- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lov sumce muškařským náčiním
Lovíte někdo našeho největšího dravce cíleně mušk. náčiním? Poradíte jaké vybavení , základní prvky techniky lovu a nějaké streamery? Díky moc.
Autor diskuse: Lubka - , 23.9.2005 dravci - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
22 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NMarcel - Profil | Pá 23.9.2005 23:06:04
lubka: na Povltavském muškařovi byl parádní článek o lovu sumce na muškašský vercajk ;-)
NBulk - Profil | Pá 23.9.2005 13:58:39
G: Fakt?? U nás na řece??? Jsem tam v životě na sumce nenarazil.
Nosprey - Profil | Pá 23.9.2005 13:55:14
macek: Myslím si to protože žížala je cítit, rybka se mele a snad je i cítit a vláčecí nástraha poskytuje podstatně lepší signály všeho druhu než strímr. A prochytaná plocha je v případě muškařiny oproti vláčce opravdu menší. Ale je to jen můj názor.
Ostatně kdyby bylo muškaření výrazně lepší, dělalo by to víc lidí - nepodceňuj prostý rybářský lid, jak něco jde, oni na to přijdou. Tohle jde, ale jak vidno, nikdo s tím zatím neudělal díru do světa.
Ostatně kdyby bylo muškaření výrazně lepší, dělalo by to víc lidí - nepodceňuj prostý rybářský lid, jak něco jde, oni na to přijdou. Tohle jde, ale jak vidno, nikdo s tím zatím neudělal díru do světa.
NBulk - Profil | Pá 23.9.2005 13:53:43
Lubka: Georgino kecá v životě sumce neviděl. Ví akorát jak vypadá mušák.
NLubka | Pá 23.9.2005 13:52:07
Chtěl jsme se zeptat proto, že pokud jsem v Praze , tak nejvíc chodím na Berounku,gde je sumíků v menších vel.(50-100cm) poměrně dost a občas se chytnou na mušák(viz. Moolis). Ted jsem zrovna kolegovi ukázal místo, gde jsem ho viděl lovit a taky na 3 nához na voblera 90 ku chytl. Nutno říci, že je to flek zde přít. muškařům známy a dobře chytatelný. Na Moravě mám také místo , gde ti menší jsou a s mušákem tam loviti lze.
Georgino: trocha to rozvěď a nemlž, plíz:-)
Georgino: trocha to rozvěď a nemlž, plíz:-)
Nmacek | Pá 23.9.2005 13:27:34
jiris> to nemá nic společného s produktivitou, pokud to vztahuješ k počtu nahození, ty joudo! :-)
Njiris - Profil | Pá 23.9.2005 13:15:07
macek - uz jen protoze je oproti vlacce pomalejsi :-) ty nahodis na musak jednou a ja na vlačku trikrat.... .-)
Nmacek | Pá 23.9.2005 12:05:35
osprey> pls, jak jsi došel k názoru že to bude jedna z nejméně produktivních technik? nic tím nesleduju, jen se ptám…
NMiloš_diakritický | Pá 23.9.2005 11:38:59
já to zkoušel na Berounce - sumci o strýmry nejevili zájem - někde byla chyba, přestože kolem mne lovili jako o závod, v lokalitě přesně podle Ospreye..
Příští rok to zkusím znova..
Příští rok to zkusím znova..
Nšeptal - Profil | Pá 23.9.2005 11:28:57
XAXAP: Nebylo by vhodnější nahradit pojem "taháš" pojmem "popotahuješ"? Myslím, že by to víc odpovídalo skutečnosti, nehledě na to, že by to v tom stručném popisu taky udělalo svoje. :o)
Nosprey - Profil | Pá 23.9.2005 11:21:49
XAXAP: Je dovoleno po hodině takového rybolovu přešlápnout mezi dvěma nahozeními aspoň z nohy na nohu? (:-))
Lubka: V první řadě musíš najít rozumný proud, kam menší sumci kolem 70 - 100 cm vytahují. Pak budeš muset skousnout to, že muškaření bude jedna z nejméně produktivních technik. A pak už to chce jen silný mušák, nějakého většího strímra, který aspoň nějak pracuje (pulsující chlupy, marabu, prostě něco) na háku, který něco vydrží. Návazec tak 0,28 - 0,30mm. A nakonec pečlivě nastuduj taktiku popsanou XAXAPEM, protože to je to pravé ořechové (a taky důvod, proč já to asi v životě nezkusím).
Lubka: V první řadě musíš najít rozumný proud, kam menší sumci kolem 70 - 100 cm vytahují. Pak budeš muset skousnout to, že muškaření bude jedna z nejméně produktivních technik. A pak už to chce jen silný mušák, nějakého většího strímra, který aspoň nějak pracuje (pulsující chlupy, marabu, prostě něco) na háku, který něco vydrží. Návazec tak 0,28 - 0,30mm. A nakonec pečlivě nastuduj taktiku popsanou XAXAPEM, protože to je to pravé ořechové (a taky důvod, proč já to asi v životě nezkusím).
NXAXAP - Profil | Pá 23.9.2005 9:25:51
Na strymrda jsem chytil pri zcela cilenem chytani (cilil jsem presne do reky) doposud dva kapitalni kusy (cca 50 a neco pod 70, bohuzel nemam oko jako JV). Jednou to byl dost tmavej bunny, jednou nejaky zeleny Holatkovo chuchvalec. Se zdolavanim jsem problem nemel, bylo to na #7, forpas kolem 0,20. Technika je jasna (omluvte jen zkraceny vycet):
nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...
nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...
nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...
nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...nahodis ... tahas ... vytahnes ...
NToulovec | Pá 23.9.2005 8:08:38
jediný sumec na mušáku který byl úspěšně zdolán a o kterým vím, toho ulovil pupák. A myslím že ho lapil cíleně :o)))))))))))))))))))))))
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
22:08NÚhoří sezona 2012 10515
20:54NBurza na přívlačové nástrahy 33415
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:05NFotky ryb pouze na přívlač 107191
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












