- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pruty na candáty + štiky
Ahoj přátele, na novou sezónu dravců budu obměňovat výbavu na candáty a štiky.
Mam vyhlédnuté tyto 2 pruty:
Candát
Daiwa Prut Caldia Jiggerspin 2,7 m 7-28 g
Štika
Daiwa Prut Caldia Spin 2,7 m 15-50 g
Máte zkušenosti s těmito pruty?
Případně jestli mi můžete navrhnout jinou alternativu pro tyto dva druhy lovu?
Chytat budu z 90% ze břehu..jen výjimečně bych je vzal během roku na loď.
V tom případě jestli se už nevyplatí koupit raději velikost 2,40?
Děkuji za veškeré vaše rady a tipy.
Mam vyhlédnuté tyto 2 pruty:
Candát
Daiwa Prut Caldia Jiggerspin 2,7 m 7-28 g
Štika
Daiwa Prut Caldia Spin 2,7 m 15-50 g
Máte zkušenosti s těmito pruty?
Případně jestli mi můžete navrhnout jinou alternativu pro tyto dva druhy lovu?
Chytat budu z 90% ze břehu..jen výjimečně bych je vzal během roku na loď.
V tom případě jestli se už nevyplatí koupit raději velikost 2,40?
Děkuji za veškeré vaše rady a tipy.
Autor diskuse: Kunos - Profil , 9.1.2025 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
21x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nmilanpindryc - Profil | So 11.1.2025 23:05:48
ovčák >> no spis pokud budes chytat na dobrym miste v dobrou doubu…;-)
Novčák - Profil | So 11.1.2025 20:21:49
u x a >> Když budeš chytat se supr vybavením blbě, na blbým místě a v blbej čas, tak jo.
Nu x a - Profil | So 11.1.2025 19:05:45
Všechny svoje životní candáti nad 90 jsem vytáhl na catany 10-30g! Líbí se mi tady to jak se tu řeší pruty ale přitom na prutu záleží úplně nejméně..
Novčák - Profil | So 11.1.2025 18:36:54
Ahoj. Jestli Ti to nějak pomůže, tu Caldii 15-50 jsem měl, respektive pořád mám a nebyl jsem z ní nadšenej. Po pročítání diskuzí a vychvalování černé perly od Sportexu jsem si ji letos koupil a zjišťuju, že ta Caldie zas tak špatná nebyla. Reálnou gramáží je jinde, než ten Sportex, ten snese víc, ale zase je oproti Sportexu znatelně lehčí, což je příjemný. Co se týče rychlosti prutu, řekl bych, že k nejrychlejším nepatří, ale tím se u téhle řady Daiwa ani nechlubí.
Od Daiwy mám pruty vyšších řad a nemám důvod je měnit, ale to už jsme mimo Tvou cenovou relaci.
Všeobecně vzato, s tou Caldií asi úplně vedle nešlápneš, na druhou stranu, v těhle cenovkách asi nemůžeš čekat zázraky u žádné značky.
Od Daiwy mám pruty vyšších řad a nemám důvod je měnit, ale to už jsme mimo Tvou cenovou relaci.
Všeobecně vzato, s tou Caldií asi úplně vedle nešlápneš, na druhou stranu, v těhle cenovkách asi nemůžeš čekat zázraky u žádné značky.
NErva - Profil | So 11.1.2025 13:30:27
siluri - Všechno je možné , ruky jsou podstatná věc ,ale pokud tě nepodrží prut , tak můžeš mít pro zásek ruce ze zlata a je to prd platné , kor u větších ryb.
NDiamond - Profil | So 11.1.2025 10:16:09
smike >> ruky sú nesporne silný faktor, ale ani najmocnejsie a najšikovnejšie ryky nedokážu vykompenzovať nedostatok sily v chrbtici prúta, zvlášť keď záber príde vo väčšej vzdialenosti a väčšej hĺbke či prúde ... keď k tomu pridáš faktor zubáča nad 70 cm tak je vymaľované ... Stojíš bezmocne na brehu a premýšľaš čo sa vlastne stalo ...
