polystyrenová krabice

nevíte nekdo kde se dají sehnat polystyrenové krabice s víkem? Docela by se hodila v létě na živý rybičky.
dik
Autor diskuse: MIra - , 8.10.2005 dravci - náčiní, doplňky
19 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NBezďa - Profil | Čt 13.10.2005 7:10:38

Petrson: dělal jsem si takovou řízkovnici zhruba před měsíce.Babička malovala, tak prož toho nevyučít:-) Účel to splní na 100%.

    NMrKos - Profil | St 12.10.2005 7:12:09

    Petrson: můj hit :-) je 20l kyblík od fasádní barvy a právě to vodotěsné uzavření je jeho plus... řízkovnice netřeba.. při tomto množství vody stačí jen občas vyměnit část obsahu a není problém...

      NPetrson - Profil | St 12.10.2005 0:08:40

      Chlapi, a co takhle použít kyblík od Primalexu + motorek nebo ty tablety? Výhoda - těsnící uzavíratelné víko, levné pořízení. Ze dvou by se dala i vyrobit řízkovnice (menší kyblík proděravět a dát do většího). Nezkoušel někdo?

        NMIra | Ne 9.10.2005 22:07:12

        Diky, to makro zkusim. Ja to myslel tak, ze bych dal nejakej kyblik, trochu ledu okolo a byl by klid.

          NMrKos - Profil | Ne 9.10.2005 18:56:57

          Kosmak: Já jsem je koupil kdesi v rybářské prodejně ale už ani nevím kde to bylo.. tuším v Brně někde... :-) fakt už nevím... možná u Sumce... vychází to asi na necelý 3.- kačky kus ( 280.-/100ks ) a dle návodu to je v podstatě chemický kyslík který netvoří bubliny ale postupně se uvolňuje bez vizuálního efektu... a jedna by měla ůdajně stačit až na 7 hod/10l vody... já však používám jednu na 20l/půl dne a na cestu zpět hodím druhou.. nikdy se mi nestalo že by rybky utrpěly ůjmu a to dokonce ani malí okyši...

            NKosmak - Profil | Ne 9.10.2005 14:14:05

            Mrkos: kde mají ty kyslíkové tablety? a nakolik litrů jsou a jak dlouho vydrží?

              Nbrach - Profil | Ne 9.10.2005 10:47:43

              Já už jsem s rybičkama skončil, takže se mě tyto problémy konečně netýkají.
              Jó dříve, to jsem byl schopnej kvůli nástražním rybičkám dělat pomalu cokoliv......takže zkušenosti mám:-(((

                NMrKos - Profil | So 8.10.2005 19:02:49

                brach: no právě... já je držím pořád v 20l kyblíku a dle potřeby cca jednou za hodinu ( v zimě i jen jednou za den nebo vůbec ) obměním polovinu vody... a není problém ani s teplotou ani s kyslíkem...
                přechod z teplé do studené způsobuje infarkt a svalové křeče.... a šok naopak ( tzn. se studené do teplé ) je ještě horší... rybky se v podstatě utlučou o stěny... :-(

                  Nbrach - Profil | So 8.10.2005 15:59:04

                  MrKos - tvé poslední dvě věty mohu jenom potvrdit.
                  Po absolvování cca 270 km nelekla ani jedna rybka. Po přelití do keseru a ponoření do Lužnice všechny během pár hodin lekly.

                    NMrKos - Profil | So 8.10.2005 12:29:46

                    Já bych za lepší řešení považoval 20L uzavíratelnej kýbl, vzduchovací motorek ( v autě do zapalovače ) a na ostatní nezbytnou dobu kyslíkové tablety. Poslední dobou už kašlu i na motorek a jedna až dvě tablety stačí na celej lov i s dovozem a odvozem. Bedna z poliše se mi jeví jako dost křehká a plastová se zase nedá uzavřít hermeticky takže nelze využít celých 20l objemu. Navíc bych se obával rozdílu teploty vody. Lepší je nechat pomalu přibližovat teplotě vzduchu a po příjezdu k vodě pomalu ředit vodou z revíru.... Rybky se tím vyhnou náhlým změnám teplot a vydrží o to déle čilé...

                      NLouda - Profil | So 8.10.2005 11:40:50

                      Polystyren nasakuje vodu takze lepsí bude ta lednicka. A nemusis delat zadne diri v akva ti to daj do pytliku a vydrzej tam cca.2hod. bez otevreni.

                        NKosmak - Profil | So 8.10.2005 9:31:12

                        U nás v Baumaxu a nebo v Obi prodávají chladící box. Je též s polystyrenu a plastový obal. Dali by se do něj navrtat díry do víka. Je to ale cca 20l. Navíc můžeš používat chladící vložky. Cena kolem 200kč.

                          Nsosed - Profil | So 8.10.2005 9:28:07

                          miki: u lednicky bych mozna videl pri prevozu nevyhodu utesnenyho poklopu. Po nejakych upravach by to ale mohlo poskytovat svou funkci :-)

                            Nmiki - Profil | So 8.10.2005 9:23:16

                            Mlra: Já nevím, co máš přesně na mysli, ale přenosná lednička by možná splńovala to, po čem toužíš. Obsah je od 10 do 25 litrů a cena od 200-500Kč.

                              Nsosed - Profil | So 8.10.2005 9:06:20

                              Jak rika švec, mivaji je v Makru. Nevim ale jestli by byla vhodna pro prevoz rybek.

                                NKosmak - Profil | So 8.10.2005 8:48:13

                                Používám malou polystyrénovu krabičku na mrtvé mražené rybyčky i při dlouhé rybačce vydrží, ale na živé si nedokážu představit. Podle mě řízkovnice bude lepší. Můžeš ji dát do vody a při převozu používat bateriovej motůrek.

                                  Niman | So 8.10.2005 6:23:44

                                  Misto lednicky prodavaji do aut polystyrenove tasky ,obdelnikovy format , chladici medium v pytliku a je to v obalu, takze to ma i ucha jeko taska.

                                    NIvan - Profil | So 8.10.2005 6:17:37

                                    Vyzkoušej akvaristy Ti je maj na přepravu ryb do výkupu..

                                      Nšvec - Profil | So 8.10.2005 4:01:55

                                      Viděl jsem je před časem v Makru a měli tam dokonce víc velikostí.Cenu si nepamatuju.