- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prut na vláčení
Zdravim všechny kpotřebuji koupit prut na vláčení do 3000kč tak 3m prosím o radu(vracím se po 3 letech k rybařině).Předem díky za rady a přeji příjemný den.
Autor diskuse: Alesek - Profil , 7.6.2005 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
15 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NBrook - Profil | Út 7.6.2005 14:42:00
Domnívám se, že pokud se někdo věnuje vláčení trochu více, určitě s jedním prutem nevystačí. Optimální mi přijde proutek na UL-L přívlač a prut na střední přívlač, ale je to pouze můj názor, protože mě jaksi "metrovky" (o kterých je zde často psáno jako cílové rybě, i když věřím, že s nadsázkou) nechávají klidným.
Alesek: pokud bych měl mít pouze jeden prut, doporučil bych gramáž do 30g, více ne. Dle mne je to do začátku optimální. Značku neudávám, ale osobně bych asi nešel do základních (startovacích) řad vyhlášených firem. Určitě Ti pomohou preference na cílené proutky v recenzích.
Alesek: pokud bych měl mít pouze jeden prut, doporučil bych gramáž do 30g, více ne. Dle mne je to do začátku optimální. Značku neudávám, ale osobně bych asi nešel do základních (startovacích) řad vyhlášených firem. Určitě Ti pomohou preference na cílené proutky v recenzích.
Nrybomil | Út 7.6.2005 13:36:20
Jen tolik, že když často měním vláčák různé tvrdosti, mám problém, buď sekám málo, nebo naopak to jakoby uprásknu. 1x tahačka za lodí, 1x kratší na loď, 1x gumovací a 1 sumcobijka mi bohatě stačí.
Njiris - Profil | Út 7.6.2005 13:16:04
a co kdyz nekdo tri pruty nepotrebuje? staci mu pouze jeden, tak ty penize misto do tri da do jednoho....
Nvraník - Profil | Út 7.6.2005 11:27:44
alesek
mám ještě příspěvky a tak ti napíšu to, co píšu na každou otázku tohoto typu. Všechny pruty jsou vyráběny v číně prakticky na jednom místě. Podle toho jak se číňan ráno vychrápe vyrábí to a nebo ono + na to mrská nálepky zvučných firem, rozdíl je jen v třídách blanku. Každý z nás má oblíbenou značku a málokdo přizná že udělal zásadní chybu při výběru prutu, protože jí vlastně neudělal. Tyto výrobky jsou téměř srovnatelné a na rozdíl od mouchy ti prut nemusí tolik sedět v ruce a stejně s ním budeš spokojen. Proto vol známou značku v kamenném obchodě aby si měl 2 roky záruku. Můžeš si koupit polské značky, které jsou stejný jako zvučná jména a rozdíl je jen v tom, že je o polovinu levnější a vyrábí je v jiném patře továrny. můžeš si koupit japonce či US, který je dražší při stejném materiálu o 100%. Za ty 3 roky se podle mého změnilo jen to, že náš trh masivně zaplavily levné značky, které nikdo nezná a na které je potřeba dát si pozor. Riskuješ s nimy problém s dlouhou reklamací, které by si u zavedených firem neměl mít. Čtu tady o Berkley a já přidávám Shimano - jsou to dobré pruty, ale z těch levných modelů tady dovozci a obchodnící udělali luxusní zboží, které prostě takovou cenu nemá. Takže jediná rada určitě ho vyzkoušej společně s navijákem, který budeš používat a rozmysli cílové ryby, nástrahy a kde ho budeš používat. V nádobíčku potom najdeš odpověď
