- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nový prut(nejlépe děličku)+naviják na plavanou.
Mohl by mi tady nějaký milovník plavané poradit prut(cca kolem 2,7m.) i s navijákem tak do 2000 kč,-.
Dá se do této cenové relace vůbec sehnat kvalitní set, nebo už si musím připlatit? Ocením odzkoušené výrobky.
S pozdravem Sawyer.
Předem děkuji za odpovědi.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NP.&.S. - Profil | Čt 15.4.2021 19:57:00
Nmpl - Profil | Ne 28.2.2021 9:53:11
Kup si neco bazarovyho a budes spokojen.
Jinak schvalne jsem koukal na nf na funglovky a da se vejit do tech cca 2000 s vodrenejma usima.
Jinak se da najit i plavackovy prut za tu cca. tisicovku.
https://www.nordfishing77.at/shimano-forcemaster-bx-comm.-float-304cm-15g-9802
https://www.nordfishing77.at/ryobi-arctica-hs-2500-neu-2021-18209
postovny 9E, tedy celkem 84 E - 2 172 CZK s postovnym a mas to druhy den doma.
NSawyer - Profil | Ne 28.2.2021 9:37:50
Ještě jednou děkuji moc ☺
Npavel12 - Profil | Ne 28.2.2021 0:23:53
Ohledně zátěže bych volil něco univerzálnějšího do 25 gramů. Nahodíš s tím lehčí sestavu i angličáka a zároveň ti ten prut dovolí použití jemnějších návazců. Užiješ si bílou rybu a zabojuješ si s kapřikem násadové velikosti. Já osobně mám raději spíše tvrdší chytání. Používám proutky okolo 35- 40 g. Je to taková tvrdší plavaná ale mě to baví. Bílou rybu si neužiješ ale má to dost síly na zvládnutí větších ryb. Chytám s tím kapry, amury. Největší ryby mám kapry okolo 6 kg a jesetery okolo metru.
Snad jsem trochu pomohl. Přidám nějaké odkazy, sice dražší ale myslím že za to stojí.
https://www.maver-fishing.cz/matchove/reality-match-3-dil/
https://www.garbolino-czech.cz/SILVER-BULLET-CARP-MATCH-2S-3-m-d52.htm
https://www.garbolino-czech.cz/ZOMBIE-CARP-MATCH-3-6-m-d68.htm#detail-anchor-description
Npavel12 - Profil | So 27.2.2021 23:33:25
NSawyer - Profil | So 27.2.2021 22:35:16
Npavel12 - Profil | So 27.2.2021 20:47:00
NSawyer - Profil | So 27.2.2021 20:22:58
https://www.cadoxfishing.cz/trabucco-prut-precision-rpl-carp-plus-3002-3-0m-5-20g/
NMarNus - Profil | St 24.2.2021 8:01:05
On mu tady na MRK-u taky udělal pěknou reklamu pan Milan Tychler. https://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=44437
NSawyer - Profil | St 24.2.2021 6:49:32
NMarNus - Profil | St 24.2.2021 6:24:46
Divím se, že to sem ještě nikdo nedal, ale tenhle proutek by ti mohl udělat radost:
http://volzankacz.cz/bolo%C5%88ka-vol%C5%BEanka-mikro-3m-20g?search=mikro
Je to neskutečný držák, přežil i první rybářské krůčky mého syna a to už je co říct. :)
Naviják raději něco ve velikosti 3000, ale tam bych to nechal na ostatních diskutujících.
NSawyer - Profil | St 24.2.2021 5:58:34
Buďme rozumný a vraťte se k tématu jestli nemáte další užitečnou radu, tak se mi tu aspoň nehádejte☺
S ranním pozdravem Sawyer.
