- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Použití vábničky na sumce.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nu.x.a. - Profil | Po 8.2.2016 9:17:33
Nu.x.a. - Profil | Po 8.2.2016 8:22:06
Nspeed641 - Profil | Ne 7.2.2016 15:47:09
Nspeed641 - Profil | Ne 7.2.2016 15:47:09
Npepiku - Profil | Ne 7.2.2016 14:55:40
Iný príklad, kedy by mohli sumce reagovať na zvuk, na prívlač, malinký vobler Salmo HBR, pri dopade na hladinu vytvára tiež podobný zvuk, a cielene na to lovia sumce, v pod večer, plytká voda v zátoke, záber vždy krátky moment po dopade na hladinu, max. som bol svedkom 133cm.
Používam hrkálky (chrastítka), ale nemôžem napísať, že by som pri ich použití mal viac záberov ako bez neho.
Nspeed641 - Profil | Ne 7.2.2016 14:28:44
ALE-jezdím na vousy i na malé-hodně členité řeky,kde bych s člunem těžko manipuloval.Nebo je to od cesty moc daleko a proti,nebo-po vodě se,kvůli překážkám nedá jezdit.
Tok je -cca 10m široký-někde i dvojnásobek,někde ale znatelně méně.
Je tam ale opravdu mnoho hlubokých úseků,meandrů-od 1.5-do třeba 4m.Celý tok,je převážně hlubší a tažný. Sumců je tam opravdu hodně,ale-více než 160cm se mi ,na této vodě nepodařil-ani z doslechu-nic...Možná-nevím...
Nastražuji většinou ke druhému břehu,nebo koryto-trhačka-přes větev, kamen,nebo kot olovo - dle situace a druhý-několik metrů po proudu-tak 1m až 2m od mého břehu-s podvodním splávkem,nebo s obyč..větší kačenkou,kotvenou 120-200g olovem-podle proudu a nástr.ryby.
Napadlo mě-pokud bych zkusil vábit u břehu-vlastně skoro v těsné blízkosti nástrah-cca-5-10m jestli by to mělo nějaký smysl.Hloubka u břehu je od 1m-třeba do 2m - jak kde...
Dost dobrý nápad,který mi poradil jeden,starý pán,který tam na sumce také jezdí...Před návazec připnout kulové plovátko,do kterého jsou vhozeny dva malé bročky-zalepit otvor.
Pohybem ryby v proudu,dochází k cinkání-je to takový nejjednodušší,podvodní splávek,za 5.-
Chytání s podvodnimi splávky i origo,je tam velice účinná věc...
Rád bych slyšel,nějakou,rozumnou odpověd,děkuji...:-)
NStefi - Profil | St 31.8.2005 8:36:33
Npajda - Profil | St 31.8.2005 7:14:42
Nuhor - Profil | Út 30.8.2005 22:11:19
NPetrson - Profil | Út 30.8.2005 10:26:22
Nxycht - Profil | Út 30.8.2005 8:25:41
Nšeptal - Profil | Út 30.8.2005 7:14:53
Njiris - Profil | Út 30.8.2005 0:44:14
Ndenyg - Profil | Po 29.8.2005 23:48:14
Nxycht - Profil | Po 29.8.2005 22:58:22
Nxycht - Profil | Po 29.8.2005 22:55:54
denyg: to je narážka na ty kamínky nebo co? :-)))
Ndenyg - Profil | Po 29.8.2005 22:39:50
Nahma - Profil | Po 29.8.2005 22:38:38
Nxycht - Profil | Po 29.8.2005 22:35:01
NThomas156 | Po 29.8.2005 12:27:30
NStefi - Profil | Po 29.8.2005 8:40:39
Poradím Ti jen : Zkus a uvidíš.
Kde to žije - dravci
19:05NFotky ryb pouze na přívlač 107191
18:37NBurza na přívlačové nástrahy 33413
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