Nsiluri - Profil | Pá 10.1.2025 20:57:36
Erva >> ci slabo nesekas :) zabery pod nohami suhlas, mam vela peknych ryb na dlzku udice a menej a tam sa ukaze.. ked udica pravidelne zdola (serioznu) rybu zo zaseku na plny nahod aj pod nohami, tak je to nastavene dobre
NErva - Profil | Pá 10.1.2025 20:42:15
smike - Buď rád , mě ryby do cca. 75 cm taky v pohodě , na větší je to měkké a tu tvrdou tlamu prostě neprosekneš , toď má zkušenost , ano pak je tu další extrém a to na záběr pod nohama , doslova na pár metrech , to je zase na škodu rychlí pevný prut , nebo pak místo šňury vlasec , aby krapet propružil ....a pak si vyber ...
Nsmike - Profil | Pá 10.1.2025 20:31:56
Erva >> to je jen o nastavení brzdy navijáku.nejak nevím, že by mi z toho spadla ryba😉
NPolčis - Profil | Pá 10.1.2025 20:05:03
smike >> To je ten samý co Tomáš nechal opřený o auto a odjel? Myslím model 😃
NErva - Profil | Pá 10.1.2025 20:04:16
smike - Na Candáty normální velikosti je to super prut , na ty větší je to měkké , měl jsem jej taky nějaký pátek než mě spadlo pár ryb ... až jsem vyměnil , jako by se zase ty ryby ztratily ... :-)))) Nemůžu si pomoct , ale Daiwa pruty mají snad všechny , nebo alespoň co jsem měl v ruce semiparabolickou akci ... , to dle mě na C moc není , ale lítá to z nich fakt pěkně
NRybkin - Profil | Pá 10.1.2025 20:00:57
smike >> Tohle je zrovna jeden z nejlepších prutů na candáty co jsem měl v ruce
NRybkin - Profil | Pá 10.1.2025 19:59:55
aleš vavřina >> Já si třeba od Šíma nikdy nevybral ani ze současné produkce a ani dřív ač jsem od nich měl pruty jak vláčecí tak feederové tak třeba i match. Vždycky jsem jinde našel pruty lepší. Pro mě lepší
Nsiluri - Profil | Pá 10.1.2025 19:38:19
aleš vavřina >> chytal som s najdrahsimi modelmi daiw (kamarad uz roky marne hlada svaty gral napriec znackami v najvyssich radach:) a je to "to iste" co tie lacnejsie len s kvalitnejsimi komponentami - tzn. ked sa ti nezdali lacne daiwy, nezdali by sa ti ani tie vyssie/najvyssie. Komu daiwa vyhovuje, ten by nejake rozdiely napriec triedami urcite vnimal.
Na druhu stranu treba povedat, ze ked sa porovna beastmaster s "novodobou" daiwou, moze sa daiwa javit ako super prut - navyse je to hodne subjektivna zalezitost..
Na druhu stranu treba povedat, ze ked sa porovna beastmaster s "novodobou" daiwou, moze sa daiwa javit ako super prut - navyse je to hodne subjektivna zalezitost..
NRybkin - Profil | Pá 10.1.2025 19:36:10
aleš vavřina >> A já ti řeknu že nějaký Daiwy mám a měl jsem a jsou úplně v pohodě . Mám i pruty od jiných značek a většina z nich dělá horší i lepší pruty
V gramáži co kolega poptává cca těch 15-50gr mám tři pruty a všecky super. Daiwa Morethan shad attack, Norstream Norway a Taiwalk Dageki. Každej ten prut je samozřejmě úplně jinej
V gramáži co kolega poptává cca těch 15-50gr mám tři pruty a všecky super. Daiwa Morethan shad attack, Norstream Norway a Taiwalk Dageki. Každej ten prut je samozřejmě úplně jinej
Naleš vavřina - Profil | Pá 10.1.2025 19:19:46
Vládíček >> no a já ti řeknu, že sračkovitější pruty než Daiwy jsem v ruce neměl, nemel jsem tedy ty nejdražší modely, ale krom síhového prutu to je děs. Za mne Shimano dělá mnohem zajímavější pruty, hlavne v posledních letech - treba Trout native, Aspire, Soare XR , Dialuna, Exsence,ale i treba ten Stradic a Speed Master. ALE moc mi vyhovují i pruty řad 15 a více let zpět.
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33411
NFotky ryb pouze na přívlač107189
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NDaiwa Certate vs Shimano Twin Power552
NPrivlac s multiplikatorom31598
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NVláčenie z člnu27208
NVýroba woblerů31008
NPrut na ostrieze1739
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
12:59NBurza na přívlačové nástrahy 33411
12:18NFotky ryb pouze na přívlač 107189
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.















