- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vláčák od Shimana nebo Byrona?
Rozmýšlím se o koupi prutu na těžší vláčení.
Technium Diaflash Spinning 300cm,20-50g, 3500,- (220g)
popř. to samé v gramáži 50-100g (226g) 3500,-
nebo Byron Brown Power Spinn 300cm,20-65g, 1900,- (224g)
Vyplatí se ten ten od Shimana? A stačí gramáž 20-50g. Přívlač převážně štiky, občas sumík.
Za názory předem děkuji.
Technium Diaflash Spinning 300cm,20-50g, 3500,- (220g)
popř. to samé v gramáži 50-100g (226g) 3500,-
nebo Byron Brown Power Spinn 300cm,20-65g, 1900,- (224g)
Vyplatí se ten ten od Shimana? A stačí gramáž 20-50g. Přívlač převážně štiky, občas sumík.
Za názory předem děkuji.
Autor diskuse: Pavelkov - Profil , 7.8.2005 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
saxon | Čt 11.5.2006 13:50:02
Pavelkov - prút voľ podľa návnady, inak budeš mať problém s nahodením, gramáž, čo uvádzaš sa mi zdá prehnaná, napríklad, keď idem na šťuky a viem, že chcem ťahať rapalácke originály do 9 cm a 7 husky jerky tak beriem prút gramáže 5-25, keď idem nad uvedené hodnoty návnad, dávam gramáž 10-35 a to ťahám 12cm husky.......ale gramáž 20-50....to je tak na kosatky :-)
Flip - Profil | Út 9.5.2006 9:55:20
Galoro-poslední kusy měl Braunstar v Ústí n L.Hlavní dodavatel jsou Babice.
Scanix - Profil | Út 9.5.2006 8:21:12
Ja mam skvele zkusenosti s pruty od D.A.M. a musim rict, ze do nich se vazne muzes oprit bez obav. Sam jsem vlastnikem dvou prutu GREEN CROSS POWER 80 (2,70m, 40-80g, 221g) ale pokukuju po SUMO ROYAL PIKE (2,70m, 30-60g, 236g).
http://www.dam.de/katalog/html/englisch/e_sumo_roy al_pike.htm
http://www.dam.de/katalog/html/englisch/e_sumo_roy
mirmen - Profil | Út 9.5.2006 1:50:41
Těžkou vláčku moc nemusím (loket).
Možná by jsi mohl posoudit ještě Ugly stick od Shakespeare ( 15-40 gr). Je to docela držák, můžeš se do něj bez obav opřít.
Možná by jsi mohl posoudit ještě Ugly stick od Shakespeare ( 15-40 gr). Je to docela držák, můžeš se do něj bez obav opřít.
galoro - Profil | Po 8.5.2006 18:59:40
Flip> Prosim te, vis, kde by se dal sehnat Berkley Skeletor 3m/12g nekde v Praze ci okoli ? Dik.
Flip - Profil | Po 8.5.2006 16:44:54
Berkley Skeletor 8-32g, cena 4500Kč,Team Dragon do 35g cena 2800Kč .
Endy - Profil | Po 8.5.2006 11:14:35
No ja mam Hyprona 2,70 30-60g a vubec ho nevyuziju..vse chytam na technium 2,10 10-30g (to stary cerny s tenkou rukojeti)..a pak mam 1,80 technium DF a taky pohoda..jdi do shimana :)
Pavelkov - Profil | Čt 11.8.2005 10:34:53
:Rasto: no větší myš trochu vykucháš a můžeš jí pak nahodit slabším prutem.