Nvenybit - Profil | Út 23.2.2021 23:56:43
Nel.ou - Profil | Út 23.2.2021 22:22:50
Nvenybit - Profil | Út 23.2.2021 22:12:21
Nvenybit - Profil | Út 23.2.2021 22:10:21
Nel.ou - Profil | Út 23.2.2021 22:07:46
Nkubah - Profil | Út 23.2.2021 21:55:27
Nvenybit - Profil | Út 23.2.2021 21:51:12
Nvenybit - Profil | Út 23.2.2021 21:49:00
Nvenybit - Profil | Út 23.2.2021 21:37:51
Nvenybit - Profil | Út 23.2.2021 21:33:40
Nskwor - Profil | Út 23.2.2021 18:25:55
Nel.ou - Profil | Út 23.2.2021 15:53:56
NSawyer - Profil | Út 23.2.2021 12:09:15
NSawyer - Profil | Út 23.2.2021 12:07:32
Nvenybit - Profil | Út 23.2.2021 11:36:47
Njá 2 - Profil | Út 23.2.2021 10:42:57
Njá 2 - Profil | Út 23.2.2021 10:42:24
Znovu, nepochybuji o tom, že je float lepší, ale padaly tu vláčáky, oproti těm je lepší na větší rybu ten picker, stojím si za tím. Jen jsem psal, že neznám žádný float do 1000 kč, který by za to stál, pokud o nějakém takovém víš, je to jen bonus.
Ten vzhled jsem zmínil jen proto, že jsi ho psal první a mně se ninja fakt nelíbí...
A taky jsem zmiňoval, že jsem je zkoušel i jeté, ano jen na feederech a na vláčkách, nikde ne na plavačce a pokud ho porovnám se svými zaubery a slamy, je o hodně slabší i hrubší, kamarád jich má asi pět a šikujou se mu, ale stejně mu moje kolovrátky sedí lépe.
Možná neumím sekat, ale prostě s parabolickým prutem mi záseky nesedí tak jako s rychlejšíma prutama, stačí mi kratší pohyb, vše je rychlejší...
Taky nevíme jestli chce autor ozázky splavávat, nebo chytat statickou plavačku tam je taky rozdíl
Ale proč bych měl mít na každou techniku jinej navi? To je jen otázkou peněz, jasně že nejde zaměnit ul a sumcařina, ale zrovna na jemnou plavačku a lehčí vláčku můžeš mít krásně stejnej kolovrátek, nějaká dvoutisícovka na každou cívku jinej vlasec a je to... Třeba verum II 2000 má mělkou i hlubokou a je lehčí než ninja lt 2000 o 5g to je rozdíl, co? :)
Prostě nemám tolik peněz abych nepřehazoval navijáky...
Nvenybit - Profil | Út 23.2.2021 10:15:11
Nvenybit - Profil | Út 23.2.2021 10:14:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NSawyer - Profil | Út 23.2.2021 10:14:23
Nebude to nic na velké bojovné ryby jako parmy, amury.
Spíše mám rád krásnou práci prutu která zvládne samozřejmě odpružit výpadama i středně velkého kapra.
Snad kolem 3m to vypadá co se délky týče nějaký pro mne střed.
Děkuji všem samozřejmě za názory.👍
NSawyer - Profil | Út 23.2.2021 10:05:12
Njá 2 - Profil | Út 23.2.2021 9:59:10
Njá 2 - Profil | Út 23.2.2021 9:58:17
Měl jsem teď doma shodou okolností ninju pro kamaráda, už na sucho to není ono a co jsem je zkoušel na prutech, prostě nemá sílu jako ryobi a ani chod není tak hladký... je to takové načančané točítko, není špatné, to vůbec, ale v této kategorii je prostě ryobi lepší... Navíc o dost hezčí
A navíc ho může dát i na jiný prut na jinou techniku a stejně ho neoddělá, proč mít na každej prut sólo navi?
