- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vhodný uzol pre šnúru
Aký je vhodný uzol na montáž karabinky ku šnúre na prívlač ? Možno sa to tu už niekto pýtal, ale ja som nič nenašiel, len uzly pre monofily.
Autor diskuse: rastok - , 6.8.2005 dravci - ostatní
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Milda | So 13.8.2005 11:01:49
Petrson:Dvojitý grinner.Tady v uzlech těch spojení najdeš ale víc,stačí jen trochu pohledat.
Petrson - Profil | Pá 12.8.2005 22:58:11
Chlapi, prosím o radu: jaký spolehlivý uzel je vhodný ke spojení monofilu s pletenkou? Díky.
PV - Profil | Pá 12.8.2005 20:37:02
rybomil: takže Rapala uzel je na prd? Já jsem ho teď začal používat, tak to se na to vykašlu.BTW teď jsem koupil super karabinky- jsou doslova miniaturní a drží(tahle má nosnost 10kg). Až budu vědět značku tak to pošlu dáll. Možná, že jsou made in POland, červený pytlík. Mají jednu malou nevýhodu, jak jsou malé, tak se ti nesmí klepat ruce, když chceš nástrahu navléknout(tzn.nechlastat, nebo jenom přiměřeně)
rybomil | Pá 12.8.2005 13:51:01
Rapala smyčka jak je kreslená u každýho voblera je blbost. Při větší rybě to skoro pokaždý vodešlo v ní. Už jí nedělám mnoho let. Navíc nemá logiku, zejména při rychlé výměně nástrah. Držím se němčourských hesel.
šeptal - Profil | Pá 12.8.2005 12:03:25
Používám Grinner. Utahuje se v pohodě, jen u klouzavých šňůr provlékám tak 10x. Pak se tomu dá věřit.
PJ - Profil | Pá 12.8.2005 11:41:16
Používám Grinner, ale u FL má tendenci sklouznout, takže volný koneček pojišťuju několikanásobným uzlíkem. Rapala smyčku neumím pořádně navázat, volnej konec mi vždycky odstává v 90° od vlasce, ale je to výrobcem doporučenej uzel pro woblery, protože má umožňovat optimální pohyb.
rybomil | Pá 12.8.2005 11:26:09
By mě docela zajímalo, jak velký asi může být to tření, zahřívání při utahování " krvavýho uzlu "na šnůře dejme tomu FL 0,15 mm, aby ji nějak poškodilo ?
To jsou snad problémy u monofilu. ne u šnůry ?
To jsou snad problémy u monofilu. ne u šnůry ?
ripper - Profil | Pá 12.8.2005 11:10:02
Zkus použít spojku na bezuzlové vázání a na šňůře nemusíš dělat žádný uzel.
PV - Profil | Po 8.8.2005 16:25:54
Taky gunguje "krvavý uzel": tady z MRKu:
Jedním z nejčastěji používaných uzlů je uzel, v literatuře označován jako „Krvavý uzel“. Postup není nijak těžký. Návazec provlékneme jednou či dvakrát očkem háčku. Dle většiny názorů i našeho je lépe provléci očko dvakrát, je to pevnější. Ovšem musíme dávat pozor, aby se nám návazec nepřekřížil, mohlo by dojít k nebezpečí tření (zahřívání a poškození) a pevnost se tak výrazně sníží. Po provlečení očkem omotáme pětkrát návazec směrem od očka a potom se vrátíme k očku háčku, kde nám vzniklo oko a tím prostrčíme konec návazce. Vznikne nám další oko, kterým opět prostrčíme konec návazce a vše dotáhneme k háčku a utáhneme. Je dobré při utahování uzlu vše navlhčit, naslinit, abychom opět snižovali tření a poškození návazce. Konec vlasce zastřihneme. Je lépe nechat zastřižený konec delší, při tahu se uzel ještě stáhne a při těsném zastřižení by mohlo dojít k jeho rozvázání.
Jedním z nejčastěji používaných uzlů je uzel, v literatuře označován jako „Krvavý uzel“. Postup není nijak těžký. Návazec provlékneme jednou či dvakrát očkem háčku. Dle většiny názorů i našeho je lépe provléci očko dvakrát, je to pevnější. Ovšem musíme dávat pozor, aby se nám návazec nepřekřížil, mohlo by dojít k nebezpečí tření (zahřívání a poškození) a pevnost se tak výrazně sníží. Po provlečení očkem omotáme pětkrát návazec směrem od očka a potom se vrátíme k očku háčku, kde nám vzniklo oko a tím prostrčíme konec návazce. Vznikne nám další oko, kterým opět prostrčíme konec návazce a vše dotáhneme k háčku a utáhneme. Je dobré při utahování uzlu vše navlhčit, naslinit, abychom opět snižovali tření a poškození návazce. Konec vlasce zastřihneme. Je lépe nechat zastřižený konec delší, při tahu se uzel ještě stáhne a při těsném zastřižení by mohlo dojít k jeho rozvázání.
šeptal - Profil | Po 8.8.2005 8:01:55
Sikula: Ty máš půl století jeden uzel? Tak buď máš nějaký sakra zrychlený kalendář, nebo jsi zdědil cajk i s tím uzlem po předcích a sám uzel udělat neumíš. :o)
Jinak já používám Grinner takřka vždy a nemám důvod měnit.
Jinak já používám Grinner takřka vždy a nemám důvod měnit.
Sikula - Profil | So 6.8.2005 15:19:56
Plavačkovou smyčku... Už jí mam navázanou půl století a když chci karabinu sundat a převázat na těžko nebo na splávek s rybkou, velice snadno to měnim aniž bych šňůru řezal.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
13:12Divoký potočák nebo granulák? 60
12:59Burza na přívlačové nástrahy 33411
12:18Fotky ryb pouze na přívlač 107189
8:21Poradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....









