Může se chytat na 2 rybky na jednom háčku?

Zdravím, chtěl bych se zeptat.
Chodím teď dost chytat candáty na rybičku a pravidelně tam potkávám jednoho masaře, který má na daném revíru velké úspěchy. Obzvlášť velké štiky (všechno masí). Chytá tak, že má pod kačenou na jednom jednoháčku 2 mini okounky.
Je to bráno stejně jako třeba červi?🤣 Že jich můžu mít na jednom háčku třeba 5?🤣
Nikde jsem nenašel nic ohledně tohoto tématu tak se chci zeptat. Rozhodně to zkoušet nebudu...
Autor diskuse: SOTIKK - Profil , 7.10.2024 dravci - nástrahy, návnady

Kreja - Profil | St 9.10.2024 18:02:21

Kdysi jsem takle viděl chytat jednoho dědu candáty a měl docela úspěch.Jenže tenkrát těch okounků bylo jak mraku a teď abys pohledal.Navíc v SM kraji máme míru na okouna 15cm.

    rybomil - Profil | St 9.10.2024 17:25:42

    Pedro1 >> jj, dezorientovaný ... jsou tady i jiný, např. uxa co postnul bláboly že nastražení kapři musí mít min. 35cm, když míra káčka je už pár let 40cm a pak že by bylo nejlepší ryby nechytat vůbec.
    nechytat vůbec by je měl právě on, když nezná základy RŘ / BPVRP ( § 11, odst. 2 vyhl. 197/2004 ve znění pozd. předpisů ) co by měl zvládat i adjunkt rybolovu z ryb. kroužku.

      Bulda 64 - Profil | St 9.10.2024 13:47:24

      drvoštěp >> 🤫😅

        drvoštěp - Profil | St 9.10.2024 13:22:26

        Martin M. >> 👍😆

          drvoštěp - Profil | St 9.10.2024 13:08:51

          Bulda 64 >> 😆😆😆 Ale no ták, ty yntělygente😆

            Bulda 64 - Profil | St 9.10.2024 12:42:34

            Jinak k tématu.. nastražit na hák 2 rybky křížem je účinnější než 1.. kdysi dávno jsem to zkoušel.. (to není návod, dlouho na rybky nechytám, ale respektuji, že třeba pro méně pohyblivé je to jediný způsob jak chytit zubatou rybu ;))
            A vůbec, dnešní pojetí a náhled na rybařinu samotnou, je výrazně jiný, než býval...
            Chci být optimista a soudím jen podle vlastní zkušenosti, ale zdá se mi, že vyznavačů záběr&zásek na vykouření cíga ,, ubylo ;)
            Mám info od kluků kol Prahy a Labe, že rusáci nerespektují nic, natož tyto "detaily"..
            Naštěstí tady ne, aspoň nevím, jsem zalezlej v rákosí, pokud možno ;)

              Pedro1 - Profil | St 9.10.2024 12:34:02

              Bulda 64 >> On je chudák dezorientovaný, nemůže chlastat ani žrát, tak mu nefunguje mozek:-))))

                Bulda 64 - Profil | St 9.10.2024 12:29:53

                drvoštěp >> to je tak, když se prostej proletář cpe mezi intelektuály ;)
                Nedělej to Kájo 😅🙈😂😂😂😂😂

                  Martin M. - Profil | St 9.10.2024 12:23:13

                  drvoštěp >> to je myslim naopak, pomnozna jsou slova, ktera nemaji jednotne cislo. Kdyz maji jen jednotne, tak to jsou jmena hromadna, ale kdyz si nejake slovo sami vybereme, ze jej nebudeme pouzivat v mnoznem cisle, tak to snad ani nema nazev, to je jen zvyk.

                    drvoštěp - Profil | St 9.10.2024 12:19:28

                    Martin M. >> Pomnožná podstatná jména se tomu říká.

