- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sumcový prut nebo set
Zdravím ve spolek.
Rád bych se zeptal zda by jste mi mohli doporučit níže zmíněný prut na trhačku.
Chytat budu pouze na Lipne s vyvážením do 100m. Není tam žádný extra silný proud ale zase rybu nesmim pustit moc daleko(je
tam bordel) Co vím tak jsou tam záběry hlavně od ryb 70-120cm. Jen velmi výjimečně 130+. Rád bych, aby prut nebyl úplně tvrdý a byla na něm poznat i ryba kolem metru na druhou stranu zase aby mi to 150cm kus nerozlamal na kousky. Finančně bych se chtěl držel dole. Půjdu párkrát za rok.
https://www.nordfishing77.at/wft-never-crack-big-fish-270cm-150-700g-1945
Moc děkuji za radu. Navijak k tomu budu brát nějaký Penn 750.
Jinak kdyby někdo prodával jeden slušný prut/Set na mnou cílenou velikost ryb tak bych se klidně zkusil domluvit.
Děkuji a mějte se.
Rád bych se zeptal zda by jste mi mohli doporučit níže zmíněný prut na trhačku.
Chytat budu pouze na Lipne s vyvážením do 100m. Není tam žádný extra silný proud ale zase rybu nesmim pustit moc daleko(je
tam bordel) Co vím tak jsou tam záběry hlavně od ryb 70-120cm. Jen velmi výjimečně 130+. Rád bych, aby prut nebyl úplně tvrdý a byla na něm poznat i ryba kolem metru na druhou stranu zase aby mi to 150cm kus nerozlamal na kousky. Finančně bych se chtěl držel dole. Půjdu párkrát za rok.
https://www.nordfishing77.at/wft-never-crack-big-fish-270cm-150-700g-1945
Moc děkuji za radu. Navijak k tomu budu brát nějaký Penn 750.
Jinak kdyby někdo prodával jeden slušný prut/Set na mnou cílenou velikost ryb tak bych se klidně zkusil domluvit.
Děkuji a mějte se.
Autor diskuse: Jardick - Profil , 12.8.2022 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
20 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nardyv - Profil | Út 20.9.2022 17:38:51
Chodím na sumce se staršíma teleskopama Zebco-Praktika 270 300g,navijáky Corboss multipl.vyvážka okolo 200m,větší sumci dvakrát 170 a jednou 220cm a drží až se sám divím.Zdolávám bez loďky.Když nejsi hovado na zdolávání,tak se nemusíš bát,že ti něco nevydrží.Naviják je důležitější než prut,ten je dobré mít spolehlivý.
Npepík 43 - Profil | So 20.8.2022 20:16:37
Na sumcový pruty jsem si pořídil bazuku a tam se s navijakama pruty nevejdou tak proto ten futral na navijáky
NJardick - Profil | So 20.8.2022 7:55:00
pepík 43 >> koukám ty máš už pořádnou výbavu. Hezky připravené.
Nbart.bm - Profil | Pá 19.8.2022 15:30:58
Jardick >> měl jsem fotku wft s tlc co mám ve 3,20m ale asi jsem ji už smazal.
Nbart.bm - Profil | Pá 19.8.2022 15:29:55
Bery. >> ono zas odpadá při záseku vytrhnutí z tlamy. Tvrdší prut je sice logická volba ale nesmí se zapomínat že u šňůry co na břehu to na nástraze. A občas je lovec v euforii a když vidím jak máchá s prutem při záseku tak se divím že třeba metrovka neletí vzduchem.
NBery. - Profil | Pá 19.8.2022 13:23:06
bart.bm >> s tou gramazi souhlas. Mam jeste doma jedno cerne WFT s delenou rukojeti do 1000g a je to mekky jak svina(zlutaci jsou jiny) . Sice to asi vydrzi nesmysl, ale cilene bych s tim nechytal nad 100m. Na druhou stranu je
zdolavacka luxus:-)
zdolavacka luxus:-)
Nbart.bm - Profil | Pá 19.8.2022 12:58:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jardick >> tak je poslechni. Ty LTC vydrží daleko víc než s výstelkou. Navíc u nich odpadá prasknutí keramiky při nechtěném ťuknutí o zem. A té váhy do 1kg se u wft neboj. Ten prut je dost měkký na tu zátěž. Zkusím dohledat fotky.
