- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Stella 4000 fj vs twin power 4000fd
Převod na gumy 10-13cm, jigy 10-20g
A) Pg 4,4:132%
B) Klasika 5,2:1 nebo 5,3:148%
C) Rychlý 5,7:116%
D) Extra rychlý 6,2:14%
Od 18.10.2021 hlasovalo 25 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
24x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
murphyy - Profil | Po 6.2.2023 12:56:51
chytaj s nim, zatazuj ho a potom bude lepsia predstava co ten navijak dokaze a aky potencial ma :)
kubas. - Profil | Po 6.2.2023 12:55:39
GTdpcfix - Profil | Po 6.2.2023 12:55:34
Breakdown - Profil | Po 6.2.2023 12:54:38
Že teda radši vzít Stradic FL nebo když už tak rovnou Stellu? :)
Breakdown - Profil | Po 6.2.2023 12:49:51
Kdyby mě nestál 10 000 i s náhradní civkou, tak už ho posílám obratem zpátky. :)
S tím, že vím jak chodí Vanford, tak tady nevidím nic mimo teda fakt hezkej vzhled za co platit za naviják 3x tolik.
To jako Stella, Certate vs jiný china navijáky do 10 000 si člověk řekne, že wow, to jede samo a krásně, ale tohle si fakt jen nechám, protože jsem chtěl černej naviják a jiný od Shimana, Daiwy se mi moc nelíbil.. :)
poldeci - Profil | Po 6.2.2023 12:42:04
Taký či makový prevod, rotor a do polroka sú tie navi v burzách alebo odložene po skriniach čo si tak všímam
Breakdown - Profil | Po 6.2.2023 12:37:16
Breakdown - Profil | Po 6.2.2023 12:35:27
Woblery chytám min a min, ale občas ho tam dám, ale teď jsem fakt spíš gumovej.
Pořád jsem si říkal, že ten Twin zvládne trošku těžší práci než Certate, když jsem to posledně řešil zde na mrku.
Ano ty 12-14 cm gumy budou strop.
Na větší bych už nebral smekaci naviják a vzal baitcast i když mně to teda moc sympatické není.
Říkal jsem si, že ten Twin XD by se kryl hodně s Certate spíš.. Ale prostě mít dva stejný navijáky vzhledem mě nebaví.. :)
GTdpcfix - Profil | Po 6.2.2023 12:34:20
nebudes za kkta s lehkym prevodem:D lepsi to vydrzet a dat jim za pravdu:D
GTdpcfix - Profil | Po 6.2.2023 12:32:51
pokud chytas reku tak tam se neni o cem bavit (myslim reku v cr).
murphyy - Profil | Po 6.2.2023 12:23:21
cize zalezi na tebe ci ist do toho vyskusat aj ten pomalsi prevod (ci uz XD alebo FD) ci bude vyhovovat na gumy-ak by aj celkom nie tak stale moze ostat na tazsie veci, voblery, nocnu vlacku..
ale z toho co pises "Naviják chci z 80% na gumy 12 - 14 cm, jig strop 20,spíše 15g"
by som asi volil TP FD prevod 5,3:1
to by sa ti ako Tomas pisal ciastocne krylo s certate - ale za mna pocit z tocenia bude iny nie len koli rotoru..
Sethy - Profil | Po 6.2.2023 12:14:14
Všude ve světě Vanquishe v 5000 používají na moře ale u nás se toho všichni bojí.
To by rozsekl jen někdo kdo Vanquish ve 4000 či 5000 používá delší dobu.
afjee - Profil | Po 6.2.2023 10:42:49
Tomas Krlin - Profil | Po 6.2.2023 10:30:25
Na tezke nastrahy, vetsi woby TP FD PG 4,4:1.
Pokud nevyhovuje rychlost navinu kvuli pomalemu prevodu, tak bych asi kompromisne sahl po klasickem TP FD 5,3:1... tam se ti to ale krizi s Certikem, ktery sice asi nebude pocitove tak pevny, ale nevidim extra smysl kupovat druhy vicemene stejny navijak...
