Jak a kam na střevličky?

Vzhledem k tomu že v mojí oblíbené lokalitě došlo k výraznému poklesu populace této rybky byl bych rád kdyby jste mi poradili kde je možné sehnat Střevličku východní a to pokud možno někde okolo Brna nebo nedaleko....
Autor diskuse: MrKos - Profil , 26.6.2005 dravci - nástrahy, návnady
56 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NMrKos - Profil | Út 28.6.2005 16:18:06

Pyzda: azbuka Ti sice moc nejde ale sveďme to na klávesnici :-)) Jinak petici schvaluju :-)

    NPyzda | Út 28.6.2005 16:12:17

    Všichni smutní: zadávám petici k obnovení původního stavu střevličky. A to nejen východní, ale i západní na východ od Rýna. Střevlička východní nesmí být utiskována a to nejen na základě zákona o týrání zvířat a hlavně střevličky. Pokud zde vítáme Ukrajince, vítejme stejně a chraňme střevličku východí, středomořskou a volžskou. Da zdravstvujet balšaja radina, no ja blagadarim vstreču. (M.j. plyně hovořím 7.povolžskými jazyky)

      NMrKos - Profil | Út 28.6.2005 15:49:16

      Miloš D: já se nic rozšiřovat nechystám... Ty snad ano ? potom to povolení bude opravdu třeba.... :-)

        Nšeptal - Profil | Út 28.6.2005 15:06:58

        strejka: Jeden starý rybářský praktik mi říkal, že ta potvora se vytře i na vyhozenou galoši, nebo pytlík od mlýýýka. Což je pro případné zájemce o její chov jistě potěšující info.

          NMiloš_diakritický | Út 28.6.2005 14:58:54

          MrKOS:
          Záměrné rozšíření geograficky nepůvodního druhu rostliny či živočicha do krajiny je možné jen s povolením orgánu ochrany přírody.

            Njindra - Profil | Út 28.6.2005 14:47:45

            medvěd:kdyby tak pánbůh dal a zmizela.U nás je jí v chovnej rybníkách jak nas...o.

              Nmedvěd - Profil | Út 28.6.2005 14:40:29

              MrKos:fakt zmizela?Velmi pozitivní zpráva. Díky

                NMrKos - Profil | Út 28.6.2005 14:38:18

                vy dva: je to sice rozšířená pravda/nepravda ale jak je možné že na vodách ještě nedávno tak hojně jí dosud obývaných zmizela? a to do mrtě?...
                a kuličky nepoužívám... pomlít je takto by bylo hříchem.. škoda jich...

                  NMiloš_diakritický | Út 28.6.2005 14:33:41

                  strejka:
                  Možná by pořádné rozšíření zavlečené východní parasbory mohlo časem zlikvidovat kaprové rybníky a kapra jako takového. Je až s podivem, že někdo na MRKu řeší chov tohoto parazita....

                    Nstrejka - Profil | Út 28.6.2005 14:19:23

                    MrKos: tahle pakaz se mi vytrela i v 30l akvarku, mel jsem se tam jen na sterkovem dne se vzduchovanim jako ve spajzce pro okouny ve vetsi nadrzi, nevim, jestli by se vykulily, protoze vsechny jikry okamzite sezraly, je to mor a s reprodukci urcite nebudes mit problemy, daly by se pak treba mlit i do kulicek...

                      NMrKos - Profil | Út 28.6.2005 14:11:56

                      XAXAP: vnímá snad některý ze smyslů Tvojích neklid ? :-)) taková spásná myšlenka jako založit vlastní střevlochov vůbec není špatná.. jen ji zrealizovat.... a nasadit správnou střevlí násadu...:-)

                        NXAXAP - Profil | Út 28.6.2005 14:03:08

                        MrKos, boyscout: cloveci, uz jsem myslel, ze jste se hodili do klidu a furt nic :-)

