Šnúra na vláčenie

Nevie niekto poradiť kvalitnú spletanú šnúru na vláčenie,čo sa týka oderuvzdornosti/cca 0,13mm.
Chytám prevážne na rieke,kde je veľa kameňov.
Zatiaľ som používal Fireline a PowerPro. Má niekto skúsenosti so šnúrou Sufix alebo Spiderwire, prípadne inou šnúrou. Ďakujem.
Autor diskuse: macko - , 28.7.2005 dravci - náčiní, doplňky

Njack.tenrek - Profil | Po 22.9.2008 11:34:29

Zander Finder : krásná ryba .. jinak já na candáta jen vlasec a nemusí být ani silný klasicky 0,22-28 a nestalose mne že by mne ji ucvaknul. candáta chytám jen na těžko. Je fakt že v daném regionu kde jsem chytal je minimum štik a záběry jsou klasicky "candátovské".tzn. záběr povyjetí nahoru pak dolu a jízda a sek.candát ryby hned hltá a tak je sek otázkou chvilky aby se podmerečný nemusel utácet. Chytám jen na mrtvé rybky a v čisté vode. Jinak já na vláčku chytám na wolfram a v pohode zkoušel jsem i šnůru a zatím bez problémů.

    NZander Finder - Profil | Po 22.9.2008 11:33:07

    Sramas: chce to nejprve trvdsi prut se spickovou akci, jak píše Aďo. Potom zasekneš více ryb na dálku s použitím šňůry a více ryb na střední vzdálenost s použitím vlasce! Já jsem přišel o řadu pěkných ryb na větší vzdálenost při použití i velmi kvalitního vlasce! Poradím kvalitní šňůry.

      Nsramas - Profil | Po 22.9.2008 10:58:01

      to all: Taky pokukuju po nějaké šňůře. Ryby mi padají víc, než je zdrávo. Mám prut 2,7m, 3-12g s parabolickou akcí. Zatím mám namotán monofil 0,18. Nejčastěji na něm vláčim jigy 3-5g. Myslíte, že mi šňůra pomůže zvýšit úspěšnost záseku? Omlouvám se zakladateli otázky za její zneužití :-)

        NAďo - Profil | Po 22.9.2008 10:53:40

        Zander Finder - ako si napisal zo snury ryby padaju. Pri pouziti tvrdeho silonu a kvalitneho jigoveho prutu, tieto problemy prestanu uplne a uspesnost bude taka ista ak nie lepsia.

          NZander Finder - Profil | Po 22.9.2008 10:14:07

          Zander Finder: to ALL
          Včera chytáno, vše na šňůry. Kamarád 2 candáty, jeden kolem metru mu upadl před podběrákem. Sumíka, štičku. Já candátka kolem 40 cm a pak tohoto 78 cm. Všechny ryby na šňury. Proč to ale píšu. Záběry velmi jemné a v podstatě nerozpoznatelné na vlasci! Na tom jsme se shodli oba dva. On sám řekl, že zpětně chytal candáty jen proto, že se ti candáti chtěli nechat chytit! S přechodem na šňůry, v mém případě velmi tenké s nosností 2 lb, to je cca 0,9 kg., je to úžasný adrenalin.

            Nczechmade74 - Profil | Pá 19.9.2008 23:14:27

            Mysho:tak na tohle to chce davat pozor,tyhle veci ja nepodcenuju,protoze si vzdycky rikam,co kdyz prijde trofejni ryba a ja nebudu mit pak kvuli vlastni lenosti a blbosti krasnou fotku a tim padem ani vzpominku treba na celej zivot.Budu tak akorat celej zivot nasranej:-)

              NMysho22 - Profil | Pá 19.9.2008 22:53:44

              czechmade74:No práve ani mne to eče žiadna neurafla až do dneska ale bol to nasledok mojej veleblosti nakolko som na ten nadvazec včera vytiahol 74 a bol trocha ožuvani a nevymenil som ho a štučka cca 60cm sa mi otočila pod nohami aj s gumkou.

