- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rozklad nástrahy v dravcích
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nšeptal - Profil | Pá 9.9.2005 10:44:05
NOndra | Pá 9.9.2005 10:37:18
Vsetko zalezi od toho ako bola chytena. Pokial by sa zapichol do ust len trojhak, po urcitom case sa posobenim vody rozpadne, pokial prenikol az do zazivacieho ustrojenstva a neposkodil ho /vobec alebo nijak vazne/ posobenim stiav sa rozlozi. Drevo /v tomto pripade balza s ktorej bol wobler vyrobeny/ sa natravi a prejde ustrojenstvom pricom je pravdepodobne ze ho ryba vyluci. /ryby nemaju uztvoreny traviaci cyklus/ Otazkou ostava ci sa toto udeje bez komplikacii. Vi vseobecnisti vsak viem ze pokial maju dravci chyteni wobler len v tlame, dokazu sa ho velmi efektivne zbavit.
Prajem vela uspechov.
Nrybomil | Po 5.9.2005 11:16:18
Vrátil jsem se tam pak zpět a zkoušel ji znova. Asi na 3 nához zabrala, ale něco při zdolávání nehrálo. Byla totiž uvázaná na kačeně z měsíce předtím. Tak 75, pohublá, jícen sešitý dvojhákem na lanku, který byl jak nový.
Nějakých 0,35mm monofil byl asi na ni přece jen moc. Věřím, že většina víc než mírových štik se voblera dejme tomu nad 6cm , pokud není 3hák v jícnu dokáže brzy ( řádově hodiny až dny) zbavit. Ještě jsem nikdy nenašel uhynulou s voblerem, zato s montáží typickou pro lov živou už minimálně několik desítek.
NCatfish | Po 5.9.2005 9:49:20
NJirka K (původní) - Profil | Pá 2.9.2005 8:29:45
Nmirmen - Profil | Čt 1.9.2005 20:52:36
U dřívějších "oceláčků" byl rozpad působením trávících šťav zřejmě otázkou několika týdnů.
Kdysi jsem chytil štiku, která narazila odhadem 7-10 dní před začátkem sezony na pytláka a jeho nástrahu.
V žaludku měla trojháček, který "byl načatý". Zlomit se dal silným zmáčknutím, na povrchu zjevné stopy koroze.
U kvalitních trojháčků (owner,gamakatsu aj.) bych odhadl, že jejich rozpad bude mnohonásobně delší.
Větší dravec dokáže nepřijímat potravu i několik měsíců, ale za cenu ztráty zásob energie, většího ohrožení nemocemi apod.
Zda dokáže rozložit trojhák za 2-3 měsíce-nedokážu odhadnout.
NVláďa S. - Profil | Čt 1.9.2005 13:45:44
Nšeptal - Profil | Čt 1.9.2005 13:38:12
NVláďa S. - Profil | Čt 1.9.2005 13:34:30
Nšeptal - Profil | Čt 1.9.2005 11:15:57
Npz - Profil | Čt 1.9.2005 11:00:55
NJirka | St 31.8.2005 19:37:24
Nsplavkař - Profil | St 31.8.2005 19:18:16
NAbe | St 31.8.2005 16:17:59
NSagar - Profil | St 31.8.2005 8:44:02
NVláďa S. - Profil | St 31.8.2005 8:06:37
Nšeptal - Profil | St 31.8.2005 7:44:58
NMrKos - Profil | St 31.8.2005 7:38:58
Kde to žije - dravci
22:08NÚhoří sezona 2012 10515
20:54NBurza na přívlačové nástrahy 33415
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:05NFotky ryb pouze na přívlač 107191
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












