Může se chytat na 2 rybky na jednom háčku?

Zdravím, chtěl bych se zeptat.
Chodím teď dost chytat candáty na rybičku a pravidelně tam potkávám jednoho masaře, který má na daném revíru velké úspěchy. Obzvlášť velké štiky (všechno masí). Chytá tak, že má pod kačenou na jednom jednoháčku 2 mini okounky.
Je to bráno stejně jako třeba červi?🤣 Že jich můžu mít na jednom háčku třeba 5?🤣
Nikde jsem nenašel nic ohledně tohoto tématu tak se chci zeptat. Rozhodně to zkoušet nebudu...
Autor diskuse: SOTIKK - Profil , 7.10.2024 dravci - nástrahy, návnady

Nkaprus - Profil | St 9.10.2024 4:00:55

Pedro1 >> ne , myslím že tenkrát šlo o pravidla , ne o etiketu🤭
Dyk radíš v poradně jak na hejnko🫣

    NPedro1 - Profil | Út 8.10.2024 21:07:40

    FRANK71 >> Vůbec to neprozivam, protože vím, že s tím nic neudělám, pouze to, že na tu živou sám chytat nebudu.
    A pokud vím, že něco nezměnim, tak to nechávám osudu, nějak to dopadne.Ja už chci mít život jednoduchý a řešit jen pro mě podstatné věci.

      NFRANK71 - Profil | Út 8.10.2024 20:53:54

      Pedro1 >> není nic mimo. Tommi za chvíli bude líto.ryb , který se rozemelou do krmení atd., nehledě, že ty rybky neskončí bez užitku a pochutnají si na nich další zvířata, která by třeba ulovila místo pěti ouklejí candátky.🤗 Moc tom prožíváš Petře, budeš mít deprese , vředy a na konec zkončíš u Nešpora.🤣🤣🙂🤗

        NPedro1 - Profil | Út 8.10.2024 20:32:49

        FRANK71 >> Tak cestu do pekel si dlazdime sami.
        Možná bych si sám před sebou dokázal obhájit živou 20 cm rybku, kdybych chtěl stiku na pekáč, ale jinak je to prostě mimo.
        A dojedeme na to.

          NMalda512 - Profil | Út 8.10.2024 17:09:17

          SOTIKK - >> Ano můžeš. Nikde není omezený počet. Jen záleží na každém jak si to poskládá v hlavě zda je to nutné.

            NFRANK71 - Profil | Út 8.10.2024 16:52:23

            Pedro1 >> takhle přemýšlet je cesta do pekel. To tu rybářinu můžeme rovnou zabalit. Taky můžu těch pět rybek zabít a napíchnout je na háček. Výsledek bude stejný. A chytání ,, na hejnko" má také něco do sebe.

              NPedro1 - Profil | Út 8.10.2024 16:31:00

              Rybni >> Nic není složitější. Klepnout po hlavě 15 cm rybku, napíchnut jí na háček, chytnout mírového dravce, klepnout ho po hlavě a jít domů je v pořádku. Píchat na háček živé ryby za účelem chytnutí jiné ryby, kterou ve finále pustím vidím minimálně jako velmi sporné, spíše dost na píču.

                NRybni - Profil | Út 8.10.2024 16:02:51

                ono je to mnohem složitější😉 co když chytám na mrtvé rybky taky je trápím?Svaz na výkrm candáta používá střevličku východní protože je to ideální potrava a přesně takto se dostává i do revíru😉 a já ji nesmím použít ani mrtvou… není to divné?😀 není! Protože na střevličku chytnu 2x tolik candátu takže hledat logiku je zbytečné😉kapra na revír sadíme 1300kg ale candáta půlročka jen 10kg…

                  NPedro1 - Profil | Út 8.10.2024 13:30:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  kaprus >> Já si nemyslím, že dostal kouř proto, že to je zakázané, ale proto, že napíchnout najednou 5 živých zvířat na háček za účelem chytnutí a následného puštění jiného živého zvířete je přesně pětkrát horší, než napíchnout tu nástražku jednu.