                          NMrKos - Profil | Út 28.6.2005 13:01:28

                          boyscout: právě se obávám že v betonové chladící nádrži asi ty podmínky nebude možné vytvořit....Každopádně mělčina a porost bych řekl že bude to pravé... Ale jako udržovací zásobárna je to i tak dostačující... však bohužel i ta již skoro zeje prázdnotou :-(
                          a to málo co přežilo se špatně odlovuje... :-)

                            Nboyscout - Profil | Út 28.6.2005 12:33:27

                            Aleš>smazali tě tak svůj původní příspěvek (reakci na tebe) taky ruším aby to bylo fér :-)

                              Nboyscout - Profil | Út 28.6.2005 12:30:43

                              no já myslím, že ke tření asi potřebují nějakou optimální hloubku, mělčinu nebo porost ve vodě...já nevím..snad by si dokázal někde zjistit co přesně...možná na vysoké škole dělali nějaký výzkum....já osobně nevím jak, kdy a kde se tře a co k tomu potřebuje....ale někde tyto informace k nalezení asi budou :-)

                                NMrKos - Profil | Út 28.6.2005 12:27:47

                                boyscout: pěstuju je v chladící nádrži ( asi 20 kubíků vody ) tady v areálu ale množit se potvůrky nechtějí... nedávám jim asi to pravé... vlastně jim nedávám nic :-) ale v poslední době se nechtějí množit ani jinde kde tomu tak dosud bylo...
                                Vlastní jezírko bude asi v paneláku nebo u něj zteží realizovatelné :-)

                                  Nboyscout - Profil | Út 28.6.2005 12:23:10

                                  MRKos>tak mě napadlo, nebylo by lepší si je někde v malém zahradním jezírku pěstovat? pokud jim dáš to co chtějí a potřebují tak se asi se budou množit hodně rychle :-) a příští sezonu už by si byl plně soběstačný...

                                    NBruno.fly - Profil | Út 28.6.2005 12:20:32

                                    Hroty se musej ostřit, aby seděl zásek, no né?! :o)
                                    U nás je střevlí taky pomálu. Pár jsem jich chytil u nás nahoře v Jizerkách, ale tam je nasypali jako krmení pro Siveny.
                                    MrKos : A s elitářstvím nezačínej, jo?! :o))

                                      NMrKos - Profil | Út 28.6.2005 12:10:49

                                      Boyscout: taky doufám ... ale po předchozích zkušenostech jistota není nikdy :-) To neber v žádném případě osobně.. máme tu jiné kádry...

                                        Nboyscout - Profil | Út 28.6.2005 12:01:36

                                        MrKos>já myslím, že můj příspěvek 11:33 už je snad ukončení naší diskuze (a docela smírné)...:-) tak snad BF neměl k obědu něco špatného aby bral moje přání jako provokaci a znovu to tady vyhrotil :-)))

                                          NMrKos - Profil | Út 28.6.2005 11:58:50

                                          Maty: jen ať si rozumní lidé počtou.... co tu máme za elitu... :-))
                                          práva jsem si vědom... dokonce se samo neustále podbízí.... u každého příspěvku... pokud nenastane ani teď soulad tak ho využiju...

                                            NMaty - Profil | Út 28.6.2005 11:51:33

                                            MrKos: jsi moderátor otázky, máš právo všechny příspěvky netýkající se tématu vymazat.

                                              Nmedvěd - Profil | Út 28.6.2005 11:50:21

                                              Mrkos:i ty chytrá hlavo:To je ale prima nápad

                                                NMrKos - Profil | Út 28.6.2005 11:46:54

                                                pseudošlechto: Běžte se hádat jinam... opět se to navrací do starých kolejí... :-(
                                                Založte si třeba otázku " chlupatej háček versus dírky" a tam můžete Ty svoje výjevy prezentovat stále dokola....

                                                  Nmedvěd - Profil | Út 28.6.2005 11:41:09

                                                  tady je to taky jak v Kocourkově

                                                    NVláďa S. - Profil | Út 28.6.2005 11:38:20

                                                    boyscout> pár ryb, které vezmou většího stýmra a nejsou hájené: siven, duhák, okoun, jelci, parma, kupodivu i cejn, později přibude i potočák.

