- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nejlepší Live sonda? poraďte
měla by se live sonda v čr zakázat na svazových vodách?
A) ano60%
B) ne 38%
C) zdržuji se hlasovaní2%
Od 25.11.2025 hlasovalo 55 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
jirka a pepa - Profil | St 26.11.2025 20:12:58
Byt na lodi spis jako dozor
Nechat každého rybaře ať si ovládá loď nohou příďovým motorem, ať se sám naučí sondu zaměřovat. At je rybář sám zodpovědný za to co chytne a co nechytne. Myslim ze to bude daného rybaře i o hodně víc bavit a bude mit vetsi moznost se realizovat nez kdyz bude jen “chytat podle návodu”
Kopov - Profil | St 26.11.2025 19:58:01
Jen mi řekni. Čím chceš budoucí zákazníky uspokojovat . V našich vodách toho krom kapra moc není. To ty musíš asi taky vědět.
Nechceš nám o tom tvém projektu něco povědět? Ať víme na co se těšit?😉
Nebo nás chceš překvapit stejně jako na té Dyjí?
jirka a pepa - Profil | St 26.11.2025 19:40:45
Jen jsem přesvědčený o tom, že se pruvodcovani dá dělat tak aby pro většinu okolních rybářů to bylo akceptovatelné. Nikdo nedokáže uspokojit 100% lidi a ja ani nemam v úmyslu se o to pokoušet. ☝
siluri - Profil | St 26.11.2025 19:38:10
Za seba vidim niekolko skupin majitelov :
- "normalne" chytit nevedeli alebo len s malym resp. nahodnym uspechom
- potrebuju chytat s vysokym uspechom ci uz z dovodu komercnej prezentacie za ucelom zisku, alebo len ega, alebo aj neegoisticky len proste chcu byt megauspesni/produktivni
- ti, co len radi skusaju nove veci a proste idu s dobou
(poradie je nahodne)
V kazdej skupine nemusi/moze byt hovado takze bych nepausalizoval :)
Moj postoj k live - mame malo vod (ryb?) na takuto technologiu
aleš vavřina - Profil | St 26.11.2025 19:30:32
jirka a pepa - Profil | St 26.11.2025 19:26:35
jirka a pepa - Profil | St 26.11.2025 19:23:39
Problem je ten, ze ty o tom nevis vubec nic. Delas ze víš, ale muzu tě ubezpečit že nevis. A nenecham se vtáhnout do debaty abych to vysvětloval člověku, který nema o rozsahu ani páru.
Co se týče pruvodcovani je to na tvuj impuls, jak jsem ti psal včera.
Pokud me nikdo z hokeje nezná jen ty, tak me to žíly absolutně netrhá. Nežiju z minulosti ani když mě visí číslo pod stropem.
Tvoje kecy budou fungovat možná na lidi ve tvém okruhu, u mě je to jinak.
Celou tuto diskuzi sleduji a je vždy dobré jít do podnikání se sundanými růžovými brýlemi. Připravit se na to co nás čeká, připravit se na negativní reakce je zkušenost a vědomost k nezaplacení.
Ty si to pravděpodobně neuvědomuješ ale pomáháš me 👍
Bulda 64 - Profil | St 26.11.2025 19:02:12
.. lovec dobrý, ale mě to čumění do televize za účasti různých zvuků a nesledovaní okolí, moc" neoslovilo... ale není to černobílý pohled... znám dost dobrých lovců a když mi jeden nabídl, že koupím lajfku (pojmenoval jsem si tuto technickou vymoženost interním názvem "pozlacená sonda";), tak jsem mu řekl, že ne s mou účastí..
.. mám možnost porovnat lovy s.. a bez... výsledky tu zveřejňovat nebudu,, ale.. poměrně nedávno se jeden zlatosonďák přišoural nedaleko, kde jsem lovil...
Opravdu není co závidět !!!
A ještě poznámka pro ty, kteří vidí tenhle nástup nové techniky, dokonalých lodí a pod. hodně jednostranně..
Ti, kteří si tyto věci nikdy nekoupí, nemusí tak činit z důvodu nesolventnosti, ale je to určitý postoj k věci samotné...