NJardick - Profil | Pá 19.8.2022 10:45:28
Bery. >> pokud se nic nezmění tak nejspíš ano. Protože na místo kam chodím a kde mám v plánu chytat je koryto 10m a za dalších 100m je ostrůvek takže si myslím že nejčastěji to budu mít ještě mnohem blíž. Jinak ano navijak bych nejraději vzal ten Slammer 760.
Ty pruty Delfin vypadají také dobře.
Nicméně odpoledne budu vědět zda mi klapne nabídka z práce.. Kolega to po první návštěvě u vody vzdal tak se bude zbavovat věci. Jen nevím co dotáhne.
Ty pruty Delfin vypadají také dobře.
Nicméně odpoledne budu vědět zda mi klapne nabídka z práce.. Kolega to po první návštěvě u vody vzdal tak se bude zbavovat věci. Jen nevím co dotáhne.
NJardick - Profil | Pá 19.8.2022 10:34:14
bart.bm >> přesně tohle mi řekli i v prodejně ať se raději podívám po prutu s LTC.
NBery. - Profil | Pá 19.8.2022 7:54:54
Jardick - >> ses si jisty ze budes chytat jen do 100m? Hlavně na velke vode. Ja jsem na spodnim Labi taky vždycky myslel ze budu vyvazet jen do 70m ale jak sel cas a vychazky, tak jsem tu vzdálenost zvetsoval. Mel jsem prut 2,7 a 3,0 (WFT) a na zacatku jedne sezony byl oblibenejsi ten kratsi, na konci jsem litoval ze nemam 2x ten delsi.
Ja bych to WFT vzal ve 3m a nebo toho Delfína co je niz. Na zasek bude kazdy cm lepsi.
Penn budeš brat Slammer 760? At vime kolik chces investovat.
Ja bych to WFT vzal ve 3m a nebo toho Delfína co je niz. Na zasek bude kazdy cm lepsi.
Penn budeš brat Slammer 760? At vime kolik chces investovat.
NJDenver - Profil | Čt 18.8.2022 18:51:22
Mám podobnou sestavu. Never Crack Heavy Spin 2,7m 100 - 400g + Penn Slamer 760 a nějak si neumím představit jak bych to na něčem rozlámal. Je fakt, že chytám 90% řeku a rozhodně ne 100m daleko. A taky je pravda, že jsem na tom prutu neměl větší rybu než cca 140. Takže co by se mnou provedla nějaká velryba 2m+ netuším. Ale jsem optimista! :-)
Nbart.bm - Profil | Čt 18.8.2022 8:22:56
Shaker >> 2,70 je spíš na řeky, u větších vod bych nešel pod 3m, ale každý má to své co mu pasuje. S tím souhlasím.
NShaker - Profil | St 17.8.2022 21:11:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Lepší je prut s ltc očky ale i normální vydrží.
Délka 2,7 m je univerzál, delší neber, budeš se s tím jen trápit při zavážení nebo zdolávání hlavně z lodi!
Při špatném zacházení (blbý úhel prutu při zdolávání) praskne i prut za xxx tisic.
Podívej se na pruty delfin hazard. Navijáky: tica cybernetic, delfin mamut 12000,.... Zvaž jestli ta 750 bude mít dostatečnou kapacitu.
Délka 2,7 m je univerzál, delší neber, budeš se s tím jen trápit při zavážení nebo zdolávání hlavně z lodi!
Při špatném zacházení (blbý úhel prutu při zdolávání) praskne i prut za xxx tisic.
Podívej se na pruty delfin hazard. Navijáky: tica cybernetic, delfin mamut 12000,.... Zvaž jestli ta 750 bude mít dostatečnou kapacitu.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.















