- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Malé nástrahy na štiky?
https://www.youtube.com/watch?v=RVOMZjfDHSA&t=
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NPedro1 - Profil | Út 5.12.2023 10:39:12
Jinak takhle podebírat můj podebírač, tak ho nechám u vody a odjedu bez něj.
NDanda05 - Profil | Po 4.12.2023 21:08:57
NDannyfishing1 - Profil | Po 4.12.2023 18:13:53
Njá 2 - Profil | Čt 13.7.2023 10:37:46
NKnapík - Profil | Čt 13.7.2023 10:28:39
NKnapík - Profil | Čt 13.7.2023 10:20:20
Njá 2 - Profil | Čt 13.7.2023 10:19:16
Nmilanpindryc - Profil | Čt 13.7.2023 10:06:16
pokud se na to nechcete divat na cely tak doporucuju aspon cas 8:10 kde je opravdu zajimavej styl nahozu. To sem cekal ze tam hodi celej prut
NRookie - Profil | St 12.7.2023 18:16:25
já mám ryby a i jiné živé tvory rád
i jsem jich dost choval, dnes mám jen psa, abych byl nucený chodit s ním ven, to není pes na dvůr...
Nkralicek - Profil | St 12.7.2023 17:53:43
NNils - Profil | St 12.7.2023 17:53:04
NRookie - Profil | St 12.7.2023 16:29:05
na druhou stranu jsem většinu štik ulovil, když jsem byl sám a většinou na velké řece, kde je přístup k vodě často téměř nemožný, brodění, které ještě provozuji při mušce je tam prakticky vyloučené (těžké dno, zbytky mostu vyhozeného do luftu za války, ostnaté dráty a tak... a občas už je dost zima, lovím štiky i v prosinci, kdy mi zabere často štika při pokuse o Hucho), takže úchop rukou nepřicházi v úvahu.
Používám extra pevný vercajk, abych štiku i wobem v těžkých podmínkách neutrhl a nezanechal ji umírat na zbytku vorfachu namotaném kdesi na kořenech
já už moc ryb trápit nebudu...
Nkralicek - Profil | St 12.7.2023 16:18:22
Třeba ve Švédsku každým rokem přibývá revírů, kde je použití jakéhokoliv typu lipgripu zakázáno (a vědí proč).
Nejšetrnější je skřelový hmat. Ověřeno minimálně na tisícovce štik od malých po velké, použitelný podběrák k vodě nenosim vůbec už mnoho let...
Ale pokud se bojíš, tak velký pogumovaný podběrák je rozhodně lepší varianta, než ty kleště.
Nscjsci - Profil | St 12.7.2023 16:12:59
Jasně, štika vydrží strašný věci, ale musí to být už větší kus a nesmí být přehřátá voda, jako je teď.
Ale to už jsme hodně mimo téma :)
NRookie - Profil | St 12.7.2023 15:50:17
Dtto v případě mušek.
Dnes má podběráky s poplastovanými síťkami a je to odolnější.
Kdysi jsme používali jiné zvěrstvo, gaf. Ještě mám odložené dva. Jeden malý Rapala, druhý velký, vlastní výroby na teleskopické tyčce, hák z anticoro elektrody snad průměr 6 nebo až 8 mm, do ztracena vybroušená extra dlouhá a ostrá špice, na ní navléknutá z bezpečnostních důvodů tlustostěnná plastová hadice, naposledy jsem to před pá lety používal při česání ovoce jako hák na přitáhnutí větve. Na rybu jsem to nikdy nepoužil, ten malý jsem s sebou nosil na opasku, abych vyhověl předpisu podběrák, nebo gaf či kleště. Ani nevím, zda předpisy české nebo slovenské, atd., ještě užití gafu dovolují. Faktem je, že se tvrdilo, že při správném použití to štika přežije. Viděl jsem několik štik, které měly zahojené stopy po zranění gafem. Jer to ale dávno.
Ona se štika vylíže ze zranění, je to odolná ryba. Kdysi jsem pitval ulovenou velkou štiku a ta měla ve stěně žaludky zarostlou velkou plandavku (myslím že to bylo 12 cm) v nerez upravě. Kroužky a háky byly pryč, ty asi rychle rozežraly žaludeční šťávy, ale velká planda nešla vyvrhnout, ani se neposunula dál. Štika byla pěkná vyžraná, planda ji evidentně dlouho neškodila.
Nscjsci - Profil | St 12.7.2023 15:11:25
NDeawon - Profil | St 12.7.2023 14:07:50
Občas je fajn mít na slabém vybavení větší rybu. Třeba na 10g prutu 60-70cm štiku, ale cíleně třeba na štiku 60+ to chce silnější vercajk ať tu rybu vytáhnu rychle.
Nosprey - Profil | Út 11.7.2023 18:39:45
A pro zadavatele otázky: Ano, někdy mají malé nástrahy smysl. A někdy nemají a stejně můžou chytit slušnou rybu.
NNils - Profil | Út 11.7.2023 12:22:48
A neřídit se pohodlím pro sebe, jakože si pudu lážo plážo a kesírek mám jen abych splnil povinnou výbavu.
A právě lidi, co natáčí tyhle videa, "maj asi vliv na další lidi", by si to měli brát k srdci a zamyslet se nad vším, co natočí.
NResco009 - Profil | Út 11.7.2023 6:49:43
Na Ohři jsem docela často ( ne na ryby, ale na vodu) a co je za bordel kolem řeky a v řece ve městech, je neskutečné.
A k otázce autora....vždyť je to jedno. Někdy chytneš malou rybu na velkou návnadu, někdy chytneš velkou ryby na malou návnadu. Ano, dá se tomu zkusit předejít, ale stejně je to vždy o rozhodnutí toho dravce.
Nnofish - Profil | Út 11.7.2023 1:03:22
Nebo jsem špatně viděl a v tom případě se omlouvám.
Nnofish - Profil | Út 11.7.2023 0:50:27
To jedno chybějící je, že dravci jsou občas blbci a jednou přijde na to že velká nástraha má velký hák a malá ryba do ní stejně občas jde a pěkně jí to ublíží.... Je to spíš o vodě.
Smutné je, že i já mám dost velkých ryb na malé nástrahy. Je to o podmínkách kde chytáš. Ale uznám, že to nebyl úmysl. Jen prostě pokud je ve vodě dravec občas ani nechce žrát, ale tu malou nástrahu z nějakého důvodu vezme.
NNils - Profil | Po 10.7.2023 23:27:37
Njá 2 - Profil | Po 10.7.2023 22:55:42
NBonitác_rotten - Profil | Po 10.7.2023 22:48:13
Nrybomil - Profil | Po 10.7.2023 22:20:45
Npepa-č - Profil | Po 10.7.2023 18:42:08
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...














