- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vyber pickru resp. velmi jemneho feedru
chcel by som poprosiť o radu. Zháňam nejaký picker v dlžke 3,0 možno aj prút o 3,3m do 40g max (na menšie ryby a násadových kapríkov). Tento ma veľmi zaujal, ale mam obavy, že to budú žuvačky
https://www.rsp-fishing.cz/prut-dragon-megabaits-tactix-method-feeder-3-30m-40g-1/
nikde neviem nájsť nejakú reálnu skúsenosť s ním (je aj 3,0m verzia, ale tento je aj pekne spratný) :-) , alebo napr.
http://www.mikadoshop.sk/tovar/feedrovy-prut-ultra-light-method-feeder-270cm-do-40g
Nechcem žuvačku, chvejivku a príliš mäkký prút (jemný byť môže, pokojne aj ako známe winklepickery byrony v 3,0m), ideál by bola akcia tak 2/3. Mám Flagman Sherman pro picker 2,7m do 30g ale hľadám niečo dlhšie. Ten Flagman je skutočne moc podarený, akciu má pre mňa takmer ideálnu, postupná parabola pri väčšom zaťažení (tvrdší chrbát), najjemnejšia špička 0,25oz. Všetko super, ale radšej by som dlhší prut a rúčka keby bola tá horná časť korková, nie penová, je dosť široká vzhľadom na to aký tenučký je blank - preto zatiaľ nechcem kupovať ten flagman v 3,0 metrovej dĺžke. Možno budete vedieť poradiť nejaký dobrý prútik aj za rozumnú cenu (do cca 70e - 1900kč).
Uvažoval som aj prúte Mikado black draft 3,0 m - má fakt moc pekný dizajn (aj korková horná časť rúčky) a celkom ho tu chválili. Avšak je to prút, ktorý nie je najmladší (+ neviem ako je to s dostupnosťou náhradných špičiek) a možno sú na trhu aj nejaké, ktoré ho už prekonali. Fakt netuším, hľadám, ale dám si poradiť.
Díky za každý tip.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NPstruh27 - Profil | So 5.2.2022 11:21:29
Ntomvec - Profil | So 5.2.2022 10:55:44
https://www.rybarskepotrebymilan.cz/e-shop/manufacturer/spro-cresta/ryb%C3%A1%C5%99sk%C3%A9-pruty/pruty-feederove/d%C3%A9lka-3-m-1/by,product_price?keyword=
NPstruh27 - Profil | So 5.2.2022 10:38:12
Nsven - Profil | Pá 27.11.2020 21:52:25
Pak stačí doma opět udělat smyčku na kmenu a jede se dál..
NDaty - Profil | Pá 27.11.2020 21:46:08
NPetrZ - Profil | Pá 27.11.2020 20:56:25
Nsven - Profil | Pá 27.11.2020 20:46:06
Obratlíkem uzlíky v pohodě projdou. https://www.mrk.cz/montaze.php?id=343
NPetrZ - Profil | Pá 27.11.2020 6:21:35
Nsven - Profil | Čt 26.11.2020 20:03:43
Nkubah - Profil | Čt 26.11.2020 18:55:16
Ještě složit podložku z pod báglů ......... :-))
Npepson - Profil | Čt 26.11.2020 18:10:14
Nsven - Profil | Čt 26.11.2020 16:01:25
Když dorazíme k vodě, tak nahazuju jako poslední a když balíme, tak mám zabaleno také jako poslední.. :-))
Bo musím ještě ustříhat montáže, všechno otřít, všechno do futrálů, zajetelnej podběrák do dvou odpadkových pytlů, uřít bahno z nožiček křesla .......... :-))
Nboticar - Profil | Čt 26.11.2020 15:57:02
Nboticar - Profil | Čt 26.11.2020 15:50:55
Npepson - Profil | Čt 26.11.2020 14:28:55
Do neba ??? Tam sa vraj nepije, nefajčí a nesmilní, to by bola otrava :o)
Nsven - Profil | Čt 26.11.2020 14:25:09
A je to momentálně můj nejoblíbenější :-)
Kdyby někdo takový prodával, beru (klidně i dva) a o ceně nediskutuji .
Npepson - Profil | Čt 26.11.2020 14:20:05
Nsven - Profil | Čt 26.11.2020 14:19:06
Pokud během lovu něco utrhnu nebo potřebuji delší nebo kratší návazec, stačí jen montáž vyměnit, což je otázkou chvilky.