Pavelkov - Profil | Út 9.8.2005 11:40:11
Mám Catanu 2,40m 10-30g a štiky do 80cm na 0,25 vlasec se silnějším návazcem absolutně žádný problém, odskoušeno. A věřím, že sumík do 100cm by taky nebyl až tak velký problém. Ale trošku větší myší (cca 10-15cm bez ocasu) nasáklou vodou se už s tím proutkem bojím nahazovat je to na hranici :-). Domácí šedé myši doma nemám (zaplať pánbů), a ve zverimexu mají vetšinou jen bílé a to není vono. Ty chycené venku jsou super, ale bohužel právě v těch větších gramážích a kuchat a zašívat se mi je nechce :-)). Ale možná by to bylo řešení, vykuchat vycpat slámou dovyvážit a zašít, chce to ale na to mít žaludek. Ono i metnutí takové nasáklé krtonožky je docela problém i s gramáží 50-100, zkoušeno s teleskopem, ale s tím se nedá vláčet. Takže asi půjdu do toho TDF 20-50g v délce 3m. Stejně s touto nástrahou musím nahazovat "obouruč" a s 3m to metnu i trochu dál. A díky za vaše názory.
koko | Po 8.8.2005 11:20:54
mam beastmaster 10-30 g. pohodovy prutik, vacsie nastrahy mu uz davaju trochu zabrat..15-40g by pre mna bolo maximum.
Michal Kučera | Po 8.8.2005 11:09:47
Mám Tech Diaflash 2,70 15-40g a do tvrdšího už bych nešel, snad jen, kdybych často lovil s mega nástrahami, jako je Magnum 18cm a větší. Měl jsem také Diaflash Ex 20-50g, v Norsku byl výborný, ale tady jsem pro něj neměl uplatnění - ještě tak na to Magnum nebo Shad rap 9. Spíš bych šel do gramáže 10-30g, dají se s tím tahat i středně velké a větší woblery, přitom chytání s ním je mnohem příjemnější. Velkou rybu s tím taky dostaneš. Určitě bych šel do Shimana, pominu-li vynikající Antares, tak Diaflash Ex případně Technium Diaflash.
Kosmak - Profil | Po 8.8.2005 6:02:32
Pořídil jsem Shimano Catanu 15-40g a jsem sním naprosto spokojenej. Do větší gramáže bych nešel.
domimino - Profil | Ne 7.8.2005 22:21:22
Mam Diaflash 270 10-30g, vláčím na moravě a nemám problém. Dostal jsem na něj i nějakou sumatru okolo 90 cm a bylo to v pohodě takže se mi zdá že zátěž do 50 bude o.k. Byron neznám tak nevim ale shimano mám celou řadu Technium od Feedru až po kaprařinu a nemám problém. Je to trochu o financích ale zase kvalita. xxx
domimino - Profil | Ne 7.8.2005 22:20:58
Mam Diaflash 270 10-30g, vláčím na moravě a nemám problém. Dostal jsem na něj i nějakou sumatru okolo 90 cm a bylo to v pohodě takže se mi zdá že zátěž do 50 bude o.k. Byron neznám tak nevim ale shimano mám celou řadu Technium od Feedru až po kaprařinu a nemám problém. Je to trochu o financích ale zase kvalita. xxx
OBr - Profil | Ne 7.8.2005 21:51:01
Já mám osobně tu diaflashku v 2,70 ... na štiku ideální, sumce nemám odzkoušenýho, ale určitě jej na to shimano ke břehu dostaněš (pokud tedy neučíš ryby surfovat). Ta 50-100g je podle mě už moc, to by bylo vyloženě na sumatry, na štiku moc tvrdý... leda že bys cestou zpět ze sumců chtěl sousedovi sklátit pár ořechů ;-) ... ze stromu samozřejmě!
rett.rett - Profil | Ne 7.8.2005 13:58:59
vyplatí se gramáž 20-50g!!!ale zaleží kde budeš vláčet já chodím hodně na řeku a mám berkley 15-45g,a bohatě to staci.jen kde pocituji mensi nedostatek tak je v silnem proudu ale tam se ohne každy prut.jinak co se týče značky je to uplne jedno,musí ti sedet ten prut,a pokud chces rychlý prut tak delas dobre je to lepsi mam to taky radsi.jinak ten diaflash myslim nebude marny,vybral jsi dobre.hlavně ti musí sedět!rett
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
10:40Fotky ryb pouze na přívlač 107185
9:03Burza na přívlačové nástrahy 33410
8:21Poradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.