mám ještě příspěvky a tak ti napíšu to, co píšu na každou otázku tohoto typu. Všechny pruty jsou vyráběny v číně prakticky na jednom místě. Podle toho jak se číňan ráno vychrápe vyrábí to a nebo ono + na to mrská nálepky zvučných firem, rozdíl je jen v třídách blanku. Každý z nás má oblíbenou značku a málokdo přizná že udělal zásadní chybu při výběru prutu, protože jí vlastně neudělal. Tyto výrobky jsou téměř srovnatelné a na rozdíl od mouchy ti prut nemusí tolik sedět v ruce a stejně s ním budeš spokojen. Proto vol známou značku v kamenném obchodě aby si měl 2 roky záruku. Můžeš si koupit polské značky, které jsou stejný jako zvučná jména a rozdíl je jen v tom, že je o polovinu levnější a vyrábí je v jiném patře továrny. můžeš si koupit japonce či US, který je dražší při stejném materiálu o 100%. Za ty 3 roky se podle mého změnilo jen to, že náš trh masivně zaplavily levné značky, které nikdo nezná a na které je potřeba dát si pozor. Riskuješ s nimy problém s dlouhou reklamací, které by si u zavedených firem neměl mít. Čtu tady o Berkley a já přidávám Shimano - jsou to dobré pruty, ale z těch levných modelů tady dovozci a obchodnící udělali luxusní zboží, které prostě takovou cenu nemá. Takže jediná rada určitě ho vyzkoušej společně s navijákem, který budeš používat a rozmysli cílové ryby, nástrahy a kde ho budeš používat. V nádobíčku potom najdeš odpověď
Nrybomil | Út 7.6.2005 10:55:26
Bob:Skeletory jsou jedny z těch vyhlášených řad, tuším, že teď byly konečně ve slevě. Zrovna v neděli večer k nám při feedrování přišla na kukačku majitelka Kajmana Míša Učiková. Ale vytáhnout z ní rozum, co budou dalšího zlevňovat jsem se zatím neodvážil. Snad příště bude s námi na tý Olešný a bude příležitost to probrat. Vláčáků mám zatím dostatek, že bych chtěl investovat větší prachy zatím nehrozí.
Koukni nabídku u Braunsteina, ten je měl laciněji než kajmani už před jejich slevou.
Koukni nabídku u Braunsteina, ten je měl laciněji než kajmani už před jejich slevou.
NBob - Profil | Út 7.6.2005 9:59:55
rybomil: já raději kratší rukojeť. Držel jsem v ruce ten sceletor, jo proutek je to pěkný, ale v loni mi ho nabízel jeden prodejce za 6 litrů, tak jsem to vzdal. Teď bude určitě levnější. Co ty na něj? :-)
Nrybomil | Út 7.6.2005 9:35:49
Bob. No ABU a Berkleye některý mívaj dlouhou rukojeť, bo jsou koncipovaný na nahazování obouruč. Od toho je pak x typů, aby sis vybral to pravý, co ti vyhovuje. Každý má něco plusovýho, ty obouruče většinou daleký nához a fakt dost dobře citlivou špici.Mě to překáží, když např v dešti použiju delší oděv.Ale stačí dát pásek navrch, zajistit ty plandající části a je po problému.
NBob - Profil | Út 7.6.2005 9:20:38
rybomil: Asi máš pravdu, mé nešikovné ruce pravděpodobně položily prut na nějaký tvrdý předmět.
Byl asi ťuklý a pak to prasklo. Ale všeobecně o Berkl. První prut měl tak dlouhou rukojeť, že manipulace s ním byla velmi nepříjemná. Chlap s velkým břichem by měl ještě větší problémy. Druhý už byl lepší, protože jsem měl už nějaké zkušenosti, ale taky jsem ho zlomil o strom. Zase to bylo rukama. :-))))
Byl asi ťuklý a pak to prasklo. Ale všeobecně o Berkl. První prut měl tak dlouhou rukojeť, že manipulace s ním byla velmi nepříjemná. Chlap s velkým břichem by měl ještě větší problémy. Druhý už byl lepší, protože jsem měl už nějaké zkušenosti, ale taky jsem ho zlomil o strom. Zase to bylo rukama. :-))))
NBob - Profil | Út 7.6.2005 7:11:41
Ani nepotřebuješ tolik lovů. Dobrý přívlačový prut koupíš i za 1500,-. Já jsem začal s proty od Berkley za velké peníze. Pak jsem dvakrát ulomil při náhozu špičku, tak jsem přešel na Jaxony. Orion 295 cm , 2-18g, Sirius 270 cm,2-15 g, Atlantis 240 cm, 10-30 g.Berkley mi zůstaly dva, ale moc je nepoužívám.:-)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
15:27NFotky ryb pouze na přívlač 107173
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17