                      Martin M. - Profil | St 9.10.2024 12:11:03

                      boticar >> nektera slova se pouzivaji v jednotnem cisle a myslime tim i vice kusu, napr. ulovek kapra se omezuje na 2ks, bylo vysazeno 1000kg kapra apod.

                        Pedro1 - Profil | St 9.10.2024 9:50:53

                        kaprus >> Radím v Poradně na hejnko? Nepleteš si mě právě se Strakošem? Toho si vůbec nejsem vědom.

                          boticar - Profil | St 9.10.2024 9:44:18

                          Zkoumal jsem předpisy až k vyhlášce 170/1953, kterou byl vydán Rybářský řád. Všude je rybka uvedena v jednotném čísle. Mimochodem je to asi jediná vyhláška, která se jmenuje rybářský řád a platila pouze do roku 1963. Od té doby "rybářský řád" de jure asi neexistuje.

                            boticar - Profil | St 9.10.2024 9:17:13

                            Dříve se používal mihulový cop a nepředpokládám, že by se příliš změnil povolený způsob lovu v předpisech. Takže já bych to toleroval. Mnohem víc je problematický lov na živé zvíře jako takový z důvodu ochrany zvířat proti týrání, než že se nedodrží počet rybek.

                              u x a - Profil | St 9.10.2024 8:51:01

                              Bulda 64 >> tady opět vychází pravda že nejlepší pro ryby je nechytat ryby vůbec..

                                Martin M. - Profil | St 9.10.2024 8:06:22

                                Bulda 64 >> v mnoha pripadech to ale presne takto fungovalo, napr. zachazeni s ulovkem na brehu proslo vyvojem, do ktereho nas nikdo nenutil, pravidla jsou stale stejna a k rybam se presto chovame lepe. proste jsme se do toho navzajem dotlacili. dalsi priklady: trojhacek jedine s lankem, bezpecne montaze na kapry, nechytat hajene ryby pro zabavu...
                                Mohu ti rict, ze na mne hodne zapusobilo, kdyz jeden mnou uznavany rybar v zahranicnim podcastu mluvil o tom, ze odmita pouzivat navnady s rybimi mouckami, protoze u nej v holandsku na jeho revirech probiha tezba obrovskeho mnozstvi sladkovodnich ryb na rybi moucku do krmiv. ta cisla byla hrozna, nepamatuji si je ale minimalne desitky tun denne cely rok. kdyby o tom mluvilo vice rybaru, tak nad tim hure mavneme rukou ze to je nekde daleko a netyka se nas to, pritom velmi pravdepodobne mluvil o nejake globalni firme na moucky a pelety, ktere kupujeme i u nas.

                                  Bulda 64 - Profil | St 9.10.2024 7:45:28

                                  To, že si rybář sám uvědomí, že jeho kontraverzní způsob lovu není "etický", je až na vyjímky utopie...
                                  Pak je další cesta, přidání a uvádění v platnost, více zákazů a omezení,, což je sebemrskačstvi (dneska velmi módní záležitost), a je to další záchytný bod pro nerybáře a "různé idealisty" jak zamezit rybaření vůbec, coby zbytečnou kratochvíli ;"((
                                  Z toho mi vychází schůdnější cesta ta první varianta, což je fakt běh na dlouhou trať..
                                  ... říkat hele Kubo, to není v pohodě utrápit 6 línů, zmařit jejich život a pak se fotit se sumárem a provázet to slovy: jsem sportovní rybář, jen cílovou rybu vyfotím, pomačkám, zamávám a šlechetně pustím.. a teď mě, celý národe, milujte a plácejte po zádech, jaký já jsem šlechetný 🙈🤔

                                    u x a - Profil | St 9.10.2024 7:18:32

                                    Pedro1 >> Vágner klidně prošije líná zkrz oči aby chytil a pustil sumejše, tenn člověk snad nemá srdce..

                                      u x a - Profil | St 9.10.2024 5:33:49

                                      kaprus >> ano

                                        kaprus - Profil | St 9.10.2024 4:04:17

                                        u x a >> myslíš vlačecí hejno? Jako dva woby za sebou?