Vyber feeder prutu 3.3m

Dobry den.
Chtel bych si na pristi sezonu poridit nove pruty na method feeder.Do ted jsem chytal na 3.6m opium od delfinu a 3m shimano ax feeder.
Jeden je na me obcas moc kratky a druhy obcas moc dlouhy.Podle toho kde chytam.Proto bych chtel 3.3 m pruty.Prodejny jsou ted porad zavrene a for fishing jestli bude,tak se tam asi stejne nedostanu.
Tak bych dal asi na radu Vas... kteri uz to mate trochu osahane a vite co a jak.
Potreboval bych tedy pruty o delce 3.3m
Odhoz aby byl mozny i s 50g kmitkem+futro a aby mel pokud mozno vetsi ocka (jsem zvykli pouzivat odpalovku - tak kvuli uzliku)
Cena tak cca max 4 tis za jeden.
Dekuji za vsechny rady
Autor diskuse: dzeny - Profil , 28.12.2020 feeder - náčiní, doplňky

Ndzeny - Profil | Út 29.12.2020 21:40:44

Hns >> To je dobry :-).
Velas je prave ten rybnik,na ktery tak rad chodim a kde se snazim hodne hazet...

    NHns - Profil | Út 29.12.2020 21:34:00

    dzeny >> zdar mozna by nemusel bejt špatnej Daiwa yanknbank. Mám ho sice v délce 3,60 . Ale na method super. Chodím s ním na Velas na mola. Dělaj ho i v délce 3,30 m. Jsou to dvoudilne pruty.

      NHynek.N - Profil | Út 29.12.2020 21:24:28

      Bacha San >> mám tomu rozumět jako nenavázaný..? Jinak nechápu.

        NBacha San - Profil | Út 29.12.2020 21:00:48

        Hynek.N >> Já skládám do futrálů všechny pruty každou docházku.

          NHynek.N - Profil | Út 29.12.2020 20:47:07

          Bacha San >> jo tak jsem to vnímal spodní díl je stejně dlouhý jako vrchní se špicí..... to je snad lepší varianta než stejně dlouhé díly a špice navíc která se musí demontovat nebo sklopit ...( to je ještě horší skládání než trojdíl) .....pak je transport délka dělka prutu děleno dvěma plus spojka takže u těch 3,30 ... cca 1,68 - 1,72.
          U třídílů je poslední díl taky stejně dlouhý včetně špičky.

            NBacha San - Profil | Út 29.12.2020 20:33:18

            Hynek.N >> To je ale vrchní díl i ze špicí.

              NBacha San - Profil | Út 29.12.2020 20:32:00

              dzeny >> Část s rukojetí je delší. Je to tak skoro vždycky u nestejných dvoudílů. Ale vozím vrchní díl i se špicí a to je stejná délka jako spodní díl. Naštěstí má ta Daiwa obě špice stejně dlouhé. Třeba ta TD 12Q má každou špici jinak dlouhou, takže u té to nejde:-)

                Nsven - Profil | Út 29.12.2020 20:14:37

                ZM70 >> :-))) Máš prostě štěstí, můj brácha nerybaří ... :-)

                  NZM70 - Profil | Út 29.12.2020 20:07:24

                  sven >> Mám taky jeden. V roce 2015 jsem si ho půjčil od bratra, a už jsem mu ho nevrátil :-))))

                    Nsven - Profil | Út 29.12.2020 20:03:45

                    ZM70 >> Mám jeden a je stálo skoro jako nový.. už před lety jsem mu sháněl brášku ale naděje je mizivá ..

                      NZM70 - Profil | Út 29.12.2020 19:53:28

                      sven >> Jj moc příjemný proutek. Můj první feeder.

                        NHynek.N - Profil | Út 29.12.2020 19:22:13

                        dzeny >> ahoj nevím nemám ... ale v katalogu daiwa se to tváří jako normální dvojdíl stejných dílů s transp.délkou 1,68 m a to je normální trasport délka pro dvojdíl v 3,30..někdy o o nějaký ten cm více, záleží na délce spojky. Katalog 2021

                          Ndzeny - Profil | Út 29.12.2020 18:57:12

                          Bacha San >> z fotek na netu vidim,ze je delsi ta cast se spickou.. kdepak asi soudruzi udelali chybu ;-)?

                            Ndzeny - Profil | Út 29.12.2020 18:41:12

                            Bacha San >> to sis s tim porovnanim dal docela praci... dekuji ti...
                            Ja prave moc pruty nestridam... celkove zadnej vercajk moc casto netocim...
                            Ale prutum nakladam.. to zase jo ;-)...
                            Docela jsi me tou daiwou navnadil...
                            Ja mel zatim od daiwy vzdy jen navijaky...
                            S pruty moc zkusenost prave nemam,ale co jsem tak tady cetl - feedry maj pry jedny z nejlepsich..
                            A ktery dil je prosim te ten delsi?Ten se spickou?Me ta delka moc nevadi.Futral jeste nemam a pruty vozim v aute ve vaku na lyze (z kufru skrz sedacky)..

                              NBacha San - Profil | Út 29.12.2020 18:18:35

                              dzeny >> Ještě bych dodal, že se mi s tou Daiwou velmi dobře hází. Já jsem za život měl strašnou spoustu prutů a zvykl jsem si jenom na muškáče. Pořád házím něčím jiným a mám o pruty strach, tak jim nenakládám a neházím auomaticky. Ale s tímto se mi fakt hází dobře.

                                NBacha San - Profil | Út 29.12.2020 18:11:50

                                dzeny >> Porovnal jsem:
                                Trabucco selector XS Master 360cm
                                Colmic XSPACE Method 330cm
                                Preston Mini+ Carp Feeder 310cm
                                Daiwa AquaLite 330cm

                                Největší očka má ta Daiwa. Je zajímavé, že jsem pro zajímavost vytáhl Flagman Squadron Picker 240cm, a ten má očka ještě větší:-)
                                Jiný pruty jsem ani nevytahoval, protože Hardy Marksman, jak XT tak Supero mají určitě malá očka a Daiwa TD 12Q taky.
                                Možná by bylo dobré se ještě na ty Flagmany podívat, já mám jenom ten picker.
                                Jo, a hlavně počítej s tím, že ta Daiwa je nestejně dlouhý dvojdíl a na transport je poněkud delší. Zhruba 1,7m. Řešil jsem to novým futrálem.

                                  Ndzeny - Profil | Út 29.12.2020 17:47:58

                                  Bacha San >> to nespecha,az budes mit cas :-)...
                                  Pastika je dulezitejsi ;-))

                                    NBacha San - Profil | Út 29.12.2020 17:43:36

                                    dzeny >> Za chvíli to půjdu porovnat. nemám klacky doma teď vařím paštiku na Silvestra :-D

                                      Ndzeny - Profil | Út 29.12.2020 17:24:11

                                      Bacha San >> Tak to vypada opravdu na to , co shanim ;-)... a kdyz uz ho vlastnis presne v tech 3.3m co bych chtel i ja,jak se ti zdaji ty ocka?Nejsou prilis malinka?
                                      Rikas tedy,ze spokojenost?

                                        NDýdý - Profil | Út 29.12.2020 16:59:48

                                        ˘Ö˘ Krab >> Takže i 100g prut by měl umět plnou parabolu jestli dobře chápu.Pár prutů mám ale takhle jsem nad tím nepřemýšlel.Stejně rozkrmím pokaždý půl hektaru vody.