- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
jak chytit stiku?
poradi mi niekto ako na malom dunaji v ba lapit niaku stuku?zaujimalo by ma aky vlasec a nastrahu pouzit. este som ziadnu v zivote nechytil a tom som rybar 5 rokov
xytal som len na gumy a to mam hodne zubacov a mensie bolene. kupil by som aj niake woblery ale musim vediet ze na to nieco lapnem ked to uz stoji 300. dakujem vopred za vase prispevky
xytal som len na gumy a to mam hodne zubacov a mensie bolene. kupil by som aj niake woblery ale musim vediet ze na to nieco lapnem ked to uz stoji 300. dakujem vopred za vase prispevky
Autor diskuse: bribbor - , 26.8.2005 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
18 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nstrejka - Profil | Po 29.8.2005 11:58:04
Zdeněk: urcite spis rybku nez larvu, uz vzhledem k jeho velikostem, jednopalcovy twistr budiz, hlavne bych to neresil, protoze primarne jde o tom, aby dravce nastraha vydrazdila (agresivne se pohybujici dlouhy ocasek), coz nemusi byt vzdy totez jako verne napodobit bezne lovenou korist, takova rotacka se na rybku taky moc nepodoba, prirozene potravy ma dravec vsude habadej, abys ho zlakal, musis mu nabizet neco fajnovejsiho :-))
NZdeněk - Profil | Po 29.8.2005 11:53:30
strejka: ok. Tak ne no. Nicméně, co vlastě, podle Tebe, má gumový twister představovat?
NJaro - Profil | So 27.8.2005 11:21:04
Oskus-to sa dá ťažko vysvetliť v pokeci. Zájdi si do rubriky články - dravci. Maš tam dostatok informacii na tvoje všetečné otázky, alebo pre ďalšie rozšírenie tvojich vedomostí kukni na stránky chytej.cz , alebo www.ceskyrybar.nbk.cz - to by ti malo pre začiatok stačiť.
Nbribbor | So 27.8.2005 2:46:25
dakujem vsetkym, velmi mi ti pomohlo. zatra nakupim volake kopyta, rippery alebo ako to nazyvate. mam ale este 2 otazky: ake farby skusit (biela je ista) a tiez by ma zaujimalo ako mam na to kopyto nasunut jigovy hak, ze ci ma obluk vytrcat na chrbte alebo na bruchu???
este raz moc dakujem
este raz moc dakujem
NJaro - Profil | Pá 26.8.2005 23:11:34
bribbor : Skus si kúpiť najprv "niakeho" rippera, alebo gumu, kopyto - ako chceš. Mne sa osvedčil biely. Zabudni na to, že keď už si kupiš woblera za 300, tak musíš vedieť, že na to niečo lapneš. Nič nemusiš, zubatú tvoje problémy nezaujímajú. Ak budeš pravidelne chytať zubaté na gumy, tak si kup "niakeho" woblera, inak by ťa to mohlo vyjsť dosť draho - aj keď sa mi už stalo, že som odtrhol po sebe 10 kopýt pri vlačení po dne.
oskus : je to individualne, niekedy vydržím pol hodiny, niekedy aj 5-6 hodín. Vplýva na to veľa okolnosti.
oskus : je to individualne, niekedy vydržím pol hodiny, niekedy aj 5-6 hodín. Vplýva na to veľa okolnosti.
NBoBo - Profil | Pá 26.8.2005 15:02:32
šeptal: Tak takhle to řeší Berkley s Extra Scent... A já furt, proč musím vyhánět kámoše od krabiček :-)
Nšeptal - Profil | Pá 26.8.2005 14:10:42
strejka: Jestli to nebude jen volbou materiálu. Zkus motat z nastříhaných rukavic z gynekologie. Mlíčňáci by na to mohli letět. :o)
Nstrejka - Profil | Pá 26.8.2005 14:03:13
Zdenek: povazovat twistra za napodobu larvy vodniho hmyzu je hodne odvazne :-)) letos jsem zacal vazat umele musky, mimo jine i larvy vodniho hmyzu, ale twistra jsem jeste neumotal, nic ve zlem...
NZdeněk - Profil | Pá 26.8.2005 13:56:35
Správný název pro "kopyto" je ripper. Je to gumová rybička, co se dává na jigovou hlavičku s olůvkem jako twister ale ocásek to má takový "kopytovitý". Na rozdíl od twistera nemá napodobovat larvu vodního hmyzu ale raněnou rybu stejně jako wobler.
Nraduch | Pá 26.8.2005 11:45:16
oskus: viz reklama zde na Mrku http://www.horkyjiri.cz/
je to rozdělený na jednotlivé druhy. U mě jsou to gumy a kopyta jako já :-))
je to rozdělený na jednotlivé druhy. U mě jsou to gumy a kopyta jako já :-))
Nraduch | Pá 26.8.2005 11:13:26
3g hlava bíle kopyto a jseš na 20 Kčs to cele 10 ks a to by bylo aby zubejda nevystartovala. Výhoda kopyt je,že je můžeš tahat v jakékoliv hloubce a nepotřebuješ x druhů vobleru.Vlasec na štiky dávám max 19 a ukousne to jedna z 10. Výhoda je,že nemá sešněrovanou hubu trojhákama. Poslední dobou už vynechávám i karabiny a vážu přímo na vlasec.Když jsi chytal zubače tak jeho teritorium je spíše u dna. K večeru vyjíždí na mělčiny za bílou rybu.Štika i ve vodním sloupci a kolem překážek. Hodně štěstí a trpělivost.
NZdeněk - Profil | Pá 26.8.2005 8:42:13
Jinak jsem ještě chtěl dodat na co jsem je chytil: 1. wobler Frenzy (floating minnow - barva okoun) za 129,- Kč; 2. ten samý wobler; 3. twister Relax (smetanová barva, červená hlavička) za 7,- Kč + 6,- Kč za hlavičku; 4. twister Relax (růžová barva, žlutá hlavička) ...
NZdeněk - Profil | Pá 26.8.2005 8:38:06
Já začal letos s přívlačí a hned první den jsem ulovil štiku 46 cm. Celkem jsem ulovil letos už 4. Všechny kolem 50 cm. Zjistil jsem, že ta štika zase není tak obtížná co do ulovení. Já zase sním o svél prvním bolenovi. Není ten život skvělý???
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
12:59NBurza na přívlačové nástrahy 33411
12:18NFotky ryb pouze na přívlač 107189
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