Má to tu nevýhodu, že kolegové s kterými často vyrážím, se už naučili s utrženou montáží chodit za mnou s tím, že se jim právě teď nechce crcat s vázáním nové, protože tohle nebo tamto ...... .-)
Takže jim pokaždé nějakou věnuju i s kmelcem... kšeft jak noha... :-)
Ale zase mi občas donesou nějaké olovo...abych měl z čeho dělat... .-)
NPetrZ - Profil | Čt 26.11.2020 14:02:27
Nsven - Profil | Čt 26.11.2020 12:58:54
Občas se mi přihodí, že to vázání, je největší dobrodružství z celé vycházky :-)
Nulrisak - Profil | Čt 26.11.2020 11:26:08
Nsven - Profil | Čt 26.11.2020 10:42:21
Bonus je kratší transport a nenavázanému prutu v pouzdře, nehrozí žádné nebezpečí poškození.
Nenavázaný picker, navážu během 1 minuty !
Potřebné montáže mám navazané v předstihu už z domova a na jejich konci je malá smyčka.
Na konci kmenu na cívce navijáku, je tak velká smyčka aby jí montáž prošla.
Konec kmenu, protáhnu všemi očky pomocí štupovací jehly během okamžiku a za každých světelných podmínek.
Velkou smyčku kmenu, protáhnu malou smyčkou návazce, provléknu jí montáž a chytám :-)
Nboticar - Profil | Čt 26.11.2020 10:31:11
Nulrisak - Profil | Čt 26.11.2020 9:54:43
N˘Ö˘ Krab - Profil | Čt 26.11.2020 8:45:52
Nulrisak - Profil | Čt 26.11.2020 8:19:06
Npepson - Profil | Čt 26.11.2020 7:32:03
Inak tá Catana je jemný feeder, lebo 20 gr olovko je max, kedy sa ešte nemusí nahadzovať ťahom ;-). A pritom má označenie Light Medium. Tie značenia sú od veci :o)
Npepson - Profil | Čt 26.11.2020 7:28:21
Nboticar - Profil | Čt 26.11.2020 6:52:09
Nsven - Profil | St 25.11.2020 21:57:00
Je to asi ujetý ale mně se modrý lak líbí :-)
Ale i Byron Coarse, je parádně modrý, Daiwa má modré vázání ....modrá je dobrá :-)
NRomanS - Profil | St 25.11.2020 21:54:23
NMžík - Profil | St 25.11.2020 21:03:13
Nsven - Profil | St 25.11.2020 20:18:32
Např. Shimano Nexave BX 240, je zcela srovnatelně jemné jako ten Byron /Esox.
Spíš ještě jemnější. A to navzdory tvrzení, že má odhoz 40g.
Aktuálně dva Byrony mám. Jeden má psanou gramáž 3-12 a druhý 3-18. Ve skutečnosti jsou ty špice naprosto stejné :-)
Dvě ta jmenovaná šíma, jsem poslal do světa .
Jedno z nich má kolega Ladineeek, může to potvrdit.. https://www.mrk.cz/clen.php3?id=1338&kw=ladineeek
N˘Ö˘ Krab - Profil | St 25.11.2020 20:04:55
Nboticar - Profil | St 25.11.2020 19:59:05
Nsven - Profil | St 25.11.2020 19:55:23
Když jsem měl Beasta AX L tak jsem se domníval, že nic gumovějšího, nemůže na světě existovat...ale Catana ho trumfla :-)
Npepson - Profil | St 25.11.2020 18:55:33
V predajni som si niečo "poťažkal" Flagman Squadron Pro Feeder 2,70/45 gr a ten ma fakt nadchol. Už je doma a v piatok pôjde do boja.
https://flagmanshop.sk/p/2300/squadron-pro-picker-rod-270m-45g
Njak41 - Profil | St 25.11.2020 10:36:24
NKnecht - Profil | Út 24.11.2020 18:58:23
https://www.chytapust.cz/Feederove-pruty-1620/Delphin-Prut-Hybrix-picker-match-3-0m-30g-60g
Za mne - krasna hracka za velmi solidni peniz - stoji za zvazeni ;)
Nsven - Profil | Út 24.11.2020 13:41:41
Při zdolávání jsem zlomil dvě špičky, při náhazování jednu a jednu jsem urazil o větev nad sebou.
Pokud při zdolávání dojde k náhlému povolení vlasce, např. se ryba prudce rozjede proti Tobě a nestačíš dotočit, může se vlasec omotat kolem špičky a při změně směru zpět, je vymalováno, pokud je špička z kategorie šunt. Kvalitní špice to ustojí..
Obě to byly grafitky podivné konstrukce, z Trabucco precision. Tuhý kolík a prudce ujmutá špice do tenka.. Takže akce byla čistokrevná hokejka konce aniž se zbytek špice ráčil ohnout ..
Ta při náhozu, prdla jako sirka .. Když jsem ulomenou část zkoumal, přišla mi jako nalakovaný papír stočeny do ruličky.. jednalo se o nejtenčí z prutu Abu Diamont .. prut dost dobrý ale špičky stály za h... O tom se přesvědčila řada zdejších kolegů..
