- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Můžu chytat menší sumce na 30cm karase?
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli mi vezme sumec 120cm i 30cm karase?😅
Doma mám nádrž na nástražky, takže bych ji rád naplnil ať mám nějakou tu zásobu. Jenže dnes při chytání karasů se povedli ryby 28-31cm takže nevím, jestli to není už moc😁.
Nikdy jsem se sumcům nějak extra nevěnoval takže bych chtěl nějakého toto léto přelstít.
Díky a ať to jezdí!
Doma mám nádrž na nástražky, takže bych ji rád naplnil ať mám nějakou tu zásobu. Jenže dnes při chytání karasů se povedli ryby 28-31cm takže nevím, jestli to není už moc😁.
Nikdy jsem se sumcům nějak extra nevěnoval takže bych chtěl nějakého toto léto přelstít.
Díky a ať to jezdí!
Autor diskuse: SOTIKK - Profil , 29.5.2024 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Janez16 - Profil | St 5.6.2024 21:33:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
SOTIKK - >> Ahoj, takový Karas 30 Cm je úplně ideální, chytil jsem loni sumce 95 Cm na karase který mel 38 Cm a skoro 1 kilo. Sam jsem si předním rikal, ze jestli něco zabere tak to bude už pěkný kus, minimálně nad 130, ale nakonec to vzal i takový 5 - ti kilovy sumcak. Takže rozhodne se neboj, taková nastraha je na sumce parádní.
kralicek - Profil | St 5.6.2024 12:12:10
Gagi >> je to přesně tak. 2/3 lidí, co žije v Praze a považuje se za pražáky je normální náplava většinou z nedalekého východu. Jen co se to sem přistěhuje, už se to považuje za pražáka...
Gagi - Profil | St 5.6.2024 10:17:11
Ono to fakt sedí! Kdysi mi říkal kamarád co žije v Praze že není pravda že všichni Pražáci jsou debilové, prý jen 2/3.
kralicek - Profil | St 5.6.2024 10:09:05
Pedro1 >> Ano, krásná podívaná a přehlídka úcty k živému tvoru (blicí smajlík)...
Pedro1 - Profil | St 5.6.2024 9:47:59
kralicek >> To je peklíčko, co? Aj 14 dní vydrží v lavoru, jupí!!!
K tý montáži se vyjadřovat nebudu a k tomu, když si sumcař na místě lovu neumí nachytat nástražky taky ne.
K tý montáži se vyjadřovat nebudu a k tomu, když si sumcař na místě lovu neumí nachytat nástražky taky ne.
kralicek - Profil | Út 4.6.2024 14:22:10
Mr.Buřinka >> ...jak tak koukám na tu fotku, tak si ještě více přeju, aby se lov na rybku už konečně zakázal.
Mr.Buřinka - Profil | Út 4.6.2024 13:11:02
Ještě k nástražním rybám, na místě to bývá problém.
Najděte si v okolí bydliště menší stoják s přemnoženou a zakrslou populací cejna, perlína, apod. Zajděte na plavajdu a připravte si zásobu.
Mě vydrží v lavoru v koupelně až 14 dní.
Krmím normálně krmením Lonmix, ale pak se hned musí vyměnit voda.
Vodu měním po max 3 dnech i méně (záleží na velikosti nádrže a počtu ryb)
Vzduchování a filtr do 1000 Kč.
Lavor má asi 40 l a na nošení mám malou 10l řízkovnici.
Najděte si v okolí bydliště menší stoják s přemnoženou a zakrslou populací cejna, perlína, apod. Zajděte na plavajdu a připravte si zásobu.
Mě vydrží v lavoru v koupelně až 14 dní.
Krmím normálně krmením Lonmix, ale pak se hned musí vyměnit voda.
Vodu měním po max 3 dnech i méně (záleží na velikosti nádrže a počtu ryb)
Vzduchování a filtr do 1000 Kč.
Lavor má asi 40 l a na nošení mám malou 10l řízkovnici.
Mr.Buřinka - Profil | Út 4.6.2024 12:44:45
Šplíchy >> záleží jak jí budeš věšet.
