- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Stella 4000 fj vs twin power 4000fd
Převod na gumy 10-13cm, jigy 10-20g
A) Pg 4,4:132%
B) Klasika 5,2:1 nebo 5,3:148%
C) Rychlý 5,7:116%
D) Extra rychlý 6,2:14%
Od 18.10.2021 hlasovalo 25 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
24x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Sethy - Profil | Po 6.2.2023 0:35:57
Ano MGL rotor je sakra rozdíl co se týče "rozjetí a zastavení" navijáku. Sám jsem přešel na MGL kvůli komfortu. Kolik ty navijáky vydrží ti řeknu za pár let, ale pokud to bude o 20-30 procent méně než navi bez MGL, tak mi to za ten komfort stojí (ultra shimano klub promine, ale je to tak :-D)
Pokud nechceš Stellu mrkni ještě na Vanquish (MGL).
MGL rotory chytám třetí rok a zatím drží. Nicméně pořád je to málo na nějaké závěry.
Pokud bych chtěl chytat na nástrahy s velkým odporem tak MGL neberu. Na to jsou multíky :-)
Breakdown - Profil | Po 6.2.2023 0:21:43
Stavil se včera známej, že si zatočíme se Stellou, Certate.
Před nedávnem jsem řešil jestli koupit Twin Power FD nebo Certate LT.
No byl jsem rád, že jsem se rozhodl pro Certate a to z důvodu lehkého rotoru.
Fakt jsem v tom viděl za sebe velký rozdíl proti Stelle v zastavení a rychlém rozjetí navijáku, kdy například při propadu z břehu na rybníku zvedám nástrahu prutem ode dna, chci rychle domotat "pytel", pak zase rychle zastavit a nechat nástrahu propadat.
Nicméně jsem po přečtení této diskuze zjistil, že existuje Twin Power XD a má MGL rotor proti Twinu FD co má rotor kovový.
Naviják chci z 80% na gumy 12 - 14 cm, jig strop 20,spíše 15g.
Zbytek woblery do 12cm na stojáku, řeky nic.
Spousta z vás mi radila jít spíše do Twinu, že je to odolnější stroj.
Nevím co se přesně ve kterém navijáku nachází za součástky, ale vyšlo mi z toho, že je Twin zkrátka odolnější mašinka.
Teď mě zajímá jestli mi dokáže někdo říct výhodu kovového rotoru mimo to, že ho při pádu nerozmlátím?
Říkal jsem si, že u těch woblerů může vznikat větší páka, vibrace na "plastový" rotor nebo se pletu?
Chci ten naviják na druhý prut vrhacka +-40-50g na štiky candáty, takže žádná big game.
Jen si říkám jestli jít do toho Twinu FD nebo XD, druhá věc je PG a jeho nízký převod.
Nemám s takovým převodem zkušenosti, z diskuze mi vyplývá, že ten pomalý převod je super zejména na woblery.
Stellu záměrně vynechávám, protože to už je nad finanční limit který jsem ochotný za těch pár makrel co za rok chytnu obětovat.
Díky moc všem za postřehy a rady.
siluri - Profil | Ne 26.12.2021 12:35:34
rostamilk - Profil | Ne 26.12.2021 11:29:53
Jedna se o
1) Twin power 2021 XD 4000 PG
2) Twin power 2020 FD 4000 PG
Specialista - Profil | Po 25.10.2021 13:57:10
Hlavně pojmenovat plast kosmickými zkratkami, ať ho můžem prodat za 1000 násobek hodnoty...
Tomas Krlin - Profil | Po 25.10.2021 7:46:36
Nicmene k te noze, to se tezko popisuje, proste zmenili cely design ulozeni vnitrku, kompletne to prekopali.
Vzdycky mas 2 casti nohu a kryt, v TP15 byly vnitrnosti ve skeletu nohy v jednom kuse hliniku, ted TP20 ma nohu jenom s loziskem a kryt je ted soucasne takova vanicka, kde jsou vsechny vnitrnosti a sroubuje se to k noze...
Na tech oskach je vzdycky nejaka vule, clovek by rekl, ze to nedela rozdil.
Co mam tak odsledovane, ze s jednou oskou z nejakeho duvodu odchazel jezdec WormShaftu drive nez kdyz byly dve...