                                                      Nboyscout - Profil | Út 28.6.2005 11:33:55

                                                      BF>dobrou chuť :-)
                                                      MD>koukám že si "pohodový rybář" :-)

                                                        NMiloš_diakritický | Út 28.6.2005 11:22:17

                                                        boyscout:
                                                        tloušť, parma, kapr, okoun....Nicméně, já osobně od prosince do dubna sedím na zadku doma, v květnu si zajedu na metrové štiky do Švédska, takže svazová štíhlata mě nechávají v klidu...

                                                          NBruno.fly - Profil | Út 28.6.2005 11:19:55

                                                          boyscout: Takhle jsem to zrovna nemyslel, ale to už je jedno. já to nedělám. spíš mě nakopla ta věta, co jsem Ti odcitoval a docela mě mrzí, že jsem se do toho vůbec pouštěl. Honza Strejčků říkával: " Čím víc se do hovna šťourá, tím víc smrdí. " :o))
                                                          Vyhráls, ale........ :o)))) Pokud jde člověk se strýmrem tam, kde jsou pstruzi, tak je to v poho. Nehledě na to, že na jaře ho v poho vezmou. Můžeš jít i na okouny, no a jestli se tam přimotá štika :o( Já na ně cíleně nechodím a taky netvrdím, že si ji vytáhl cíleně. Necháme toho, jdu na gábl

                                                            Nboyscout - Profil | Út 28.6.2005 11:12:16

                                                            BF>ale pořád nechápu souvislost mezi vytřenou, zesláblou hladovou štikou v březnu a mojí vyžranou štikou v plné kondici(duháková dieta) v lednu. Navíc chycenou náhodou, rozhodně jsem ten den nešel cíleně na štiku s 0,15vlascem a 0,5cm marmiškou s hnojáčkem. Opravdu je to to samé jako kdybych šel 15.3 s 5cm streamerem na řeku?Nebo v čem vidíš tu podobnost? P.S: já tu štiku nesměl pustit protože majitel je chce vyhubit -má strach o své granuláče. A jeho známý byl při tom, když sem ji vytáhnul....

                                                              NBruno.fly - Profil | Út 28.6.2005 11:08:38

                                                              Boyscout: Však Ti nikdo neříká, že se nesmí. Ikdyž toť otázka. Třeba teď mě prudila jedna švestka na rybníčku, kterej není v revírech. Prej je to na uzemí magistrátu města a kdesi cosi. Vůbec ho nezajímalo, že sme si tam ty fišle nasadili sami. Hlavně chtěl vidět rybářskej lístek.
                                                              A abych se vrátil k jádru pudla: Psal si, jakto že takhle przníme dravce, ale v zápětí na to píšeš, cituji:"Jak ušlechtilé chytat vyhládlé štiky po tření (v době hájení) nebo boleny v době, kdy já jako přívlačkář a lovec na rybku se na ně můžu akorát koukat.
                                                              A proto jsem se ozval. Jinak buď v pohodě. Já tedy aspoň su :o)

                                                                NMrKos - Profil | Út 28.6.2005 10:57:33

                                                                Milda: je to skoro 63km... a navíc ne po dálnici...:-(
                                                                ale přesto dík

                                                                oslovil jsem mailem Pohořelice tak jsem zvědav jestli se u nich něco najde...

                                                                  Nboyscout - Profil | Út 28.6.2005 10:52:06

                                                                  MD a BF>opravdu se nesmí na dírkách, když to není rybářský revír? jak dlouho budete tu blbost opakovat? Ale to je fuk, spíš je zajímavá vaše reakce ve stylu : no a co, vy zase mlátíte černochy :-) Tak jak to je se streamerem a chytáním v březnu? Je to muškaření nebo cílený lov dravců??? Jaká jiná ryba než bolen, jesen, štika.... vám může zabrat na tuto nástrahu???