Jestli za hřbet na stojáku, pak dávám poctivý jednoháček do hřbetu a volně pod rybu trojháček (trojhák zatížený průběžným olovem a omotaný vulkanizujici gumou). Na jednoháček dávám pojišťovací gumu, aby se nástražní ryba nevyhákla.
viz foto 1 .
v řece dáváš nosný do nosu, je to horší v tom že jednoháček musí rybě projít nosní dírkou a tomu by měl odpovídat průměr drátu. Druhý háček/ trojháček nemusíš dávat na rybu do 25. Jde o to aby vydržela pracovat co nejdéle. (alespoň 4h).
Postav si montáž na velikost nástražní ryby.
Pak si je nachytej do zásoby (příslušně velké) a k vodě ber min. 2 ryby na 1 prut a večer. foto 4 - lavor se vzduchováním a filtrem do akvária
I na tuhle montáž s rybou 20-25 cm chytneš sumce 60 cm viz foto 3. Chytnul se na jednoháček a vůbec netuším jak to dokázal.
Zároveň také klidně rybu 150+ a měl bys na to být připravený. Záleží která to dřív najde. (pracuj se zkušenostmi, jakých velikostí jsou sumci v místě nejpočetnější).
Jediný důvod proč nástražní rybu zvětšovat je že ti to budou brát sumci menší než chceš tak často, že tě to bude štvát.
Jestli za hřbet na stojáku, pak dávám poctivý jednoháček do hřbetu a volně pod rybu trojháček (trojhák zatížený průběžným olovem a omotaný vulkanizujici gumou). Na jednoháček dávám pojišťovací gumu, aby se nástražní ryba nevyhákla.
viz foto 1 .
v řece dáváš nosný do nosu, je to horší v tom že jednoháček musí rybě projít nosní dírkou a tomu by měl odpovídat průměr drátu. Druhý háček/ trojháček nemusíš dávat na rybu do 25. Jde o to aby vydržela pracovat co nejdéle. (alespoň 4h).
Postav si montáž na velikost nástražní ryby.
Pak si je nachytej do zásoby (příslušně velké) a k vodě ber min. 2 ryby na 1 prut a večer. foto 4 - lavor se vzduchováním a filtrem do akvária
I na tuhle montáž s rybou 20-25 cm chytneš sumce 60 cm viz foto 3. Chytnul se na jednoháček a vůbec netuším jak to dokázal.
Zároveň také klidně rybu 150+ a měl bys na to být připravený. Záleží která to dřív najde. (pracuj se zkušenostmi, jakých velikostí jsou sumci v místě nejpočetnější).
Jediný důvod proč nástražní rybu zvětšovat je že ti to budou brát sumci menší než chceš tak často, že tě to bude štvát.
Šplíchy - Profil | Út 4.6.2024 6:47:33
Mr.Buřinka >> Ahoj, prosím tě jak velké dáváš háčky na rybu 20-25 cm.?? Děkuji za odpověď Martin
Mr.Buřinka - Profil | Po 3.6.2024 21:37:33
Stačí 20-25:
- budeš mít snažší manipulaci s montáží,
- stačí ti dva háky,
- máš vyšší pravděpodobnost na očekávanou velikost sumce
- vyšší pravděpodobnost, že rybu dobře trefí.
Já chytám jen metrovky na jídlo.
- budeš mít snažší manipulaci s montáží,
- stačí ti dva háky,
- máš vyšší pravděpodobnost na očekávanou velikost sumce
- vyšší pravděpodobnost, že rybu dobře trefí.
Já chytám jen metrovky na jídlo.
zdeko - Profil | Ne 2.6.2024 18:50:54
SOTIKK - >> Vím že se ptáš na karase, ale známej jeden čas tahal na cejny +/- 30 cm sumce okolo 110 cm , tak že si myslím, že určitě můžeš.
chřenovák - Profil | St 29.5.2024 20:22:55
SOTIKK - >> Jestli budeš chytat na Středočeských revírech tak tam je karas zakázaný
Myslím od 1.6
https://www.crs-sus.cz/1/2733/dodatek-c-5-zakaz-lovu-privlaci-a-zakaz-karase-stribriteho-od-1-6
Myslím od 1.6
https://www.crs-sus.cz/1/2733/dodatek-c-5-zakaz-lovu-privlaci-a-zakaz-karase-stribriteho-od-1-6
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
SoFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoRare woblery - Rapala 14054
SoÚhoří sezona 2012 10520
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . Úlovky na přívlač z Moravy 2
. . . Trojháčky na dravce 60
. . . Jaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.