Zpetne ted tak uz prehodnocuju svuj nazor, ze plastove futra na WS a jezdci WS nema smysl menit za loziska, asi to zacnu vsude rovnou menit za loziska. (tvl se zas poseru ze shaneni distancnich podlozek...)
P!F - Profil | Po 25.10.2021 6:04:22
Specialista - Profil | Po 25.10.2021 5:32:48
murphyy - Profil | Po 25.10.2021 1:10:02
cize len to som chcel povedat, ze nemozu dat uplne kovove telo na TP-lebo uplne kovove aj ked s pridavkom MGS ma len STELLA :)
dalej-to bolo uz pred 10+ rokov dozadu-taky legendarny navijak ako POWER AERO XT, a oni tam na pravu stranu dali plastove puzdro miesto loziska..preco? lebo to nebola ich najvyssia rada..
podobne aj teraz, nemozme sa cudovat, ze nedaju uplne topku (celokovove telo a rotor) na TP..
murphyy - Profil | Po 25.10.2021 0:35:01
len poviem este jedno, ze ono je zauzivane ze kov je kov, ale si asi musime uvedomit ze aj plasty su plasty a v dnesnej dobe sa uz vyrovnavaju ak nie predcia kovy..
u stelly je jasne-ta musi mat vsetko z magenzia (typ alu zliatiny plus mgs)
u TP ak je tam ALU a niekde CI4+ uz vyskakujeme.
prosim, spamatajme sa, uz aj CI4+ je spickovy material, my jak komunisti, bud to bude vsetko ocel, alebo nic..
neda sa len vsetko porovnavat, to mozes porovnavat mercedesy spred 20 rokov a teraz..
jasne, zrejme si uvedomujem ze trend neni vyrobit navijak ktory by vydrzal 20 rokov..ale kde inde je ten trend..
ja verim tomu, ze taka firma ako shimano, nebude vyrabat vlajkove lode len na par rokov-ak aj by sa to stalo-tak ta firma si coskoro uvedomi, ze tadial cesta nevedie..
Tomas Krlin - Profil | Po 25.10.2021 0:16:08
Tvl, clovece, jak muzes rict takovou blbost, ze radeji soukoli z jedne strany v plastu nez rotor...
Kdyz mas rotor v plastu, tak mas mozna horsi navin, v extremnich podminkach, ani vlastne nevim cemu to muze vadit...ale hlinik je vzdycky pevnejsi nez plast, ty potrebujes mit ve velkem zaberu soukoli v nemenne poloze, to ti zadny plast neudela jako hlinik.
Znovu, TP ma byt dric, ma byt udelany jako dric, ma byt z kovu, zacinaji to odrbavat.
No nic, koncim, nebavi me zbytecne plkani... :-)
murphyy - Profil | Po 25.10.2021 0:05:46
murphyy - Profil | Ne 24.10.2021 23:52:03
murphyy - Profil | Ne 24.10.2021 23:40:47
doktor multiplikator - Profil | Ne 24.10.2021 23:09:16
Tomas Krlin - Profil | Ne 24.10.2021 22:58:52
TP15 mel dve stabilizacni osky, cely vnitrek uchyceny na krytu s nohou, noha i kryt hlinik.
TP20 ma jednu stabilizacni osku, cely vnitrek uchyceny v bloku z Ci4 a to je prisroubovane k noze z hliniku - to at mi vylizou rit s timhle, melo to byt cele z hliniku a ne takova ojebavka...pridali tam rotor z kovu, ktery malokoho ve finale sere, ale kazdy na to slysi a ojebali to tam, kde nemeli...
murphyy - Profil | Ne 24.10.2021 22:45:34
Stav vody v okolí
| Martin (Turiec) | 18.4 °C | 88 cm | |
| Martin (Pivovarský potok) | 14.9 °C | 9 cm | |
| Turany (Čiernik) | 17.0 °C | 20 cm |
Kde to žije - dravci
4:21Úhoří sezona 2012 10519
PáFotky ryb pouze na přívlač 107199
PáBurza na přívlačové nástrahy 33421
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA - Spacák 5 Season Luxury Sleeping BagZa 2.330 Kč
Vysoce kvalitní spací pytel, který byl pečlivě vyvíjen a jeho vnitřní vrstva kombinuje, jemný microfleece a delší vlas, který imituje hřejivou ovčí srst.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