Breakdown - Profil | Po 6.2.2023 10:13:41
Pak se jen už teda rozhodnout jestli vzít normální převod, nebo pomalý PG.
Tomas Krlin - Profil | Po 6.2.2023 9:05:58
Zakladem pocitu pevnosti je, ze se nic nesmi ohybat, vse musi byt v perfektni pozici pri zatezi - ted budu resit jen rotorovou cast a vys.
Toho docilis tak, ze budes mit rotor ktery se ti nebude kroutit, osu ktera se ti nebude ohybat a civku se stabilizaci ktera se ti nebude vyklapet pod tlakem, tohle ma Shimo zvladnute na jednicku...
To vse ti da pocit pevnosti, protoze je ale MGL stavene primarne na finesse styl, neresi tohle ad absurdum a vzdy se to trochu vic krouti.
Telo navijaku a prevody jsou ale stejne, to ti dela tu zivotnost navijaku.
Takze zalezi od pocitu, co chces...
Breakdown - Profil | Po 6.2.2023 8:47:33
Tak si říkám, že do takové vlajkové lodi by nikdo nedával plastovej rotor, kdyby to mělo stát úplně za nic..
Dneska se šetří, to je pravda, ale četl jsem o pár testech kde dávali Zaion rotor proti hliníku, světě div se, Zaion se ohnul min pod těžším zatížení než ten "kovovej".. Takže by byl ve finále tužší materiál Zaion než "kov"?
Zase tvrdší = krehčí.
Ale to už odbíhám někam čemu sám úplně nerozumím a mám to jen z diskuzí.
Spíš mě fakt zajímalo jestli mi dokáže vysvětlit někdo výhodu kovového rotoru co má například Stella, Twin FD vs tady MGL rotor co má Twin XD, Certate.
Tomas Krlin - Profil | Po 6.2.2023 7:44:24
Pochopim, kdyz MGL ma Ci4 rotor, ktery je tvrdsi nez rotor z bezneho materialu a mekci nez kovovy, pochopim, kdyz osa bude o neco vic ohebna/mene pevnejsi...
Ale nepochopim, jak by toto mohlo krom pocitu ovlivnit zivotnost tela a prevodu navijaku.
Ja bych spis rekl, ze to je jenom o pocitech a promakanem PR, kdy se tvrdy rotor a tvrda noha nekrouti pod velkou zatezi a clovek z toho ma jenom pevnejsi pocit, nez ze by byl nejaky rozdil v zivotnosti pri tahani tezkych veci...
Drive mezi temi navijaky byvaly vetsi rozdily nez jsou dneska, ted jich je jen nekolik a vetsinou mezi sebou sdili stejne podle tridy i MGL atd.
Breakdown - Profil | Po 6.2.2023 1:30:24
Ale ten mám na UL Prorex do 12g, na ty nástrahy co píšu bych takový naviják netrápil.
Mám doma hlavně Daiwa navijáky, ale Certate už mám chtěl jsem druhý naviják co bude mít podobnou, větší odolnost a hlavně ne ten stejný.
Osobně jsem žádný naviják ještě neodepsal, byť chodím celkem často, ale asi se k věcem umím chovat+nechytám nějaké extra hloubky, proudy na řece, takže to navijáku hodně odhlehčí.
MGL rotor je fakt asi dobrá věc na gumování.
Nicméně je to jak říkáš, že na velké věci jsou dneska baitcasty na dost vysoké úrovni.
Já osobně žádný nemám,protože to co tahám, tak zvládne i ten smekac zatím.. Na větší nástrahy nemám peníze a ani ryby.. 😁
Každopádně ten Twin Power XD PG ve 4000 mě tím lehkým rotorem zaujal.
Stav vody v okolí
| Praha - Nusle (Botič) | 21.2 °C | 46 cm | 0.12 m³/s |
| Praha - Výtoň (Vltava) | 84 cm | ||
| Praha - Na Františku (Vltava) | 246 cm |
Kde to žije - dravci
7:44Burza na přívlačové nástrahy 33422
4:21Úhoří sezona 2012 10519
PáFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