A teď k prutu, psal jsem ať se zamyslí nad tím kde a jak chce chytat, popisuje místa, kde není prostor a pravděpodobně ani prostor na zdolávání. Takže, pokud chce chytat plotičky může to být jakýkoliv prut, pokud chce hledat větší ryby musí mít na takové vodě možnost se do prutu opřít a já neznám žádnej float prut 2,7, který by Ti to umožnil... Sám si také žádný neporadil, točí se to tady zatím kolem ligt vláčáků a to už je ten tvrdej picker lepší a teď nerozumím tomu co píšeš o sekání, na jednu stranu se rozčiluješ, že je prut tvrdej a proto nejde sekat, co je to za hloupost? Buď je tvrdej a stačí lehce přiseknout, nebo je měkkej a musíš švihnout na delší dráze, ne?
Nvenybit - Profil | Út 23.2.2021 9:51:18
Nvenybit - Profil | Út 23.2.2021 9:42:42
Nvenybit - Profil | Út 23.2.2021 9:40:13
Nskwor - Profil | Út 23.2.2021 9:34:46
Njá 2 - Profil | Út 23.2.2021 8:50:40
Co se navi týče, určitě raději ryobi než tu ninju.
ecusima co posílal krab je dobrá
i virtus udělá super službu
https://www.ryvafishing.com/ryvafishing/e-search?q=virtus
A zauber by Ti zůstal na jakoukoliv jinou techniku...
Chodil jsem na jeden maličký potok na kapry a furt jsem hledal ideální prut na plavačku a skončil jsem u prutu shakespeare omni x feeder, 2,7 (nebo tak nějak) on je to podle názvu picker, ale v nouzi jsem tím dokázal házet 80g krmelec a vlastně je to dost kůl, ale jak jsem psal, opřeš se do toho a když větší ryba jela na potůčku do větví, nebo za roh, je šance jí zastavit, což mi právě vláčáky neumožňovaly... koupil jsem ho fakt dávno ve svých začátcích za cca 800 i s navijákem... ten jsem tedy rychle vyřadil, ale na tohle chytání je prut šikovnej, má sílu a přitom není těžkej...
NSawyer - Profil | Út 23.2.2021 7:35:53
NDeawon - Profil | Út 23.2.2021 7:33:16
NSawyer - Profil | Út 23.2.2021 7:31:49
Ještě jednou moc děkuji.☺
Nel.ou - Profil | Út 23.2.2021 0:19:47
Nvenybit - Profil | Po 22.2.2021 21:56:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
N˘Ö˘ Krab - Profil | Po 22.2.2021 20:36:48
https://www.catchman.cz/navijak-predni-brzda/ecusima-1-2-3-4000/?variantId=17541&
NSawyer - Profil | Po 22.2.2021 20:21:15
ani nevím, že se kolem této velikosti pruty nedělají a proto se ptám zde.
Každopádně děkuji za názor a při nejhorším koupím pruty na vláčku. Jinak jsem schopný dát za set 3000 kč,- ale to je můj strop.
S pozdravem Sawyer.
N˘Ö˘ Krab - Profil | Po 22.2.2021 10:52:45
Pak jsou anglické speciály na pellet waggler 3-3,3m.Jestli to chceš na nějaký potok kup vláčák kolem 15g, dá se i na plavanou ale prut na plavanou to nebude a za dvojku kvalitní set prut a naviják taky nebude.
Kde to žije - plavaná
PáNNaviják Centrepin 5902
StNKlub přátel Bolognese 1768
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
. . . NSamo domo splávky 1923
. . . NPrak na krmení 243
. . . NBoloňka a předpřipravené sestavy 19
. . . NBolognese 5/6 m 5
. . . NColmic nebo Sportex? 3
. . . Nvlastnosti prutu 7
. . . NCo je to za rybu? 37
Co je nového - plavaná + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
Oznámení - plavaná
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - plavaná
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
11.7.Rybářské závody -Stare Sedliště
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
29.8.Rodinné dětské závody 29.8. -...
3.10.Rybářské závody Bylany Podzim