                                                                    NMilda | Út 28.6.2005 10:43:57

                                                                    MrKos:Takový malý rybníček v povodí rev.Kyjovka 3A.Přesněji,závlahový rybníček u Čeložnic u Kyjova.

                                                                      NMiloš_diakritický | Út 28.6.2005 9:00:12

                                                                      boyscout:
                                                                      tak se nauč muškařit a můžeš tak chytat také...je to v podstatě jednoduché..a ty Jestřabice nemají chybu, naběhl jsi si na vlastní hrábě....:-))

                                                                        NMrKos - Profil | Út 28.6.2005 8:52:20

                                                                        Moravák : zkusím to... já jsem tam byl předloni a neměli ani čudlu... :-( ale třeba se to v lepší obrátilo ...

                                                                        dík

                                                                          NMoravák - Profil | Út 28.6.2005 8:44:04

                                                                          Zavolej si do Rybářství Pohořelice a věřím, že jich budou mít spousty a že se jich rádi zbaví.

                                                                            NBruno.fly - Profil | Út 28.6.2005 7:49:55

                                                                            boyscout: Chlape neser ! :o) Nejdřív narážíš na chytání druhů v dobu jejich hájení na mušku a okamžitě píšeš, že Charcharodon je chytá v čase, když Ty jako vláčkař ještě nemůžeš. To se spolu docela tluče, nemyslíš. A jinak, kdo chytal vloni v Zimě na dírkách v Jestřabicích? Taky se tam přeci vytáhla štika. Je jedno, jestli je to soukromý nebo ne.
                                                                            Pokud chci někomu něco vytýkat, tak bych neměl vytýkat to, co dělám sám, ikdyž ne s mušákem.

                                                                            Apropos, pozdravuj Matyho :o)

                                                                              NXAXAP - Profil | Po 27.6.2005 15:29:39

                                                                              MrKos: bylo to nekde kolem Ostravy, dokonce to byl nejaky neCRSacky revir ... a zpochybnovat toho streamera ani nemuzes, kdyz neexistuje (zatim) :-)

                                                                              boyscout: tvoje osli mustky jsou cool :-) Podobne pouziva Grebenicek v TV debatach :-)
                                                                              Na dalsi budu reagovat, az me presvedcis, ze rozumis pojmu zakonnost, rozdilu mezi vedomym a nevedomym cinenim a ostatnim zakladnim terminum dulezitym pro analyzu podobnych problemu. Etickou rovinu lovu ryb na musku v zavislosti na druhu ryby a rocnim obdobi ti take rad vysvetlim viz vyse. Ale to uz jen za sebe.

                                                                                Nboyscout - Profil | Po 27.6.2005 14:44:52

                                                                                XAXAP>apropó streamer napodobující střevličku. Jak je možné, že ho někdo používá např. v březnu, kdy se dravci nesmí lovit?? Jo ono to vlastně je muškaření a né lov v podstatě přívlačí, že? Jak ušlechtilé chytat vyhládlé štiky po tření (v době hájení) nebo boleny v době, kdy já jako přívlačkář a lovec na rybku se na ně můžu akorát koukat. A nejlepší je přitom se zabrodit do půlky řeky a pořádně prošlápnout trdliště :-)

                                                                                  NMrKos - Profil | Po 27.6.2005 14:15:52

                                                                                  xaxap: já v nejmenším nezpochybňuju tvého streemra ale prostě ta rybka východní má svoje kouzlo a učarovala mi....
                                                                                  Toho hospodáře klidně o pár stovek kousků rád připravím...

                                                                                    NXAXAP - Profil | Po 27.6.2005 14:10:09

                                                                                    MrKos: hele, navazu ti paradniho streamera "The Russian Intruder Minnow" ... a ser uz na ty rybky! :-)

                                                                                    apropos, pokud si pamatuju, tak za to chtel jeden hospodar na Morave kdysi sekat ruce, kdyby mu nekdo do reviru zatahl tuhle bestii

                                                                                      NMrKos - Profil | Po 27.6.2005 13:07:11

                                                                                      Jepice: díky za radu... obávám se však že taková vzdálenost je na převoz rybek takřka vražedná ( i s tabletami ) ... to by chtělo tak do max. 20 min autem... přidušený už nejsou tím pravým ořechovým....