                Nczechmade74 - Profil | Pá 19.9.2008 22:40:12

                Mysho22:je to k neuvereni,ale fakt ne.Ale zase tolik jsem jich pri lovu candatu na prute nemel.Ja kdyz jdu totiz na candaty,tak chytam candaty!!! :-)

                  NMysho22 - Profil | Pá 19.9.2008 21:51:00

                  czechmade74:Eče ti žiadna štuka neurafla fluocarbon?

                    Nczechmade74 - Profil | Pá 19.9.2008 21:46:25

                    Vazu snuru a fluocarbon dvema 5x omotanyma grinerama proti sobe a drzi to super,nechavam u uzlu trosku delsi konce,tak 5-7 mm aby to lip prochazelo ockama a ja to v pohode.Na candaty davam klidne i 0,25mm jako navazec a ani okounum to vubec nevadi i v zime pri naprosto ciste vode..uz nekolikrat jsem mohl porovnat,kdyz vedle me nekolikrat vlaceli ostatni rybari,meli komplet jen monofil a nikdy nenachytali vic nez ja ,spis naopak a to nekdy rozdilem tridy:_))))

                      NFlip - Profil | Pá 19.9.2008 18:37:28

                      TomK78-budeš mě muset naučit jak tu rotačku do toho mikrokroužku strčíš není ten návod na www.David Cooperfield.com:-)))

                        NMysho22 - Profil | Pá 19.9.2008 14:47:01

                        TomK78:Ako pravil DP co máš za prut 3,6m to bude nejaký krásny bambusák.Ale ked ti sedí nech sa páči.A hlvane na co používaš forpas pri love candatu ? A eče z monofilu ???

                          Ntomm - Profil | Pá 19.9.2008 12:57:37

                          Taky si myslím, že i ten mikrokroužek musí v očkách dělat pěknou paseku, já bych to asi jednoduše svázal a nekomplikoval si život obratlíky

                            NDeProfundis - Profil | Pá 19.9.2008 12:54:41

                            TomK78: forpas z 0,35???!!! na candáty???!!! Jinak já bych skrz očka nesnesl ani mikrokroužek... Prozradíš co máš za prut 3,6?

                              NTomK78 - Profil | Pá 19.9.2008 11:57:26

                              Flip - Mikrokroužky jsou super hlavně když taháš rotačky..

                              DeProfundis - to samozřejmě záleží na to, jak dlouhý dáváš forpas, jak dlouhý máš prut a jak daleko potřebuješ hodit. Pokud chodím na candáty a potřebuji házet daleko, tak mám prut 3,6 a forpas z 0,35 mám cca 1,5 m. V pohodě s tím nahodím a i podeberu rybu bez toho, aby se očka blíže seznámila s obratlíkem. Pokud potřebuji dát forpas třeba 5 - 6 m, pak samozřejmě použiju mikrokroužek..

                              A protože většinou mám rád delší pruty a kratší forpas, používám raději obratlík. Myslím, že je to i levnější a hlavně se mi lépe navazuje než mikrokroužek..

                                NDeProfundis - Profil | Pá 19.9.2008 6:55:08

                                TomK78: nějak si neumím představit, že bych si nechal prolítnout očkama obratlík, na to mám zase ten můj cajk celkem rád.

                                  NFlip - Profil | Čt 18.9.2008 17:04:17

                                  TomK78-obratlík se používal před 100 lety-měl by si vytáhnout paty z toho vidlákova někam, kam došla vědecko-technická revoluce.Ve vyspělých regionech naší vlasti používáme mikrokroužky.-šetři na železe!:-))))

                                    NbOB_iK - Profil | Čt 18.9.2008 15:26:54

                                    deprofundis, zander: já právě na proutku SICky nemám, mám tam nějaké chromium SS304 a nevím co to vydrží, firelajna zatím v poho.

                                      NTomK78 - Profil | Čt 18.9.2008 14:23:50

                                      Pánové, pokud řešíte, že by průměr šňury a vlacse měl být +- stejný kvůli vzájemnému navázání, tak si vám dovolím představit jednu novinku. Jmenuje se obratlík. Samozřejmě když mám pletenku a na konci tenký forpas, tak s tím jinak pracuji než s forpasem z 0,35ky. To už je ale rukama a výbava za to nemůže...