Kopov - Profil | St 26.11.2025 19:00:12
Hele proč z lidí děláš kokoty. Asi to mas v povaze . Vždyť tohle už je vše dávno vymyšlený. Stejně tak jak jsi vyhazoval buzeroval a šikanoval z pozice RS rybáre v určité části řeky Dyje. Celé jsi to obaloval do toho jak je to vše v zájmu místních lidí a ochraně ryb. Bral jsi papíry těmto průvodcům co potřebovali nadrbat fotky pro reklamu a laiky za každou cenu a teď se chystáš dělat to stejne? Jak to na té řece dopadlo asi většina vi- všem jsi to tam zprotivil a znechutil. Pak pozemky poskupoval a teď je těm stejným lidem co jsi od tam vyháněl nabizis za těžké peníze. Nebo je to náhoda ,že jsou ty pozemky psané na tvoji ženu?🤔.
Jaká to je teď náhoda ,že JendaL oslovil nově vznikající guid s poptávkou postavit loď. Dyt vy už jste se potkali- u Dyje . A jak to tam dopadlo?
No pro lidi blbe a tady se nechystá nic jiného a je to dávno vymyšlený. Tak proč tu děláte z lidí kokoty?
Víš co je zajímavý? Že nikdo neví kdo je Polanský jako hokejista. Ale všichni ví kdo v bulharech z jakési asi nudy a pleziru buzeroval a šikanoval rybáře. Možná se ale jen pohybuju ve špatném okruhu lidí .
jirka a pepa - Profil | St 26.11.2025 18:43:55
Defacto včera me nick Kopov vyprovokoval nad tím přemýšlet.
A cítím chuť to zkusit a nastavit nějaký směr tak, aby to bylo akceptované pro běžného okolního rybáře a zároveň přínosem pro klienty.
Jestli se me to podaří nebo nepodaří muzete hodnotit az po nějaké době. A pak me klidne dejte sodu za to ze jsem to nedokázal. Ale nesuďte den pred večerem. Myslim ze malo kdo z vas ma doma křišťálovou kouli aby presne věštil co bude….
aleš vavřina - Profil | St 26.11.2025 18:31:01
Bulda 64 - Profil | St 26.11.2025 17:57:44
Kopov - Profil | St 26.11.2025 17:34:28
Taky vím co je ten jeden zač a čeho je schopný 😅
Peníze peníze 💸
Vše ostatní jde stranou. Tomu vůbec nejde o nějaké dobro jak se to snaží tvářit.
jirka a pepa - Profil | St 26.11.2025 17:30:54
Jakého vína myslíte?
Ze nad tím regulérně ale regulérně přemýšlím? Rozjet na Moravě pruvodcovani a využít mezery která vznikla mezi českým rybářským svazem kde mají povolené silné motory a MRS kde je povoleno používat motory jen do 10hp?
Proto se zřejmě průvodcům z Čech nevyplatí stavět další lodě tak aby mohli jezdit Brno, dalesice, vranov a mlýny?
Ze mame na jizni Moravě polohu na to jezdit vlacet i v dobe kdy u nas je to zakázáno treba do Rakouska na Dunaj nebo na Slovensko kde mají také jiné termíny doby lovu dravců? Takze sezona guidingu bude defacto celoroční coz je šílená výhoda.
A že pokud se do toho pustím, tak jedině tak ze to bude takove vybavení, že rybáři budou mít možnost vidět a chápat podvodní svět úplně jinak?
A taky že si myslím, ze to neni na jednoho ale na dva zaměstnance, protože poptávka po krátkodobé rybarine bude časem větší a větší….
Takze otázka neni kde vzit 4-5mil na start (top lod, vlek, auto s tažným, kurzy vůdce plavidla, weby, propagace, internetová reklama, založení firmy, účetnictví, místo na uskladnění lodě atd)
Ale otázka je koho tam dosadit tak aby splňoval aspoň trochu kritéria, které se tady probíraly.
Anebo to hodit do roviny alá průvodci z Čech kterým je naprosto ale naprosto jedno co si o nich puritáni na mrku píšou ☝
aleš vavřina - Profil | St 26.11.2025 16:53:17
jirka a pepa - Profil | St 26.11.2025 16:38:18
Je vidět že Potrefená husa hodně kejhá.
Nemyslím si, že se mám představovat a zbytečně tak odvádět pozornost od tvých nesmyslů a pokrytectví…. To si musis srovnat sám ☝
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33404
NFotky ryb pouze na přívlač107172
NJak na sumce ?128
NVláčenie z člnu27208
NÚhoří sezona 201210514
NGalerie okounů ...1092
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NLodě a jejich úprava1035
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NKayakfishing a kajakorybaření20680
Kde to žije - dravci
20:54NNepromokavá bunda na boat a brození 66
20:28NBurza na přívlačové nástrahy 33405
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:31NRare woblery - Rapala 14053
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
PoNSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
PoNVýroba woblerů 31008
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....