                                                                                        Njepice.cz - Profil | Po 27.6.2005 13:02:26

                                                                                        MrKos- jeď do Milíčovic u znojma. je to soukromák. ale střevličky tak 5cm tam jsou na 100%. lepší je to s čeřínkem. na plavku bys potřeboval mikropolikáček.

                                                                                          NMrKos - Profil | Po 27.6.2005 12:32:48

                                                                                          Milda: konečně slušná informace.... kde to bylo? já myslím že za rok nemohly zmizet do kusu....

                                                                                            NMilda | Po 27.6.2005 12:30:48

                                                                                            MrKos:Žes to nenapsal loni,to jich byl na jeden zátah plný čeřen,letos slabota,plno malých okounků,takže je nasnadě,kam se poděly....

                                                                                              Nbrach - Profil | Ne 26.6.2005 17:45:57

                                                                                              RW: Ale víme...

                                                                                                NMrKos - Profil | Ne 26.6.2005 14:03:38

                                                                                                Rybář: některé pasáže článku jsem dnes předčítal přísedícím... :-) o jejím hojném množení však nejsem až tak přesvědčen....

                                                                                                Pyzda: vtipný..... A v jakém ohledu to vyjde nastejno ?

                                                                                                juras: Na S1a už asi vymřely (ani vloni jsem ji tam nelapl) a bohužel i jinde kde ještě nadávno vegetily v hojném počtu...

                                                                                                Brach : i u nás je jich už jako šafránu.... :-(

                                                                                                all: nejen jako nástraha na dravce ale i jako výtečné krmení pro dravce do akvárka je více než vhodná... dá se uchovávat prakticky neomezenou dobu a keříčkovcům náramně chutná

                                                                                                Royal Wulff: o takovém zákoně v MRS popř. ČR nic nevím.. možná pouze nevím a rád se nechám opravit....



                                                                                                  NRoyal Wulff - Profil | Ne 26.6.2005 12:28:04

                                                                                                  brach: Pod otazkou je napisane: dravci-nastrahy, navnady. Tak neviem :-)

                                                                                                    Nbrach - Profil | Ne 26.6.2005 12:22:57

                                                                                                    RW - otázka nemluví o lovu na rybku...:-)

                                                                                                      NRoyal Wulff - Profil | Ne 26.6.2005 11:56:53

                                                                                                      MrKos: Neviem ako u vas, ale slovensky zakon o rybarstve zakazuje pri love na rybku pouzivat rybky prinesene z inych revirov.

                                                                                                        Nbrach - Profil | Ne 26.6.2005 11:43:38

                                                                                                        K výraznému poklesu populace střevličky východní došlo i u nás - ještě loni (malý stoják, bahnité dno) na jeden zátah čeřenem přes 50 kousků. Letos slabota.

                                                                                                          Njuras - Profil | Ne 26.6.2005 8:37:04

                                                                                                          MrKos: to tedy nevím ale myslím že určitou dobu bylo dost této malé rybky na revíru S1a. Spíše bych je hledal na nějakém tvrdeém písčitém dně. Připadá mi že je to rybka která sice dost rychle dokáže revír zaplevelit, ale po nějakým čase o ni není ani vidu a ani slechu. Jinak když jsem ji chytil tak nejčastěji do čeřínku:) a jako malý kluci jsme je chytali na maličkou kuličku rohlíku těsně nade dnem.

                                                                                                            NRybář - Profil | Ne 26.6.2005 8:24:12

                                                                                                            Pyzda: Je rozdíl mezi střevlí potoční a střevličkou východní.
                                                                                                            MrKos: fakt nevím, ani si nejsem jistý, že už jsem ji někdy viděl

                                                                                                              NPyzda | Ne 26.6.2005 1:46:49

                                                                                                              Používej vranky, mihule a hrouzky Kesslerovy. To tě vyjde nastejno.