                    Nu x a - Profil | Út 8.10.2024 13:28:24

                    kaprus >> to je v ČR zakázané, stejně tak velká honí malou..

                      Nkaprus - Profil | Út 8.10.2024 13:17:24

                      Martin M. >> výborně. Vzpomínám si že už se to tu řešilo. Strakoš radil oukleje na sumce v počtu 5+ na háček a někdo ho zas obvinil (pořád ti samí lidé překrucují pravidla ale naopak) že porušuje. Já v tom nevidím absolutně žádný problém. Tvoje vysvětlení je víc než logický. 👍
                      Jinak věřím že na opatrné ryby to může mít smysl, ale nikdy sem to nezkoušel. Amíci taky mají ty vlačecí hejna😀

                        NMartin M. - Profil | Út 8.10.2024 12:11:00

                        SOTIKK - >> jeste bych k tomu dodal, ze ten rybar velmi pravdepodobne dokaze podobne pocty dravcu chytit i bez 2 rybek na hacku, takze spise hledat jine zpusoby, jak dravce v reviru lepe chranit, napr. omezit pocet dochazek, nebo pocet ulovku, min velikost nastraznich rybek...

                          NMartin M. - Profil | Út 8.10.2024 10:40:37

                          tilikum >> jednotne cislo je pouzivano v BP MRS i tam, kde je povoleno vice kusu, napr. pro muskareni "Nástraha je nahazována pomocí muškařské šňůry nebo vlasce" prestoze smis pouzit 3 nastrahy, podobne pouzity vyraz "zivocisna nastraha" nebo "nastrazni ryba" nebude omezen na 1ks (chytame bezne na 2 zizaly). U hlubinne privlace se vyslovene zminuje, ze smis pouzit jen 1 nastrahu, ale u plavana a polozene nejsi omezen poctem nastrah ale poctem hacku a navazcu.

                            Nu x a - Profil | Út 8.10.2024 9:09:19

                            rybomil >> je to akoát,na jeden trojhak tři kapř místo splávku barel a hotovo..

                              Nrybomil - Profil | Út 8.10.2024 6:09:02

                              u x a >> ...a není to málo ? typuju tě na lajnu s forpasama a 20 naháklých káček.
                              a když tě vymáknou svedeš to na ukáčka, že jim děláš jen poskoka.

                                Ntilikum - Profil | Po 7.10.2024 23:48:46

                                No za mne si myslím že je vždy uváděno nástražní ryba v jednotném čísle takže 1ks nehledě na to že mi to přijde barbarské a taky ta míra sice někde není no ale maso je maso 🤣😞

                                  Nu x a - Profil | Po 7.10.2024 23:34:04

                                  Počet rybek je neomezený akorát pozor třeba kdyby jsi chtěl chytat na tři kapry najednou tak musí mít min 35cm..já třeba někdy chytám na 6 kaprů zároveň..

                                    Nkaprus - Profil | Po 7.10.2024 14:18:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Bylo by divný nesmět dat dvě rybky na háček, když se můžou dat tři háky na jednu rybu. A když je v bp uvedený počet něčeho a je to směroplatné tak je vždy uvedena konkrétní číslovka. Není nikde napsané lov na jednu rybku, ale je třeba napsané lov na jeden prut.

                                      Nrybomil - Profil | Po 7.10.2024 9:51:21

                                      Tam kde okoun má stanovenou míru asi bude problém naháknout 2 a více mírových. Na některých revírech v BPVRP někde bývá podrobnější upřesnění lovu na živou.

                                        NMartin M. - Profil | Po 7.10.2024 9:38:35

                                        SOTIKK - >> sice je vzdy pouzito jednotne cislo nastrazni ryba, ale jestli to tak je dostatecne, to si take nejsem jisty.