Jedině té čtvrté byla škoda, byla to superkvalitní špička ze šíma. Tak jsem ji o dvě očka zkrátil, nalepil koncové očko a posloužila jako vláčecí .-)
NJašu - Profil | Út 24.11.2020 11:19:40
Nsven - Profil | Út 24.11.2020 9:25:52
Mně jde spíš o vztah mezi tak extrémně krátkým prutem a průměrem vlasce...
Přece jen, ta zdolávací délka blanku, tam chybí. Ale na druhou stranu, ta nejjemnější špička je také extrémně jemná.
Logika velí na krátký prut "silnější" kmen ale na tak jemnou špičku zase co nejtenčí návazec...a babo raď. Náhradní špičku neseženeš, takže teorie "pokus - omyl" padá...
Tady platí základní pyrotechnická poučka: "spleteš se jen jednou" .. :-)
Naposledy jsem pickeroval s nexave 270 a u něj jsou špičky o dost tužší. Takže když na to přišlo a bylo to potřeba, tak jsem neváhal s kmenem 0,25 a návazcem 0,20, protože bylo jasné, že ten prut a špička, to ustojí.
Pokud si pamatuju, tak na to XT jsem dával 20g košík, takže celkově cca 40g.. Ale to bylo o půl metru delší.. No uvidíme.. .-)
Nboticar - Profil | Út 24.11.2020 8:10:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NJašu - Profil | Út 24.11.2020 7:14:53
Nsven - Profil | Po 23.11.2020 22:35:25
2,1m picker jsem ještě nikdy neměl. Jen 2,4, 2,5 a 2,7m.
Fakt jsem na něj zvědavý, co umí :-) Co myslíš, 0,14 kmen by mohl stačit a návazec 0,10 ?
NJašu - Profil | Po 23.11.2020 22:16:59
Nsven - Profil | Po 23.11.2020 21:21:49
Coarse je v celokorku a nepatrně tužší ale oba jsou parádní.
NPetrZ - Profil | Po 23.11.2020 18:55:56
NPalusko - Profil | Po 23.11.2020 0:01:24
https://www.facebook.com/favoritebluebirdrods/
Naleš vavřina - Profil | Ne 22.11.2020 18:56:45
NHns - Profil | Ne 22.11.2020 16:08:02
Nsven - Profil | Ne 22.11.2020 11:31:42
Většinu ostatních lidi, spíš sere .-)
NPetrZ - Profil | Ne 22.11.2020 7:22:17
Nsven - Profil | So 21.11.2020 21:26:23
Tuším, že v téhle sekci je řeč o nějakém pickeru nebo lajtku...
Poslední dva tři roky, jsem z těhle tyček poslal do světa tři Nexave Bx, Catanu L a Vengeance x Nexave Bx .... bo nejsem skladník...:-)
V pondělí mi dorazí dva Byrony....bo změna je život :-)
V každém případě synka zdravím a ať se mu daří a pořád ho to baví .
NMžík - Profil | So 21.11.2020 19:53:20
NPalusko - Profil | So 21.11.2020 19:41:35
Nsven - Profil | So 21.11.2020 10:20:00
Pro letošek jsem už nakoupil rybařiny násobně víc, než bylo v plánu :-) Konkrétně, jenom feederpark se rozrostl o tři kousky .-) Máš parádní proutky, také mám raději měkčí paraboly. S nimi je to zdolávání nejšetrnější a nejpříjemnější, ryby se nevyřezávají a paradoxně se na nich velké ryby zdolají rychleji.. užvejkají se :-)
Přesnost nahazování není nic moc ale alespoň je se na co vymlouvat :-)
N˘Ö˘ Krab - Profil | So 21.11.2020 8:20:27
NLuboš_M - Profil | So 21.11.2020 7:27:41
edit: o prispevek vys koukam, ze uz mas :)
NPetrZ - Profil | St 18.11.2020 19:21:37
NBacha San - Profil | Út 17.11.2020 14:44:34
Ale přišel jsem na jednu zajímavou věc. Ten picker jsem měl podepřený jednou vidličkou a rukojeť držel v ruce. Mohl jsem při tom klidně klimbat, protože každý drbaneček jsem v té ruce cítil. Pocitově i technicky super:-)
Nskwor - Profil | Po 16.11.2020 19:43:32
NPetrZ - Profil | Po 16.11.2020 19:42:44
NPetrZ - Profil | Po 16.11.2020 19:40:20
NBacha San - Profil | Po 16.11.2020 14:41:57
Kde to žije - feeder
14:56NFeederařina na řece 64400
13:04NPickermánia-ultra light fishing 49140
PáNGURU - vše kolem téhle značky 6272
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
Co je nového - feeder + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
15.8.Method Feeder Talian první.misto...
Doporučujeme cestovku
SAF
Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní...

















