím jemnozrným krmením(žádné hrubé částice, jako je hrubě namletý šrot) a pak používám na biči jemňonkou sestavu- 1g splávek-i lehčí + forpas z 0,08-0,10 s polykáčkem. Doma mám na ně akváro s jednoduchým vzduchováním.Během velké zimy je pouze problém s temperací vody-musíš dát pozor na teplotní šok ryb když začínáš chytat.Ale na to stačí u vody do kýble přilít trochu vody z prostředí , v kterém se chystáš lovit-pak budou rybky v pohodě.
NBezďa - Profil | Čt 20.10.2005 8:06:14
nejlépe se dají nalapat rybky při výlovu. Když vypouští rybas, tak drobotina zůstane a nebo je pod rybníkem.
Npepi - Profil | Čt 20.10.2005 7:53:38
Čeřen už nepoužívám, protože jsem línej ho rozbalovat a hlavně tahat s sebou tyč. Jinak čeřínkování může být dost úspěšný. jsou ale místa, kde do čeřenu nic a na bič jdou.
Nzubáč | Čt 20.10.2005 7:46:04
Aspoň já to řeším dost jednoduše, ale ne vždy to vyjde, čeřen položím dále od břehu (2-3 m ) trochu pohodím polosuchým krmivem a občas zdvihnu ...Někdy nic, jindy málo a jindy plno....netřeba se dát odradit, rybky z čeřenu nasypu do kýble s vodou přes roh ani se jich nedotknu a vydrží dost dlouho ....
Npepi - Profil | Čt 20.10.2005 7:04:01
Podle mého názoru pohodlně nenachytáš rybičky nikde. Většinou to bejvá dost problém. Já to řeším tak, že přídu k vodě, vezmu bič a napřed tak půl hodiny chytám rybičky na bič. Když jich mám tak 5 , začnu chytat ty větší. Pokud se mi nepodaří chytit žádnou, tak to vzdám. Že bych vyjel jenom nachytat nástražní rybičky, to už nedělám, protože je nemám jak ošetřit aby vydrželi a nechcíply. Stejně mi doma vždycky chcíply, takže je to škoda snahy. takže vždy jen tolik rybiček, kolik jich hned spotřebuji. A nebo to řeším v průběhu lovu, )chytám na plavanou a feedrem). Když chytím náhodou nějakou menší, tak teprve vyndám prut na štiku a rovnou ji nastaržím.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
14:50NFotky ryb pouze na přívlač 107190
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
12:59NBurza na přívlačové nástrahy 33411
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












